Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetem a bírótól az apai...

Kérhetem a bírótól az apai jogok megvonását, nézni fogják a pszichológus véleményét és azt hogy szegény gyermekem nagy valószínűséggel nem akarja majd vele a kapcsolatot? Volt Valaki így, mi lehet a vége?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos volt mikor már nem voltam vele,ő bekerült,2 éves elmúlt a lányom mikor házi őrizetben kiengedték akkor 2 hetente egyszer mikor kimozdulhatott engedtük hogy lássa,már az akkori férjemmel akit akkor is és ma is az apjának hisz. Apának szólítja,nem köteleztük rá sosem,magától kezdte ő így szólítani. Amikor 2 hetente engedtük a lányhoz ő félt és nem akart a közelébe sem menni.. Ennek ellenére engedtük,viszont mikor a házi őrizetben lévő időben kérdezés nélkül este 20-kor Ittasan begyógyszerezve a kislány hozzám és a páromhoz bújt,majdnem ráesett a gyerekre szóval lábán alig állt. Ekkor feljelentettük elmondtuk milyen állapotban és hogy mikor jött oda. Semmit sem tettek. Visszakerült a börtönbe most kiengedték. A lányunk nem emlékszik rá,már akkor sem ismerte meg.. Azóta van egy kishúga is. Most azt gondolja fenyegetőzik,és majd engedjük a lányunkhoz. Viszont az ő szülei sem jöttek ez alatt az idő alatt az unokájukhoz,nem tiltottuk sosem tőlük sőt kértük hogy jöjjenek. Nem tették egyikük sem foglalkozott a vele.Sem ünnepekkor sem semmikor. Mi lehet ennek az ügynek a vége,már a bíróságon?
2017. márc. 1. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Egy dolgot nem értek,hogy " ...férjemmel akit akkor is és ma is az apjának hisz. Apának szólítja,nem köteleztük rá sosem,magától kezdte ő így szólítani"

Ha apjának hiszi nyilván apának szólítja, viszont a kislánynak mit mondtatok mikor az vér szerinti apja ment látogatni? Ki az az ember. Mondom ezt úgy,hogy 8hónapos volt a fiam amikor megismerkedtem (mostmár) a férjemmel, mi se köteleztük apának hívta/hívja, de az első perctől kezdve tisztában van vele,hogy ki az igazi apja,és ki a nevelőapja. A vér szerinti apja is rendszeresen látogatja. Most 8éves a fiam,és azt mondta ,hogy neki két apukája van,nagyon szereti mind a kettőjüket!

2017. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést,visszaolvasva kissé nehezen fogalmaztam. Nagyon feldühített a dolog :( Barátként' tudtuk csak a kislányhoz engedni a nevén szólítottuk,mivel nem szerettük volna hogy bármilyen zavart okozzon a kislányban ez a hirtelen semmiből előkertül "apa".. Gyerektartást sem kértem soha,pedig úgy tudom míg bent volt is kérhettem volna elvileg az államtól valahogyan.
2017. márc. 1. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Jogi dolgokat,jogi helyzeteket ne itt hanem ügyvédtöl kérdezd meg ő jobb tanácsal szolgál .
2017. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!