Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak lökdösődés ellen?

Mit csináljak lökdösődés ellen?

Figyelt kérdés
Lányom 2 éves. Amúgy egy nagyon barátkozós, gyerektársaság kedvelő kislány. De most az utóbbi időben csak úgy a semmiből, ha hirtelen nem tetszik neki valami egy másik gyerektől ellöki. Főleg kisfiúkat, lánnyal még nem csinálta. Ma is voltunk egy foglalkozáson, ő ott táncikált magában, aztán valószínűleg nem tetszett neki, hogy ott áll (egy nála fiatalabb) kisfiú, fogta és ellökte és táncolt volna tovább. Természetesen odamentem, mondtam neki, hogy csúnya dolog volt, nem szabad. Erre pár másodperccel később ugyanezt a kisfiút a pólójánál fogva rántotta el. Ugyanúgy mentem, elmondtam neki, hogy nem szabad, már a kisfiú anyukája is rászólt. A foglalkozás után egy másik kisfiút is meglökött, de neki fogta az anyukája a kezét, így nem esett el. De ugyanúgy elmondtam neki, hogy nem szabad. Hazafelé beugrottunk a játszótérre, szépen eljátszott a gyerekekkel, aztán megint nem tetszett neki valami, lökdösni kezdett egy újabb kisfiút, akinek aztán odament a nővére és ellökte a lányomat. Igazából még örültem is ennek, hátha ettől megérti. Itt már eléggé ki voltam akadva rá és felkaptam, hogy jövünk haza ha nem tud viselkedni. Komolyan mit csináljak? Úgy tűnik hiába beszélek neki, az egyik fülén be, a másikon ki. Én meg itt égek, hogy milyen agresszív a lányom más anyuka szemébe, pedig én se értem mitől van ez.
2017. márc. 28. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én mondjuk két ilyen után be sem mentem volna vele a játszótérre. Ez a megoldás amúgy, ha ilyet csinál, abban a pillanatban megfogod és vége a játéknak, mentek haza
2017. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta. Ha lökdösődik, vége a játéknak. Max 2-3 alkalommal kell így hazavinni.
2017. márc. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Kérdezd meg tőle szeretettel, hogy mi az oka annak amit tett.


Ezt kb bármilyen esetben megteheted. A neheze ez után következik, ha meg akarod oldani a valódi okot.


Ha droidot akarsz nevelni, akkor az első két hozzászóló tanácsát kövesd, az el fogja fedni a tünetet pár alkalom után az biztos.

2017. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle, de nem mondja. Ilyenkor elkezd valami másról beszélni vagy csak hallgat. Tényleg nem értem, mert amúgy egy kedves kislány, nem tudom ilyenkor mi jön rá.
2017. márc. 28. 16:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam irni, amit elso ketto!

Meg kell, hogy tanulja az ok-okozatot. Termeszetesen megkerdezte volna miert, de hazafele.

2017. márc. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as, lehet am kombinalni a kettot! A beszelgetest es az esszeru buntetest. Barmit is hisznek egyes szulok, egy gyerek sem lesz droid attol hogy megtanulja, a csuf viselkedesnek bizony kovetkezmenye van. Tudod mi lesz beloluk? Jolnevelt ertelmes gyerek, probald ki!
2017. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Ez a megkérdezés egy hatalmas marhaság. Miért bántanak emberek más embereket? Ha meg tudja magyarázni, természetesen akkor bánthat mást, igaz? Ezzel a nagy kérdezősködéssel, csak azt tanulja meg, hogy kimagyarázza magát.
2017. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!