Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél több gyerek van,...

Akinél több gyerek van, szoktatok egy gyerekes napot tartani?

Figyelt kérdés

Mit szoktatok csinálni? A gyerek dönti el hova mentek? Az otthon maradó gyerekek nem hisztiznek, hogy Ők is menni akarnak?

Kort is írjatok, kérlek :)



2016. dec. 15. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Egész napot nem, de pár órát igen.

Igen, ő dönti el, két lehetőség közül választhat :-)


Nálunk még csak 5 és 1 évesek, a naggyal vannak ezek a külön programok, szóval a kicsinek még nem kell elmagyarázni a helyzetet.

2016. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam. Hol az egyik megy a mamához, hol a másik 1-1 napra. Kicsi 2, nagy 5 éves. Inkább a nagyobbik lányom miatt van. Akkor kirakózunk, festünk, vásároltunk. Minden olyan dolgot, amihez a kicsinek még nincs türelme, vagy nem tud játszani vele.
2016. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%
Ilyet nem csinálunk ,olyat igen hogy fényvillamost lányomal megnéztük elöte a bátyait megkérdeztem akar e velünk jönni valamelyik.
2016. dec. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak kisebb dolgokkal kapcsolatban igen. Pl egyik gyereket viszem csak bevásárolni, vagy ilyesmi. Olyat nem csinálunk hogy mondjuk csak egyik gyereket viszem el állatkertbe vagy ilyen nagyobb helyre.
2016. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mamához vivős vagyok. Kirándulni, nyaralni, nagyobb látványosságokhoz mindig mindkettőt viszem.
2016. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban már én is írtam ki egy kérdést. Belinkelem, hátha hasznosnak találod.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Az itthon maradóknak is ki szoktunk találni valamit, pl biciklizés, játszótér, fagyizás, kertészkedés, főzőcskézés...stb.

Az érdeklődésüknek, korosztályuknak megfelelő programokat szervezünk nekik. A két nagyobb már szokta mondogatni hogy ide és ide szeretne elmenni, a kicsit általában mondókázós, zenélős, futkározós programokra visszük, mert ő még nem nagyon marad el egy helyben, viszont nagyon szereti a társaságot. A középső ellenben szívesebben van egyedül, nehezebben barátkozik.


A fiúk 8,5, 5,5 és 3 évesek.

A nagy esetében látom azt a legjobban, hogy igényli az ilyen külön időket. Váltásban visszük őket a férjemmel, a másikunk marad itthon a másik kettővel. Közösen is rengeteg programot próbálunk nekik szervezni, de vannak helyzetek, amikor ez nem lehetséges. Például a naggyal már el lehet menni moziba, de a kisebbekkel csak folyamatosan kijárkálnánk, ami másokat is zavarna.

2016. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-en vagyunk testvérek, és volt ilyen:)

Hol állatkert, hol kalandpark, hol közlekedési múzeum, hol sima buszozás vagy játszótér. Tudtuk kb, mik a lehetőségek, de megbeszéltük anyukánkkal, mit csinálunk.

Addig, hogy a többieknek ne legyen rossz, a nagyszülőkhöz mentek.


Sírás emiatt nem igazán volt, mert tudtuk, hogy mindenki sorra kerül:)


Szerintem mindenképp pozitív volt, mert nem úgy kezeltek minket, hogy "a gyerekek így, a gyerekek úgy", hanem figyeltek rá, hogy A-nak, B-nek, C-nek, D-nek és E-nek ugyanolyan jó legyen, ugyanúgy érezzék a törődést. Én 16/l vagyok, bátyám 18, öcsém 14, húgaim 13, 11.

2016. dec. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!