Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek tej- es, vagy tojas...

Akinek tej- es, vagy tojas érzékeny is a gyermeke milyen eteleket tud fozni hogy valtozatos, tápláló is legyen?

Figyelt kérdés

Komolyan mar otletem nincs sokszor mit keszitsek.

Plusz kissé valogatos is a gyerkoc, ami ezt nem könnyíti meg.


2017. márc. 25. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is válogatós. Tejallergiás másfél évesem van (ez igazolt) és a szójától is puffad. (Tojástól mondjuk nem.) Én rizstejjel, rizstejszínnel csinálok mindent, kenyérsütővel a kenyeret, meg szinte mindent itthon házilag pl májkrém, igazából nekem valahol ez be is jön.

Nemrég elnéztem egy ételallergia boltba, még pudingot is szereztem, aminek nagy sikere lett természetesen, de nasit is én szoktam csinálni leggyakrabban.

Azért most kifogott rajtam hogy is kéne egy rakott krumplit megcsinálni, rizstejszín oké, de lecsókolbász helyett mit??

2017. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekem a virsli ugrott be, lecsokolbasz helyett.

Nalunk a rakott krumpli se menő, eleve nem eszi a krumplit ( meg sult valtozatban sem, pedig azt imádják állítólag a gyerekek), tojast nem tehetek bele, igy elég szegenyes lenne.

2017. márc. 25. 12:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Virsli is a legtöbb tejes, amelyik nem, abban is van szója, legalábbis nem láttam még olyat, amiben nincs. Ez az, sajnos azért vannak ételek, amelyeket nem nagyon lehet így se megoldani. Mennyire válogatós a gyermeked? Zöldségeket eszi azért? Nálunk a kedvenc most a rakott brokkoli. Húsleves is bármikor jöhet. Rizs meg párolt zöldség is el szokott fogyni.
2017. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szinten masfel eves tej-es tojasallergias gyerekem van. Nem konnyu, az tuti. Nalunk nagyon mennek a levesek, most majgaluskat keszitettem tojás nelkul (siman egyben marad a galuska). Az főétel cukkini főzelék volt roston csirkével. Reggelije "tejbe"gríz rizstejbol. Szoktam venni neki nasinak gesztenye Marcit, olyasmi mint a turorudi csak gesztenyés. Vagy az Alpro vaníliás pudingja is finom. Nekem a reggelit es vacsit a legnehezebb kitalálni, abban nagyon válogatós. Nem nagyon szereti a szendvicseket, se majkrem, virsli, ilyesmi...

Van egy zart face csopi Etelallergiasok neven, nagyon sok jo recept van fent 😊, plusz sok-sok termék.

2017. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#3! Lehet venni tej es szója nélküli virslit, Lidl- Kolyokvirsli néven fut. Magas hústartalmu, finom.
2017. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

En az Amadori Evviva nevu virslit szoktam venni. Magas hustartalmu es finom. Spar árulja.

Egyébként a zoldsegekkel állok leginkább hadilábon. Semmilyen fozeleket nem szeret. Pedig pici koraban megette. Most aminek kremes az állaga, meg se kostolja. Kremleves is kilove, pedig azzal is tudnék csalni.

Ami megy a levesek, sult husik, rizs, tesztafelek, amiket sutok( pogi, palacsinta., stb). Ami nekem is nehéz, a reggeli- uzsonna- vacsora. Olyan egysíkú nak erzem. Es mivel elég valogatos, latszik az imnunrendszeren is, sokat volt a dieta ota beteges.

Tapszert( pregomint) se issza, tej utan vacak neki, igy nehez potolni fehérjét, Ca.-ot is

A Fb csoportra rakeresek.

Koszi.

2017. márc. 25. 14:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Leirnad esetleg a pogi receptedet? Még soha nem sütöttem tejmentesen.

Uzsira pl muffint szoktam sütni, azt szereti.

Koszi 5-os voltam.

2017. márc. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

50 dkg liszt, 50 dkg fott atpaszirozott hult krumpli, 10 dkg zsir, 15 dkg liga, 1 csapott evokanal so, 2,5 dkg eleszto, 1 evokanal etkezesi kemenyito, 1 dl novenyi tej , 1 kaveskanal cukor

Az elesztot a cukros tejben kell megfuttatni, majd a tobbivel bedagasztani. Jo duplajara keleszteni, szaggatni, tetejet ha van novenyi tejszinnel lehet lekenni, ekkor lehet ra magvakat szorni vagy reszelt novenyi sajtot es sütni.

2017. márc. 25. 19:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem tojásallergiám van. Kiskoromban kiütéses lettem tőle, elsősorban a nyakamon, meg a szemeim is vörösek voltak tőle +néha mintha fojtogatott volna. De anya sosem főzött külön nekem. Amúgy is szeretem a tojást :D És most már sokkal kevésbé vagyok allergiás rá, "hozzászoktam".
2017. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a virsli tippeket! Meg is fogom nézni. :)
2017. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!