Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnátok, ha ilyen...

Mit szólnátok, ha ilyen fiatal pszichologus vizsgálná?

Figyelt kérdés
Kislányom 4,5 éves és sokat sìr az oviban,vígasztalhatatlanul.Ugy döntöttünk elvisszük pszichologushoz.Nevelési tanácsadóba bejelentkeztünk,ott kaptunk egy nevet,hogy kihez kell majd menni.utánajártam,ki is a drnő.Nem tudom mire számítottam de nem egy 23-24 éves hölgyre.kicsit aggódom,mert mint mindenki a gyermekének a legjobbat akarja,így én is.zavar,hogy elég fiatalka...ti mit gondolnátok?kérjek máshoz időpontot?vagy szerintetek butaság lenne?
2016. ápr. 28. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, butaság lenne. Miért baj, hogy fiatal?

Egyébként nem doktornő, a pszichológus nem doktor.

2016. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, a pszichológus nem "drnő", mert nem orvos. Másrészt, én is nevelési tanácsadóban dolgozom, és van ilyen fiatal, frissen végzett kolléganőm, szerintem nagyon jól dolgozik, a gyerekek nagyon szeretik. És amúgy van, aki felügyelje a munkáját, mivel még gyakornok. A gyakornokoknak van mentoruk.

Amúgy vittem már én is pszichológushoz a fiamat, amikor ovis volt, és nem az idősebb, tapasztaltabb kollégámhoz vittem (pedig ő is nagyon nagyon jól dolgozik, semmi gondom vele), hanem fiatalhoz, mert láttam, hogy nála egy pillanat alatt feloldódnak a gyerekek, és még a zárkózottabbak is két perc után csicseregni kezdenek :)

2016. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A Dr Csont jut eszembe, abban is Dr Lance Sweets.


Nem kell a fiatalokat elítélni.

Az én nőgyógyászom egy 32 éves nő. Ő is nemrég végezhetett. Mégis amikor komplikáció volt szülésnél, gyorsan, szakszerűen reagált, és tökéletesen rendben lett minden. (azóta is hálás vagyok neki, hogy nem császározott meg).


Voltunk magánbölcsiben, ahol egy nyugdíj közeli ápolónő volt a vezető. Hát a fiam utálta, nem szeretett oda járni. Most a bölcsiben egy 30 éves a dadusa, imádja, sokat emlegeti.



Ezeket csak azért írtam le, hogy azért 1 esélyt megérdemel a fiatal is, lehet sokkal jobban jársz vele, mint egy idősebb (tapasztaltabb) orvossal. Szerintem a fiatalabbak még lelkesebbek, jobban törekednek a pontosságra, jóra, mint a "kiégett" öregek...

De te tudod.

2016. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!!!Akkor megpróbálok pozitívan hozzá állni én is! Remélem tényleg "ügyes".Bocsi,hogy drnőt irtam...
2016. ápr. 28. 13:23
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem butaság lenne.

Attól, hogy fiatal, lehet nagyon jó szakember. Meg visszafele is igaz, ha 50 éves lenne, akkor is lehetne olyan, aki semmire nem jó.

Meg szerintem elég sokan az eü-ben kiégnek vagy nem tudom mi a megfelelő szó, de X év fölöttiek között sok a b.unkó, türelmetlen.

2016. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
30 évessel nekem sem lennének fenntartásaim...de majd most ezt is leküzdöm magamban.Végülis szimpatikus,csak nagyon fiatalka
2016. ápr. 28. 13:24
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Te is voltál pályakezdő, nem?
2016. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a kisebbik fiam olyan dokinál született, aki nálam is fiatalabb. Én iszonyú biztonságban éreztem magam vele, nem féltem semmitől, mert megnyugtató személyisége volt, és láthatóan értette a dolgát. Persze volt a kórházban tapasztalt orvos is, kell is lennie, de én rezidensnél szültem, és nem bántam egyáltalán.

Attól, hogy fiatal, még nem lesz balfék senki, valahol nekik is el kell kezdeni, és bízom benne, hogy az egyetemen megtanítanak annyit, és elvárnak annyit tőlük, hogy élesben már nem okoznak katasztrófát. A felmerülő nehézségek leküzdéséhez pedig ott a tapasztalt munkatárs, aki segít, ha kell.

2016. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: ez nem egészségügy!!

De, egyébként minden szakmában van kiégés, főleg, ahol emberekkel foglalkoznak.

2016. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőm kb. most pottyant ki az iskolapadból, de jobb, mint az eddigiek, akik idősebbek voltak. Szaktudás, hozzáállás, minden szempontjából maximálisan elégedett vagyok vele.
2016. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!