Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » IQ eredmény 67. Van itt hozzá...

Minni9 kérdése:

IQ eredmény 67. Van itt hozzá értö?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Kislányom 3 éves múlt.IQ tesztet kellett méretnem.67 lett az eredmény.Azt mondta a pszichologus, hogy mivel még 8-9 hónapja beszél aktivan ez még aránylag nem olyan gáz.Ha ennyire szépen fog fejlödni akár egy normál értéket is el tud érni.Azért én kicsit elkeseredtem.Van itt aki ért ehhez?

2017. jan. 18. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Miért kellett méretni?
2017. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Még csak 3 éves! Rengeteg minden változhat! Lehet, hogy csak rossz napja volt, nem hall rendesen, pici fejlesztés kell, és 130-as IQ-ja lesz.....

Én erre az eredményre azért nem vennék mérget!

2017. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Ugyanbiza milyen IQ tesztet hasznalt? Csak mert a nativ intellugencia meresehez hasznalhato szines Raven nem hasznalhato 6 ev alatt.


Ki es miert kerte a tesztet? En is pazichologus vagyok de meg ilyet nem hallottam...

2017. jan. 19. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Hát ilyet még én se :/

Ki, miért és hogyan végezte el ezt a tesztet?

2017. jan. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szakértöi bizottságnal csinálták.Mivel ö koraszülött volt eleve jártunk fejlesztése.Itthon is csináljuk.Mivel bekerült oviba elvették a támogatást mivel behozta a lemaradást.Én kértem és egy genetikus.Régebben felmerült genetiakai ok.De kizartunk mindent.Egy rövidebb tesztet pobalt elöször, viszont akkor még nem nyilt meg neki a gyerek.Nem akart megszólalni.Azutan a Wisc tesztet csinálta.Itthon olyan szépen haladunk.Mar azt hiszem lassan behozzuk a lemaradást, de nem számitottam ilyen rosz eredményre.Egy logopédussal beszélgettem aki szokott felmérést csinálni.ö pl. Mondta hogy szokincs tesztet is kellett volna neki.Bocsi telorol irok.
2017. jan. 19. 06:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Amiket tud: a összes szint felismeri megnevezi.A formakat felismeri, többseget megnevezi.12-ig számol.Angolul ismeri a szineket,számokat.Megmondja a nevét, korát, jelét,ovit,apa nevet, mit dolgozik.Meséket mondja.Ezt nem végig érthetöen.Énekelni ritkan szokott, azt sem végig erthetöen.Imadja a tarsasjatekokat ami 3-4 eves.Ez koti le a legjobban.Szituacios jatekokat.Amit még nem tud, és ugy nezem mar kellene.Az én tudata még nem alakult ki teljesen.Egyes szám elso szemely meg csak most kezd kialakulni.Ritkan mondja enyém.Nekem.Összetett mondatokat még nagyon ritkán alkot es rövidet.Önálloan nem öltozik.a cipot lehuzza es fel.Tepozarazni nem tudja.Hallásvizsgálatra gondoltam hogy elviszem mindenképp.Nem latok semmit a hallasaval.Reagal mindenre.Viszont az teny hogy az uj feladatokat többször el kell neki mondani szajbaragosan hogy megértse.
2017. jan. 19. 07:26
 7/12 BringaManó válasza:

#3: "a nativ intellugencia meresehez hasznalhato szines Raven nem hasznalhato 6 ev alatt." - jó, de akkor hogy kerül az ide?...


nem vagyok szakértő, de szerintem ne keseredj el, hanem csináld tovább, és hidd el a pszichológusnak, hogy aggodalomra semmi ok.

ha egy teszten valami érték kijött, akkor azon a számon önmagában nincs mit szépíteni (úgy értem, hogy nyilván nem mondhatja, hogy "67, de ez igazából 85"), viszont sok dolog befolyásolhatta ezt az eredményt is, és a további fejlődést is (pl. már csak a sajátságos helyzeteteket is elég befolyásoló tényező), szóval inkább a pozitív és biztató érveket halld meg, ne a nyers számmal törődj. :-)


azt nem gondolnám, hogy a konkrét esetben a "GYK-tanácsadás" értelmes dolog, de persze ha általános okosságokat tudnak írni egyesek, abból nem lehet nagy baj.

a konkrét esetről inkább az arra rálátó különféle szakembereket kérdezd. (szerintem.)

2017. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem fogok ezekre alapozni.Viszont ha van aki jartas ebben vagy a tapasztalatok érdekelhetnek.
2017. jan. 20. 07:51
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 mert azt hittem a nativ intelligenciarol van szo.


Szerintem.nem kellene egy 3 eves intelligenciajat merni s remisztgetni a szulot. Igy latatlanba nem tudnek mondani semmit...de szerintem nincs ok aggodalomra..mondokazzatok sokat...tornasszatok...fejleaszetek a reszkepesaegeket es rendben lesz. Meg pici :)

2017. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Valaki azt írta, hogy az iq valtozik/ változhat. Hát ez nem igaz. Az iq az nem igazán változik. Persze a mérések hitelessége miatt lehetnek különbségek. Ezért nagyon fontos, hogy megfelelő szakértői bizottság vizsgálja, ne csak humbuk mérés legyen. A vizsgálatoknál egyik fő szempont az életkor, mivel a te babád koraszülött volt, így nem is biztos, hogy reális az érték, amit kapni fogsz (akár a későbbiekben is). A 67 alacsony értek sajnos. Ezzel az értékkel a gyerekek járhatnak normál iskolába, de sajnos társaiknál gyengébben fognak teljesíteni, plusz fejlesztésekre szorulnak majd. Sok szülő emiatt inkább olyan intézménybe járatja a gyermekét ahova hozzá hasonló ( nem értelmi fogyatékos) gyerekek járnak. Az évhalasztás is megoldás lehet. Tudom korai még, a sulit szóba hozni, de mivel olyan helyen dolgozom, ahol integrálva vannak alacsonyabb iq-jú gyerekek is, így ezeket a tapasztalatokat tudom veled megosztani.
2017. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!