Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Harapás ellen bors a szájba?

Harapás ellen bors a szájba?

Figyelt kérdés

1,5 éves ikreim közül az egyik harap már kb egy hónapja, ami kicsit megijeszt, mert a bátyáméknál a most 3,5 éves gyerek is ilyen korban kezdte és még mindig harap, pedig már mindent megpróbáltak. :(

Mindig harap, ha nagyon boldog, szomorú, dühös. Mindig mutatom, hogyha boldog vagyok, ugrálok,tapsikolok, hogy lássa, hogyan fejezem ki. Ugyan így ha szomorú, dühös vagyok.

Ezt a borsosat most hallottam, szerintetek?


2017. márc. 5. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Mondd, hogy viccelsz! :)

Ha nem, elvenném tőled a gyerekeket izibe.

2017. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Te is nézed a modern családot? :-D
2017. márc. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Abban láttam aztán rákerestem és írták több helyen is.

Szerintem még mindig jobb megoldás minthogy a bátyám ék minden harapás után a szájára csapnak és ugyan úgy harap.

6 éves a bátyja, volt, hogy vissza harapott neki, de utána is csinálta.

2017. márc. 5. 09:47
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem értek vele egyet, elég brutálisan hangzik, de kíváncsi vagyok, hogy csinálnád? Megharap és utána szólsz, hogy várjon egy kicsit, csak megkeresed a borsot...? Mire odaviszed, már rég elfelejtette, miért kapja. Vagy bekened magad? :)

Nekem az egyik akkor volt harapós egy-egy időszakra fél-másfél éves kora között, amikor jött a foga. Megbeszéltem vele, hogy finoman lehet, játékból, meg is mutattam. Tetszett neki és pár alkalom után nem volt gond.

A másik meg kb. két évesen harapott néha viccből (amikor pl. oroszlánt játszott), vele is megbeszéltem, ő is megértette. Ha mégsem úgy sikerült, rászóltam mérgesen és komolyan, hogy nem szabad, mert fáj, de neki nem igazán lett szokása.

2017. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

te hülye vagy hülye vagy? Más opció nincs.

Utána kicsit levágnám a kezed, mert miért ne, olvastam a neten, hogy van, ahol szokás.

2017. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Biztos vagyok benne, hogy néhány gyereknél segít a megbeszélés, de nem mindnél. Barátnőm fia is harap, múltkor az én 8 hónapos babám harapta arcon, amikor odakúszott a játékához. Hiába szólt rá többször az anyja, nem használt. Mondta, hogy ezzel küzdenek, egyelőre nem találta meg a megoldást.

Egyáltalán nem korodbeli az én fiam, hiszen 10 hós, de ő is harapott. Nála az erőteljes "Nem!" fejrazassal egybekötve segített. Persze még előjöhet ez a szokás később. Szóval csak annyi, hogy van, akinél használ a megbeszélés, van, akinél nem.

Még egy módszer eszembe jutott. Testvérem kicsiként (kb. másfél éves volt) mindig feltette a lábát ebédnél az asztalra. A raszólás természetesen nem használt, apa ezért azt csinálta, hogy belecsípett óvatosan a lábába, közben viccesen grimaszolt. Vagy néha mondta hozzá, "asztalon a pici láb, megcsípi a bogár". Testvérem nevette is meg nem is ezt. Kicsit fájt is neki gondolom, de a szitu meg vicces volt. Utána incselkedéssé szelídült a dolog : kezdte emelni a lábát, apa "bogár keze" meg már indult is. Kacagta, zsiványul nézte apát. Aztán meg abbahagyta.

Ne érts félre, nem vagyok híve a fizikai fájdalomokozásnak, de nem is hiszem, hogy annyira fájt volna ez a dolog testvéremnek. Sokkal inkább látott benne játékot, ez a reakciójából egyértelmű volt. Én ebből annyit szűrtem le, hogy a játékosság fontos a leszokatásban, esetleg inkább ilyesfélét találj ki. A borsos dolog talán nehezen kivitelezhető.

2017. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Akkor akik lepontoztak, húzzanak ki a konyhába, és szórjanak borsot a szájukba.
2017. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Harapj vissza... én is harapdáltam, egéze addig, míg apa - az zredik rászólás után - vissza nem adta.
2017. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Gondolom, ha elkezd káromkodni, akkor meg kimosod szappannal a száját. Hát csak gratulálni tudok.


Az én javaslatom is az lenne, próbáld ki magadon.

A büntetés egy dolog. A szándékos kínzás meg egy másik kategória.

2017. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam. Kicsit csíp, de nem nevezném kínzásnak. Szerintem egy pofon jobban fáj.
2017. márc. 5. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!