Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyával járok. A...

Kisgyerekes anyával járok. A gyerek nem fogad el? F35

Figyelt kérdés

Szóval 3 hónapja járok egy édes 30 éves tündérrel. A kapcsolatunk tökéletes is lehetne, ha az 5 éves kisfia elfogadna, de nem úgy tűnik. Ha a párom kimegy a szobából a kisfia (aki egyébként állandóan eszik) rám száll, megkérdi mikor megyek el?, tegnap vízipisztollyal belelőtt a bal szemembe, majd egy szöget akart a kezembe beleverni, hogy megnézzük milyen kemény vagyok. :O

Én próbáltam jó fej lenni, elviccelni a dolgot, de kezd a tűréshatárom betelni. Szóltam az anyjának, helyre is tette a rosszcsontot de félek, hogy nem jövünk ki később. Vettem neki csokit, próbáltam a kedvébe járni. Az anyja szerint hiányzik neki az apukája azért csinálja.



2017. márc. 11. 08:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Próbálj meg egy ötéves fejével gondolkozni! Volt egy apukája, aki elment, őt otthagyta, kettesben maradt az anyukájával, aztán jött egy Laci bácsi, aki nem elég, hogy az apukája helyén van, de még az anyukáját is elveszi tőle... Öt évesen ezt baromi nehéz racionálisan kezelni. Egy tábla csoki ezen nem fog segíteni.
2017. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Tudd meg az anyjától, mi a kedvence.


Mondjuk dínómániás. Várd meg, hogy ő közeledjen. Vegyél dínós könyvet magadnak, kezd olvasgatni. Oda fogja csalni a gyereket. Ha bátortalanabb, véletlen felejtsd ott náluk a könyvet. Hadd lássa, hogy jófej vagy. Olyan, mint a vadászat.


Szépen, távolságtartóan, neki kell közelednie először. Játsz videójátékot az xboxon. Hadd nézze távolról. Majd egyre közelebb ül. A végén már együtt játszotok.


Nagyon érdekes kihívás megkedveltetni magad egy gyerekkel. Fogd fel játékként.

2017. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem volt gyerekekkel kapcsolatom valahogy idegen nekem az egész. Ha nem látnám a dühöt benne könnyebb lenne. Majd megkérdem mi a kedvenc csokija.
2017. márc. 11. 09:22
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

Igen, ezek szép és jó ötletek, meg empatikus gondolkodás, csak nem mindenki születik óvóbácsinak.

Nálam ez 10 éves korú gyereknél kezdődött, és kb 20 éves koráig sem jött össze az elfogadás részéről.

Igen, lehet, hogy bennem is volt egy hiba. De rengeteg mindent megtettem a gyerekért, hogy a kedvében járjak.

Ellenben a párom, meg az anyja, apja, szabályosan versenyeztek a gyerek "kegyeiért" ezért voltam eleve halálra ítélve.

Mára a gyerekből lett egy agyonkényeztetett, semminek sem örülő, barátok nélkül élő, depressziós kamasz.

Kérdés, ki hogyan akarja tönkretenni az életét...

Megéri?

2017. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Hát, én épp azt írtam, hogy ezen egy tábla csoki nem fog segíteni, de te úgy csinálod, ahogy jónak gondolod. Látszólag egyszerűbb pár száz forintért megvásárolni a szeretetét, mint megérteni, hogy mi zajlik egy gyerekben, de csak látszólag. Hosszútávon minden marad a régiben, a gyerek megeszi a csokit, és csak utána fogja beleverni a szöget a kezedbe.
2017. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
88%

Nincs valami közös érdeklődési kör a kissráccal? Pl. nincsenek matchboxai, játékautói? Biztos te is szereted a kocsikat. Lehetne azokról beszélgetni például.


Amúgy a legjobb módszer a közös, hármas programok lennének. Elmenni moziba, plázázni egyet, játszótérre menni, fagyizni, színházba, stb... Biztos, hogy idővel megenyhülne a gyerkőc. Létezik egy "úgymond" kulcs a szívéhez, amit majd idővel megtalálsz. Nem is biztos, hogy "rosszcsont", csak még idő kell, hogy ezt az új felállást elfogadja. Most még idegenkedik tőle.


Ő még nem tudja azt felfogni, feldolgozni, hogy az apja elment, és egy másik fickó van itt helyette, aki ráadásul szeretgeti az anyját. Az 5 éves fejével nem tudja még ezt kezelni.

2017. márc. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz az elfogadás

az apja elment,most helyére jött egy új férfi,egy új apa úgymond,aki teljesen más típus mivel hogy sokan vagyunk sokfélék


próbálj az Anyával beszélni,először is az Anyának kell beszélgetni hogy nem úgy alakult hogy apa szeret minket és elment....stb nem tudom miért ment el a apa


tábla csoki nem segít

próbálj vele játszani hidd el ez fog segíteni!


mi a kedvenc játéka? kérdezd meg tőle és akkor játsz vele olyat

mesélj neki!

videojátékok netes játékok is jók a játékra!


Ha rossz gyerek olyat csinál amit nem szabad csinálnia nem kap jutalmat,se csokit se semmi mást!

ezt előre kell megbeszélni vele!!!!


Határozottan kell vele beszélni egy normál ép gyerek megérti a helyzetet,hogy mit lehet és mit nem lehet csinálni.

Ha jó néha jutalmazd meg őt valamivel csoki,édesség

de szavakkal is jó ha mondod neki hogy ma tényleg nagyon ügyes voltál! így kell csinálni mindig!


Ha rossz pedig akkor nem kell jutalmazni semmivel se,meg kell vele beszélni hogy ilyeneket nem csinálunk senkivel sem!!!

2017. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

3-6 éves kor között jellemző a gyermekekre az ún. ödipális konfliktus. A személyiségfejlődés természetes része, hogy a fiúgyermek ki akarja sajátítani magának az anyát, minden férfit "riválisának" tekint, akit el kell távolítani az anya mellől (a saját apját is, ha családban nevelkedik).

Úgyhogy szerintem az elutasítás nem személy szerint neked szól, kérdező, hanem a férfi mivoltodnak.

Ha ez van, akkor idővel mindenképpen spontán javul a helyzet. Elég szerencsétlen helyzet, hogy pont ebbe a fejlődési szakaszba csöppentél bele, mert ezt alapvetően az apával kell "lejátszani" a gyermeknek, akihez eleve kötődik és akivel kapcsolatban az elutasításhoz bűntudat társul, ami miatt végül azonosul az apával. Nehezen bejósolható, hogy ebben a speciális helyzetben hogyan fog lejátszódni a gyermeknél.

Ha anyaként ilyen helyzetben lennék, akkor valószínűleg kikérném egy gyermek pszichológus tanácsát, mert nagyon meghatározó ez az időszak a gyermek későbbi fejlődése szempontjából.

Amit te tudsz tenni, az az, hogy férfi szerepmintát közvetítesz a kisfiú felé, bevonod őt mindenféle "pasis" tevékenységbe. (Pl. szerelés.)

De azért itt jóval összetettebb a helyzet... én tényleg kikérném egy szakember tanácsát az anya helyében.

2017. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
11%

"majd egy szöget akart a kezembe beleverni" Haha, nevelheted a kis Dextert...


KAMU.

2017. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem erőltetném,szakitanék.
2017. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!