Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyerekénél is volt átmenet...

Más gyerekénél is volt átmeneti bogár fóbia?

Figyelt kérdés
2.5 éves a lányom. egyik pillanatrol a masikra elkezdett felni a bogaraktol...sir remeg ha meglat egyet...ez nagxyon jo mert kertes hazba lakunk tele van minden bogarral...szuletesetol ugy neveljuk hogy a bogarak aranyosak es hasznosak. mi sem felunk toluk vagy ha igen, sose kmutattuk...a bogyo es baboca a kedvenc meseje, ez ugye foleg rovarokat mutat be aranyosan kedvesen. tehat a miértet sem értem, de foleg az erdekel hogy ez atmeneti dolog? masnal volt ilyen? mikorra mult el?
2017. márc. 29. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2.5 volt, amikor estenkent elkezdett sirni, hogy fel mert ejszaka biztosan megcsipi egy bogoly :) Mindez abbol fakadt, hogy apukammal lattak egyet a strandon es apukam elmagyarazta neki mi az :) Par honap kellett mire elmult, addig ellenseg volt a bogoly es a darazs, mehecske is.
2017. márc. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van "átmeneti" bogár fóbiám. Falusi környezetben nőttem fel én is. Most 43 éves vagyok, a lepkéket csak szárnyas hernyóknak látom, a póktól sikítófrászt kapok. A légy és a szúnyog talán a két rovar, amitől nem rettegek. Nálam nem múlt el a dolog, annyira mérséklődött, hogy ha a gyerekeim is jelen vannak megpróbálok viselkedni és csak halkan jelzem a férjemnek a sarokban ülő pókot.
2017. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valami tudatalatti oka biztosan van, ilyen korú gyerekek még sémákban gondolkodnak, tehát ha EGY bogárral volt bármilyen negatív élménye, az könnyen áttevődik az összes hasonló élőlényre is.

Az én lányom kizárólag a darázstól fél, de attól csak azóta, hogy megcsípte egy kb. 6 éves korában. Előtte sem, azóta sem félt semmilyen rovartól, a bodobácsokat pl. ovis kora óta összeszedi, néha haza is hozza...

Az a baj, hogy a fóbiák forrását rettenetesen nehéz, szinte lehetetlen feltárni. Sokszor nem is függ össze közvetlenül azzal az adott dologgal, amitől az illető fél, hanem valami egészen más tényező váltja ki. Úgyhogy túl sok mindent szerintem nem tudtok vele kezdeni, csak elfogadni, hogy neki ez van, és reménykedni, hogy elmúlik.

(Nekem felnőttként lett egyik napról a másikra egy nagyon durva fóbiám, ami évekig tartott, aztán ahogy jött, el is múlt.)

2017. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lányom bodobácstol fél ,illetve pokot sem kedveli.
2017. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
na az enyém egyedül a bodobácsokat szereti meg a katicákat
2017. márc. 30. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!