Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A bors tényleg hatásos az...

Titán1234 kérdése:

A bors tényleg hatásos az egerek ellen?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Borsmenta olaj, nem ezt hallottad?:D Bár ezzel igazából nem elpusztítani lehet őket, hanem elkergetni, mert nem bírják a szagát. Darab rongyra, vagy vattára öntesz, aztán lerakosgatod a helyekre ahol egerek járnak, oda nem mennek többet.
2014. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
borsról is bors mentáról is
2014. márc. 12. 16:33
 3/14 anonim válasza:
40%
Szerintem igen
2014. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kicsit tüsszögni fognak. :) Én nem mernék mérget venni ezekre a hókuszpókuszokra. Sajnos az egereket nem sok minden hatja meg. Elvannak gázolajos műhelyekben is.
2014. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
86%

pont mint a "sárkány ellen sárkányfű"! De szerintem, ha fogsz egy darab kötelet, arra egy 2 kilós C vitamin kockát akasztasz, majd azt fél liter ecetbe mártogatod, talán segít.

Addig sem figyelsz odaa cincogásukra.

Menj vegyél inkább rágcsáló elkapó-írtó szereket-eszközöket. Pl egércsapda.

2014. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Van egy egyszerű és tényleg hatásos módszer: Fogsz egy literes befőttes üveget, a szájával lefordítva leteszed a kamrában, vagy abban a helyiségben, ahol az egerek szambáznak. Fogj egy félbevágott diót, héjastól, és billentsd meg a befőttes öveget, a féldióval pedig támaszd ki. Úgy, hogy a domború része kifelé legyen, a dióbél pedig belülről legyen hozzáférhető. Az egér szereti a diót, bemegy ügyesen az üveg alá, és amint rágni kezdené a dióbelet, azt kimozdítja az üveg alól, és az üveg ráborul az egérre, csapdába ejti. Ha elfogtad, az üveg alá tolsz egy keménypapírt, és fel tudod emelni. Utána meg azt teszel az egérrel, amit akarsz. 100%-osan működik.
2014. márc. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy élve fogja el és akkor mit kezd vele? Elengedi a szomszéd előtt?

Ugyanezt a trükköt én is alkalmaztam, csak virágcseréppel. A lyukon át felkötöttem szalonnát, hogy az egér nyújtózkodjon és magára rántsa a gyufaszállal kitámasztott cserepet. Már előre ráraktam egy nagyobb csempére.

2014. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek ment a zöld mancs
2014. márc. 17. 16:41
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A mai racumin hatóanyagú egérmérgek humánus megoldást adnak a problémára.
2014. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Ősi módszer: macska. :)
2014. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!