Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Használnád mások előtta...

Használnád mások előtta gyereknek azt a "becenevét", "ráragadt" nevét, amit valójában csak a közvetlen család használ? Illetve mondanád másoknak, hogy szólítsák / szólíthatják ők is annak?

Figyelt kérdés
Ez csak egy példa, de mondjuk kislánynak Cincó, vagy Cukri - csak hogy érthető legyen, milyen jellegű kitalált nevekről van szó.
2017. márc. 12. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Dehogyis.

Forditva nezd.ha anyud téged cincinek hiv akár, azert pl engem zavarna a tanár barátok v akárki más is cincizne

A cinci csak az anyaval valo bizalmasabb kapocs vedjegye.


En a gyermekem nevébol adodo becenevet mondom csak ha vki rákerdez de en nem is becezem csak ha szigoru vagyok es akkor sem a becenevén, hanem a neve mogotti ka kepzovel. De a nevelok pl hol becezik hol nem

2017. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*első vagyok, csak peldák:

Pl nem tündérkézem a gyerekem, csak kb otthon.

Ha a neve pl ádám, én mindig azon szolitom, ha mérges vagyok, akkor Ádámka(drága)

De nevelők pl használják az Ádit de előtte engem erről megkérdeztek.

2017. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én használom, de csak ha véletlen kiszalad :D itt nem az volt a kérdés, hogy más használhatja-e, hanem, hogy te használod-e társaságban. Én az enyémet Cumikának szoktam hívni (nagyon idétlen, tudom), és társaságban nagyon odafigyelek, hogy ne mondjam, de 1-2x előfordul sajnos. Elég ciki, mert már 9 éves, és fiú..:D
2017. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megtalálva érzem magam a kérdéssel. Kérlek írj privit! Legalább várost!
2017. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyeneket,és hasonlokat nem ,csak itthon .
2017. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Öcsémnek van egy elég idétlen, konkrétan egy zöldség beceneve a családban, de úgy, hogy mi mindig azt használjuk. Annak idején kiscsoportban kikérte magának, ha bárki más nem a teljes, anyakönyvezett nevén szólította. Így olyan nem volt, hogy mondtuk volna bárkinek is, hogy szólítsa a becenevén. Kamaszkorában együtt jártunk egy sportegyesületbe, ott egy darabig igyekeztem, hogy ne buktassam le, de aztán egyszer csak kicsúszott. Egyszer vihogtak rajta, aztán ennyi. Őt sem zavarta, hogy tudják, én hogy szólítom. :)

Szóval direkt nem kapacitálnék senkit, hogy a becenevén szólítsa a gyereket, majd onnantól hogy tud beszélni, elintézi ő magának, hogy akarja, hogy szólítsák.

2017. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

17.12-es válaszoló, kizárt, hogy rád gondoltam - többmilliós városban élünk.


Akiről eszembe jutott, abszolút nem veszi észre magát, nem is venné magára, én meg nem leszek olyan tapintatlan, hogy rászóljak ezért. Sok különc dolga van, de az is az ő dolga. Amennyire el tudom fogadni ezeket, annyira táplálom a kapcsolatot :)


Úgyhogy egyszerűen kíváncsi voltam, ki hogy gondolja.

2017. márc. 12. 22:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Lányomnak volt a családon belül használatos beceneve kicsi korában, ezt a tágabb családban ill. a baráti körben is használták. Igazából ez azért alakult ki, mert nem, vagy csak nehezen becézhető keresztneve van, ezért lett egy külön beceneve. (Amúgy semmi cikis, nyilvánosan is használható becézési forma.)

"Hivatalos" közegben azonban nem használtuk, onnantól, hogy oviba került, már mindenki a teljes keresztnevén szólítja, becézés nélkül. A családban is elhagytuk a becenév használatát apránként.

2017. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnek van véletlenül kitalált beceneve, a kislánynak egy teljesen más keresztnév (hisztis Fruzsiból lett a Fruzsi), fiamnak pedig a saját neve csak elmásítva (más mássalhangzóval mondta ő maga régen, így ráragadt), nagyon ritkán csúszik ki a számon idegenek előtt, eszem ágában sincs megkérni senkit sem hogy szólítsa úgy. Ezek a becenevek nekünk nagyon kedvesek, otthoni használatra pont jók is, de van rendes nevük, azt is használjuk, hívja mindenki őket a rendes nevükön, szerintem.

Általános iskolában volt egy fiú osztálytársam akit a szülei Kistücsök-nek hívtak és nem csak otthon, utcán is, suliban is mi előttünk.

2017. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb lesz a gyerek, azt hiszem, már úgyis szólni fog érte, hogy ne
2017. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!