Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, mondanál, ha az...

Mit tennél, mondanál, ha az egyetlen gyermekrevigyázós rokonod a szekrényedben turkál a ruháid, intim dolgaid között? A gyermekre is nézve, amugy ez káros?

Figyelt kérdés

Heti egyszer átjön kb egy óra hosszra, hogy a mostani dackorszakban nyugiban tudjunk bevásárolni.

Az egy dolog, hogy még én szégyellem magam, hogy a bugyijaim, betétek, felsőim között turkál, és nem is tudom hogy hozzam szóba? de szóval a gyermekünk meg határozottan tudja hogy ruhàsszekrényben nem szabad pakolni, és tudja azt is hogy az illető kihasználja a szülei távollétét. Kérdeztem is tőle hogy x néni pakolt a szekrényemben? Határozottan bologat, noha először MAGÁRA akarta vállalni a gyermekünk, hogy ő volt!!

(Azokat a polcokat el sem érné)


Hogyan tud a gyermek magában olyanokat feldolgozni hogy egyik szerette átveri a másikat?mit lát ebből? Mit érezhet?

Jelenleg azt mondtam neki, ha mégegyszer ilyet csinál, szóljon rá.

De lehet ezzel csak terhet tettem a vállára?


A rokonnal mit kezdjek?


2017. febr. 27. 21:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem tetszik, ne kérd meg, hogy vigyázzon a gyerekedre.
2017. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom, megint a nagyi.


Ne hagyd kettesben a sajat lakasodban a gyerekkel!

2017. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

ezek szerint elég kicsi gyerek még, én kötve hiszem, hogy ő összeköti azt, hogy ha a néni anyu szekrényébe nyúl, akkor azzal átvágja, kicsit túlkombinálod szerintem.

de a megoldás: vidd magaddal a gyerekedet, és akkor megoldódik a gondod...

2017. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
40%

előző vagyok.

az lemaradt, hogy szerintem hülyeséget csinálsz, mi az hogy szóljon rá a gyerek???

mért kevered bele, és hozod őt kellemetlen helyzetbe?? intézd ezt te!!!

amúgy meg, te vagy rá utalva a rokonra, úgyhogy nem értem mért cirkuszolsz?

2017. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

Mi az hogy a gyerek szóljon rà?

Szólj rá te vagy ne hivd többet bébicsősznek.

2017. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
38%
Kellemetlen... ha rá vagytok utalva, akkor érthető, hogy nem akarsz konfliktust. Megmondom őszintén, én úgy gondolom, hogy a nyílt számonkérés helyett megoldás lehet, ha trükközöl és lebuktatod. Valahogy a szekrénybe be kellene tenni úgy valamit, hogy ha kinyitja, akkor az a valami kiessen és összetörjön, vagy még jobb, hogy kiömöljön, mert akkor valahogy be kell vallania, hogy kinyitotta a szekrényt. Szerintem nem lényeg, hogy kitalál-e valami magyarázatot, hogy elsimítsa, az viszont biztos, hogy legközelebb nem meri majd kinyitni. Ha egyszer lebukik, abból csak tanul és utána félve nyit ki bármilyen szekrényt is. Egyébként elég beteg, nem értem, mit túrkál. Még, ha anyósom bekukkant a szekrénybe, mikor nem látom, arra zt mondom, hogy jól van, ellenőrzi, hogy rendes háziasszony vagyok-e. De hogy beletúrjon, kutakodjon, átvizsgáljon szekrényeket... fel is pofoznám!
2017. febr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Gondoltam mindenki érdeke..

A gyernek nyugodt, a rokon vele lehet, mi nyugodtak vagyunk.

De ezentúl inkább visszük újra.


Amúgy pont nem cirkuszolok. Cirkuszolnom kéne?

Vagy más mit tenne?szóba se hozzam?

2017. febr. 27. 22:22
 8/27 A kérdező kommentje:

A gyermek nagyon is jól látja az összefüggést!


Hirtelen azért mondtam neki hogy szóljob rá, mert pont mostanávan tanítom arra, hogy ki kell állni önmagunkért, ha helytelent látunk, nem mártírkodni kell. És pont ilyen irányban vagyok most beállítódva.igy pont ez szaladt ki a gyermekemnek reakcio gyanánt.

2017. febr. 27. 22:27
 9/27 A kérdező kommentje:
1 neked tetszene..?
2017. febr. 27. 22:27
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy mindenkinek az érdeke? A gyerekvigyázós rokonnak ebben mi az üzlet? Fizetsz neki? Akkor szólj rá, egy alkalmazottra is rászólnál.
2017. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!