Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Koncentrációs probléma? Túl...

Koncentrációs probléma? Túl sok inger az oviban?

Figyelt kérdés

3,5 éves a lányom, és úgy vettem észre, hogy az óvodában nem tudja úgy követni az eseményeket, ahogy kell.


5 hónapja jár (kivéve téli szünet, betegségek), tudja a napirendet, de pl. sok neki a siettetés, lemarad az öltözésnél, vagy ha mosdóba küldik őket úgy, hogy "első asztal mehet", neki nem esik le, hogy ő is az első asztalnál ül.


Zavart lesz a sok gyerektől, ahogy tolakodnak, ő inkább összehúzva magát megvárja, amíg elmennek, csak utána megy tovább.


Ha közös játékra hívja őket az óvó néni, akkor ő csak ül, és nézi, külön kell szólni, hogy ő is menjen, mert nem veszi észre, hogy "mindenkinek" szólt a hívás, amibe ő is beletartozik.


De ami még nagyon fura, hogy imádja a meséket, bármennyit meghallgat, és ha "kell", elmondja néhány mondatban, kis segítséggel, hogy miről szól - itthon. De az ovis mesékről fogalma nincs, sokszor még egy szereplőt sem tud visszamondani, nemhogy a történetet pár mondatban. És ez akkor is így van, ha közvetlenül ebéd után megyek érte (ilyenkor ha szeretné, megvárhatja a mesét bent).


És azt sem tudja, ha verset tanulnak, ha elkezdem neki mondani az adott versikét, mintha akkor hallaná először - ugyanakkor nagyon megörül neki és kéri, hogy mondjam, amíg meg nem tanulja néhány elmondás után.


2017. márc. 24. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs baj a gyerkőccel. Egy 3 és fél évesnek ez szerintem elég komplex info, hogy az első asztal menjen ki a mosdóba... Majd belejön. Én nem aggódnék!

A vers dettó, ha odahaza megtanulja, akkor nincs nagy baj vele. Az én ennyi idősöm mondjuk pont fordítva van bekötve, mióta ovis, végre mond verseket. :D

Majd belejön a ritmusba, ahogy nagyobb lesz!

2017. márc. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen. Egyedül azt tartom problémásnak, hogy a sorban mindenkit maga elé enged, még a wc-ben is.
2017. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyfelől 3 évesek számára valóban túl sok az inger az óvodában.


Másfelől nem értem, miért nem segítenek neki öltözni az óvodában??

3 évesnek általában ebben segíteni kell.


Ezen kívül ebből a kommentből nem lehet "távdiagnosztizálni", hogy koncentrációs problémája volna- e a gyermeknek, de általában ilyen esetben semmiféle koncentrációs probléma nem jellemző, hanem életkori sajátosságról van szó: a figyelemtartás 3 évesen még kimerül pár percben (fél perctől 5 percig, érdeklődéstől, érdekességtől függően, hogy éppen mi mennyire ragadja meg a figyelmét). Az agykérgi gátlások még viszonylag fejletlenek minden 3-3 és fél évesnél.


Minden megjegyeznek a gyerekek 6.7 éves korig (utána már egyre kevésbé fogékonyak, de kb 10 éves korig még viszonylag nagy százalékban), csakhogy látens módon tanulnak, tudatalattijukba kerül az is, amit nem csinálnak, csak a perifériás érzékelésben van.


Ezért nem tudatosul benne, mégis így tanul hatékonyan, tehát amikor nem tanítják, nem kikérdezik. Légyszíves hagyd inkább játszani spontán, és játssz vele önfeledten, amikor csak tudsz; ő még nem iskolás korú.

2017. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!