Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítottátok meg a...

Hogy tanítottátok meg a gyereket biciklizni?

Figyelt kérdés
Hét éves iker lànyaink vannak.Tavaly vettünk nekik 16-os bicilklit,ami akkor még egy picit nagy volt nekik.Próbàltuk tanítani őket,de ahogy elengedtük a biciklit egyből dőltek estek el.Most elővettük megint és ugyanaz a helyzet.Van valami taktika rà hogy lehetne nekik segíteni?
2017. márc. 29. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Seprunyellel. Tobb km futas mellettuk, utanuk.

Esetleg egy ideig leszedni a pedalt, es futobicaj elven egyensulyozni.

2017. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk először pótkerékkel tanult meg bringázni, aztán amikor már biztosan ment leszedtük a pótkerekeket és futottunk mellette.
2017. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Potkerek, aztan amikor meguntuk, 1 delutan alatt megtanult seprunyellel. Ugy ertem, kb. 4-5 kort tehettunk, amikor elengedtem, osszesen kb. 15 perc alatt.
2017. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én anno régen pótkerékkel tanultam meg, aztán mikor már jól ment apukám levette őket, és egyszer csak már ment egyedül.
2017. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mellette futassal, az ules hatuljat fogtuk. Par nap alatt (egy nap olyan 30-60 percig gyakorolt) megtanult igy.
2017. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyétek alacsonyra, hogy leérjen a lábuk, és gurulgassanak, mint a futóbiciklin. Pár nap alatt ráéreznek.
2017. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Futobicklivel tanult meg egyensulyozni. Aztan potkerekes biciklivel tekerni es utana szedtuk le a potkereket. Enyhe (nagyon enyhe) lejton kezdtuk, igy nem kellett akkora erovel tekerni es konnyebben raerzett.

Mi egyebkent vettunk kisebb biciklit, amivel leert kenyelmesen a laba a foldre, es azzal tanult meg potkerek nelkul. Igy, ha dolt is, kitamasztott labbal, mintha futobicaj lenne. Szoval nem csak a labujja ert le a nyergen ulve, hanem majdnem teljesen a talpa. Illetve hiaba volt fek a biciklin, az elejen inkabb fekezni is igy fekezett, azt is meg kellett tanulnia. Amikor mar jol ment kisebb bringan, akkor ult vissza a nagyobbra.

2017. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat,sokat segítettetek.A seprűnyeles dolgot kipróbàljuk.A làbuk màr jól leér nekik.Igazàból az a baj hogy félnek hogy elesnek.Ők koraszülöttek voltak,és a mozgàsukon ez egy kicsit még mindig meglàtszik.Félnek a magasba,és az egyensúlyérzékükkel is baj van szerintem.De nagyon szeretnének megtanulni biciklizni.Meg jó is lenne,mert azzal erősödnének.
2017. márc. 30. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!