Kezdek begolyózni?

Figyelt kérdés

ti nem kattantatok be otthon a gyerekkel? 2 éve vagok otthon vele,tesót csak 7-8 év mulva tervezünk,de már elképzelni is,hogy vannak akik több gyerekkel otthon vannak 6-10 évet is.nem birnám ig bezárva.azért kicsikkel nem lehet utazni,nekem egy gyerekem van de boltba se megyek vele egedül,mert fetreng.babakocsival közlekedés pont amit utálok,és sokáig kell.ha gyakran lenne hova menni,de nálunk gerek sincs,játszóterek üresek,szüleink már nincsenek,barátnőm vetélése óta, nem válaszol nekem néha,és nem is jött.rokonok meg messze laknak,60 km-re,de ők se nagon jönnek.az a röhej férjem nem lenne,kb egy hónap mulva se vennék észre,hogy én meg a gyerekem élünk-e még.

egy msik kérdés,óvodába iratáskor majd miket kell vinni?pl.paplant,fizetni kell majd és mikre? milen időpontokban lehet hazahozni a gereket és mikorra szokták vinni?még nem tudommihogyan müködik.köszönöm :)


2017. márc. 14. 19:49
 1/3 A kérdező kommentje:
billenytyűm tönkrement,kérek ne szólogassanak be az unatkozók és kérdésre figeljetek...köszi :)
2017. márc. 14. 19:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Még nem golyóztam be, de néha jó lenne regenerálódni a 9 hónapos babám mellett, mert idáig nem volt egy jó alvó, talán mintha ez változna. Baba-mama klub vagy torna, esetleg babaúszás nincs a környéketeken, amire szívesen elmennél vele? Én boltba, piacra is elmentem az elején is a síró picivel, mert hogy 2,5 hónapig rengeteget sírt, időnként kivettem a babakocsiból és megnyugtattam, elaludt, majd újrakezdte. Az emberek persze beleokoskodtak, de nem érdekelt. Ha nem szereted a babakocsit, hordozóba is kötheted. Én most hintát szeretnék neki felszerelni kintre, addig legalább a szomszédokkal találkozom. Régi osztálytársaiddal nem tartod a kapcsolatot? Én mostanában kerestem fel őket és annak ellenére örültek, hogy nem voltunk jó közösség. A védőnőnél is vannak kitéve programok, tavaly voltunk egészségnapon.
2017. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Erre mit lehet írni? Járjatok több programra, vagy te menj vissza dolgozni és ő menjen bölcsibe, az sem ördögtől való. Nálunk mindkét gyerek bölcsis lett 2 éves korában, szerették és jó volt, hogy mindennek rendelt ideje van. Ha közösségbe kerül, akár csak rendszeresen ugyanakkor mentek játszótérre (itt a tavasz, most kezdenek újra megtelni), azzal te is szerezhetsz barátokat. A legtöbb anya - akárcsak te - vágyik arra, hogy elmondhassa, mi történt velük, összehasonlítsa a gyerekét a kortársakkal, infókat szerezzen be a dokiról, a bölcsikről/ovikról/iskolákról, a különböző programokról a környéken.. így (akárcsak a kutyasétáltatóknál:)) könnyebben alakulnak ki először felszínesebb haveri kapcsolatok, amik aztán akár 4-5 év múlva is x. gyerekkel ugyanazon játszótérre/bölcsibe/babaúszásra járva barátságok is lehetnek. És ez jó dolog :) Babakocsi helyett pedig jöhet már a kismotor/futóbicikli.

Hogy óvódába mik a szokások és mi mennyibe kerül, az teljesen az óvódától függ. Hívd fel őket, lehet tartanak nyílt napot vagy küldenek emailben tájékoztatót.

2017. márc. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!