Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ellen hatásos a bors-spr...

Kutya ellen hatásos a bors-spray, vagy a paprika-spray? Ha igen, milyen távolságról lehet ráfújni?

Figyelt kérdés

Nem szórakozásból akarom lefújni a kutyát, de kijön az utcára és támad. Nagytestű kutya. A gazdájának hiába szólunk.

Vagy mivel lehetne védekezni ellene?



2012. dec. 25. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Én elsősorban gyepmesterrel védekeznék, de a spray is jó. Hogy milyen távolságból, az meg szerintem rá van írva ezekre, ahogy emberre fújhatsz, úgy kutyára is.
2012. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is szívesen odadobnám a gyepmestert a kutya meg közénk, de sajnos elég ritkán jár erre. Önkormányzatnál lehet jelezni, ha gond van, ők szólhatnának a gyepmesternek, de ez a módszer annyit sem ér nálunk, mint halottnak a csók.

Marad az önvédelem.

2012. dec. 25. 18:16
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen, elvileg állatok ellen van, én is mindig hordok magamnál a jutalomfalat-tartóban, bár szerencsére még nem kellett használnom. Olyan 1-2 méterről kell használni, azt írja.
2012. dec. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Akkor kérlek a gazdáját fújd le,mert a kutya nem hibás azért,hogy az idióta tulajdonos nem csukja be és az utcát is a területének érzi. Nem tudom fajtára milyen kutya,de lehet csak felingerled vele ha lefújod és tutira meg fog harapni és garancia sincs arra,hogy pont eltalálod az irányt.(Esetleg hívd el a jegyzőt hozzátok,hogy a saját bőrén tapasztalja,milyen egy kutyatámadás.)De a kutya GAZDÁJA a hibás.
2012. dec. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez mind nagyon szép és jó, hogy a kutya gazdája a hibás, szegény kutya nem tehet róla, de ha egy 50 kg-os kutya az én vagy a kutyáim életére tör, nem fogok odaszaladni a gazdihoz lefújni őt, hanem a kutyát fogom. 'Kill or be killed.'
2012. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves Anfitrite!

Szívesen lefújnám a gazdáját is, de nem a gazda támad ránk, hanem a kutya, a gazda ki sem jön (ha ott van egyáltalán)

Hozzánk hiába hívom a jegyzőt:

-A kutya nem nálunk van, hanem szomszédos utcában (a mi kutyáinkkal pedig nem fogom megtámadtatni a jegyzőt)

-A kutya gazdája van olyan viszonyban a jegyzővel, hogy ne legyen ügy abból, hogy kijár a kutyája az utcára.

Tudom, hogy a kutya gazdája a hibás, de nekünk akkor is a kutya ellen kell védekeznünk valahogy.

Ha erre van valami jobb ötleted, mint a spray, akkor kérlek írd meg!

Sajnos kikerülni nem tudjuk.

2012. dec. 25. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
kispalikee: Értem amit írsz.Úgy értettem a gazda ezt érdemelné,nem azt,hogy élesben odaszaladok és hajrá...A kérdezőt meg nem hirtelen támadja meg a kutya,hanem amikor arra jár, többszöri eset és számít rá és a spray-ben látja a megoldást.A többi ember,a szomszédai,kisgyerekes családok,hogy járnak arra felé az utcán?-mindenki spray-vel?
2012. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Erre lenne megoldás a gyepmester ugye, elvitetné az ilyen kutyát, vagy a jegyző, aki kötelezné rá, hogy zárja el.
2012. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!

Hát sajnálom,hogy ez a helyzet nálatok..úgy látom nem csak a nálunk(ezen a településen) ütötte fel a fejét a bürokrácia.-A polgármester,a jegyző meg a holdudvaruk....

Így nem egyszerű a helyzet,de szerintem "fújás" után sem lesz az.

2012. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Anfitrite!

Nem arra járok, hanem néha elkerülhetetlen, hogy arra menjek.

És sajnos igen, számítani kell rá, hogy megtámad.

Valahogy meg kell védenünk magunkat.

Ha a gazda és az illetékesek nem tesznek semmit, akkor úgy védjük meg magunkat, ahogy tudjuk.

Ha te tudsz jobb megoldást, még mindig várom az ötleted.


Ha már így érdeklődsz arról az utcáról:

1 kis (közepes, nagy)gyerekes család sem lakik ott. (ezen kívül más olyan utca is van, ahol nem lakik gyerekes család. Pl. a mi utcánkban sem.

A szomszédai sorolva a házakat: elköltözött a gyerekeihez városra, meghalt pár éve, meghalt kb. fél év elteltével mint a szomszédja, a problémás ház, Hollandiában dolgoznak, régóta üresen áll, romház. Szemközti oldal: merőleges utcai ház kertje (bejárat a másik utcáról, üres telek, nyaralónak használt ház (nyáron még nem volt meg az ominózus kutya), elköltözött a szomszédos városba, régóta üres ház, csak nyaranta jönnek a szülői házba amit nem adtak el, a következő házban a házaspár mindkét tagjának van autója, nem járnak gyalog.


Ne gondold, hogy ingereltük a kutyát, azért támadt ránk.

Az utca másik oldalán mentünk, elhaladtunk a ház előtt, a kutya nem a kapunak rontott, hanem hátrafelé (a kert felé) szaladt. Már a következő háznál jártunk, amikor hátulról zörgést hallottunk (akkor bújhatott ki a kerítésen), hátrafordultunk és már az utcán volt a kutya, rohant felénk.

Kívánom neked, hogy neked kelljen hátrálva, a kutyára kiabálva menekülnöd egy kihalt utcán.

Akkor talán belátod, hogy valahogy védekezni kell.

Nekünk a spray jutott eszünkbe, de ha te tudsz jobbat, ami használható, még mindig várom a javaslatod!

2012. dec. 25. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!