Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tartanom kell attól, hogy...

Tartanom kell attól, hogy skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta nagyon hirtelen haragú vagyok, egyből felkapom mindenen a cukrot, de nagyon hamar lenyugszom és nincsenek hosszútávú indulataim senkivel szemben. Az utóbbi időszakban elkezdtem ,,hangokat,, hallani: amikor itthon voltam, beszédszerű, kiabáláshoz hasonló, artikulálatlan zaj. Ha nem betegségre, arra vezetem vissza, hogy aránylag keveset alszom, sokat vagyok fáradt, és az iskolában a kelleténél több stressz ér. A betegségről a neten írtak a logikai-szociális képességekről is. Személy szerint elég intelligensnek tartom magamat, elég jó beszélőkém van, bár szokásom túlbonyolítani a mondataimat, nagyon szeretek sakkozni is, ami elvileg minden mentális betegség ellen jó szabadidős tevékenység... A hangok egyébként a a nyári szünet óta nem tűntek fel, bizonyára az itthoni nyugalom miatt...


Kell tartanom bármiféle agyi elváltozástól, vagy nincs ok pánikra? Esetleg írjak-e még több információt?


18f



2016. júl. 19. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ha az lennél, nem tudnál róla.

Nem hangokat hallanál, hanem azt hinnéd, hogy amit hallasz, az a valóság. És nem tudnál róla, hogy ezt most csak képzeled.

2016. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
16-20 évese korig leggyakoribb a skizofrénia előfordulása fiúknál. Szóval esélyes hogy az vagy az intelligens és logikus emberek betegsége ez. Javaslom fordulj pszichiáter szakorvoshoz!
2016. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én inkább azt javaslom, hogy foglald el magad annyi értelmes tevékenységgel (beleértve a sportot, mozgást és bármilyen hasznos, értelmes tevékenységet), amennyit bírsz és akkor bizonyára kevesebb ilyen gondolatod merül fel. 18 éves korban az ember már kellő összefogottsággal képes elemezni az adott helyzeteket és kiderül, hogy a harag, mint érzelem teljesen inadekvát érzelmi kitörés, ami a megalapozatlan, tárgyszerűtlen hozzáállásból fakad. Mert nyilván a legtöbb olyan helyzetben, amikor te "hirtelen haragú" vagy, sokan csak röhögnének.
2016. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!