Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kereszfiamrol van szo. Nagyon...

Kereszfiamrol van szo. Nagyon sapadt a szeme alatt piros. Beteg?

Figyelt kérdés
nem eszik valami jol,rengeteg cukros teat iszik(kb.2litret).szoltam a szuleinek,hogy ez igy nem lessz jo de szerintuk minden rendben.aggodom szerintem verszegeny.ti meg szolnatok?
2010. máj. 12. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Az hogy a szeme alatt piros nem jelenti azt hogy vérszegény!

Gondolom a gyereket szokta látni a gyerekorvos. HA gond lenne biztos elküldte volna vizsgálatokra

2010. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval, a kisfiamról éppen most derült ki, hogy vérszegény (vérvétellel). A tünetek: sápadtság, fáradékonyabb, mint a kortársai (21 hónapos), nem eszik rendesen, sőt fogyott is. Most szedünk már egy hete maltofer cseppeket (doki írja fel) és vettem neki vitacolant (patikában lehet kapni, vitaminszirup), és most azóta olyan étvágya van, mint a farkasnak, és szerintem kicsit aktívabb is (bár ehhez hónapok kellenek, mármint hogy rendeződjön a vashiány).

Mutassák meg dokinak a szülők, mert a vashiánytól súlyban/magasságban/figyelemben is lemaradhat a társaitól a picur.

Én szólnék nekik, persze ez nagyon nehéz ügy, ha ezt a doki/védőnő sem veszi észre.

Megkérdezhetem, mennyi idős a keresztfiad?

2010. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 eves.nagyon egyoldalu a taplalkozasa.sok mindent nem eszik meg allitollag nem szereti.7 honapos kora ota tehentejet iszik(a tapot tobbet nem fogadta el).mondtam nekik,hogy nezessek meg verszegeny-e es apuka azt a valaszt adta nagy flegman,hogy ha kell hanem nem szurassak a gyermeket!azt is mondtam ,hogy szerintem az a sok cukros tea sem tesz jot de azt mondtak akkor mit igyon?gyerekorvos ritkan latja,a vedonojuk sem valami.......
2010. máj. 13. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Én hiába vittem orvoshoz, mikor kicsi volt, és láttam, hog gond van vele, az orvos mindig azt mondta, semmi baja.Végül saját felelősségemre bevittem a klinikára, mondtam, vizsgálják ki,fizetek mindent. Mindenki engem piszkált, nincs semmi baja, mit aggódok,A kisfiam leukémiás volt. Évekig kezelték.Ha én nem ragaszkodtam volna a vizsgálathoz, már rég nem élne. Szóval nem biztos, hogy apukának van igaza, inkább feleslegesen egy kis szúrás, mint néhány hónap múlva egy menthetetlen gyerek.
2010. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok, én is lelkibeteg voltam, hogy vért kell venni a fiamtól, de az sokkal jobban aggasztott, hogy nem hízik. Aztán kicsit megnyugodtam, mert a kórházban nagyon profik voltak, a fejéből vették a vért (21 hónapos) és amint abbahagyták ő is abbahagyta a sírást, tehát szerintem annyira nem fájt, inkább megijedt tőle.

Sajnos te ezek szerint nem sokat tehetsz, pedig igazad van, jobb félni, mint megijedni. A vérvétel nem a világ vége, gyorsan megvan és nem is fáj annyira, de ha a gyermek beteg, és az nem derül ki, sokkal rosszabbra is fordulhatnak a dolgok.

2010. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!