Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt olyan valakinek, hogy a...

Volt olyan valakinek, hogy a 2 év körüli gyermeke nehezen aludt el? (Főleg nappal)

Figyelt kérdés

Volt olyan amikor el sem aludt nappal, de akkor 7 - 8 között kelt, akkor egyszerűen nem tudott elaludni nappal, hiába toltam ki, de ha 6- fél 7 között kelt, akkor dél és 1 között mindig aludt. Most egy pár napja iszonyat nehezen alszik el nappal, pedig korán kel mostanában, ma is 5:20-kor ébredtünk és másfél óra kellett, hogy elaludjon.

Ilyenkor fészkelődik, forgolódik, dobálja magát, nevetgél, stb, de látom rajta, hogy majd elalszik, de valami miatt nem tud könnyen álomba szenderülni, amikor tudom kiviszem a levegőre.

Nagyon nehéz így kistesóval a pocakban.

Volt valaki ilyen helyzetben?


2017. febr. 28. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van.

A fiam májusban lesz 2 éves,főként nappal alszik el nagyon nehezen.

Tegnap este 11 körül aludt el,reggel már fél 6-kor fent volt.

Délben végeztünk az ebéddel,utána megpróbáltam elaltatni,most aludt el pár perce.

Mostanában délután max egy órát alszik.

Van,hogy délután négy körül elalszik és olyankor 2-2,5 órát szokott aludni.

2017. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen, nálunk ez a kistesó születése elúőtt pár héttel kezdődött.. jött az ősz, eleve kevesebb volt a levegő, de nem csak ez, bőven lefárasztós napokon sem volt hajlandó elaludni délben. ki próbáltunk mindent, amit el tudsz képzelni hogy aludjon, a tv előtt altatástól a napi rend átvariálásán túl a fehérzajig mindent, de nem volt hajlandó aludni....20.30-kor elaludt, 6.00-kor kelt, de a déli alvás nem sikerült...néha rá hagytam de olyankor estére hulla fáradt volt ő is meg én is, tiszta nyűg volt a délután...most 2,5 éves, a mai napig nem alszik el délben csak nagyon nehezen, és csak hetente párszor, ma sem aludt pl...ha el is alszik délben, akkor esete 21.00 előtt nem alszik el, vagy felkel éjjel, reggel meg ugyanúgy 6-kor kel. azóta megszületett a kistesó, gondolhatod hogy baromi nehéz. momentán 3-4 órákat alszom napi szinten, mert amit éjjel a pici miatt nem alszom, azt a nagy miatt nem tudom nappal pótolni. szóval semmi jót nem tudok mondani. ha órákig feküdnék a nagy mellett lehet hogy elaludna, de a pici miatt erre nincs lehetőségem mert ő meg nem bír 2 órát csöndben maradni míg a nagy elmélyül az alvásban, ami persze érthető. kitartást. már csak 1 év az oviig :D
2017. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok! Félek, hogy majd mi lesz ha megérkezik a kistesó, de az még egy kicsit odébb van.

Nekem is kb 1-1,5 órát alszik, ha elalszik.

Nem próbáltátok a citromfű teát vagy levendula illóolajat?

2017. febr. 28. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:

de a citromfu teat igen. de nem segitett


2

2017. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáltál együtt aludni vele?

Nálunk is volt ilyen időszak mindkét gyerekemnél, 2-3 éves koruk körül. A nagyobbiknál végül fokozatosan elmaradt az alvás, egyik nap sikerült, másikon nem. A kicsi (most 4 éves) szinte mindig aludt/alszik délután, de az időpont változó. Ha vele együtt alszok és átkarolom, hogy ne izegjen-mozogjon, könnyebben el tud aludni. A mamánál sosem alszik, mert a mama és a testvére sem alszik.

Valamennyire számít az is, mikor ebédelt és mit, és mennyit volt előtte levegőn.

2017. márc. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, amióta nem szopizik, azóta együtt alszunk, vagyis úgy altatom. Amikor tudom kiviszem a levegőre, de lehet az ebédet kell átvariálni egy kicsit.
2017. márc. 7. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!