Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz szülők vagyunk, mert...

Rossz szülők vagyunk, mert kínozzuk a gyereket?

Figyelt kérdés

Egy munkatársam mondott elég sarkos véleményt a legutóbb. Szerinte kínozzuk a gyereket, mert sok oltást kapott.

Valóban, a születése után megbeszéltük a gyerekorvossal, hogy mindenre szeretnénk oltatni, amire lehet és érdemes (szóval malária ellen nem :)).


A munkatárs szerint kínzás ennyi injekció egy gyereknek. Úgy gondolom, hogy inkább 1-2 perc kellemetlenség az oltással, mint esetleg egy komolyabb szövődmény.

Mondjuk ő annyira a túlparton van, hogy a kötelező oltások alól is próbál kibújni a gyerekével, több-kevesebb sikerrel.


2017. márc. 13. 08:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

szerintem meg az a kinzas ha kiteszem egy olyan betegsegnek es szovodmenyeinek, amit el lehetett volna kerulni egy egyszeru oltassal.


amugy meg:


[link]

2017. márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha,egy hülye elbizonytalanít, akkor hogyan tudod majd következetesen nevelni?
2017. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, a szövődmények lehetőségével én is tisztában vagyok. A kötelező nem is volt kérdés, emellé még az összes létező ajánlott oltást is megkapta. Most lesz 3 éves, még a kullancs által terjesztett enkefalitisz elleni oltás ismétlése van hátra. Utána - az orvos szerint - 6 éves koráig nincs több oltásra szüksége.


Egyedül influenza ellen nem oltattuk be, ezt nem is tervezzük.

2017. márc. 13. 08:21
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha ő a gyereke életével szorakozik attol én még nem is gobdolkoznék rajta.


Nálunk egyeseknek az orrszi porszi is kinzas számba megy.

Ha mindenkire hallgatna az ember visszamehetnénk a benszülött korba

2017. márc. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
én biztos kedvesen de annál határozottabban eligazítottam volna (ha túl rámenős, vagy érezhetően lesajnálásból mondja, ergo hülyének néz), hogy attól, mert ő a gyerekein kísérletezik, és bízik benne, hogy nem lesz kitől elkapni a betegséget, te nem fogod a sajátjaid életét kockáztatni...
2017. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Egy kicsit túlzásnak tartom én is. NEM vagyok oltásellenes, sőt! De a kötelezőkön kívül a többit egyáltalán nem tartom fontosnak. Kínzásnak nem nevezném, csak fölösleges kellemetlenségnek (azért valljuk be, az oltás nem egy fáklyásmenet sokszor!).

Kullancs által okozott fertőzésre akkor érdemes oltatni a gyereket, ha pl. rendszeresen jártok kirándulni, erdőbe, erősen kullancsfertőzött területekre. A bárányhimlő nem veszélyes betegség kisgyerekkorban, szerintem nem árt, ha túlesik rajta.

A kötelezők az más tészta, azok nagyon komoly, halálos betegségek ellen védenek, elítélem, aki megtagadja. Lányaim a kötelezőkön kívül kizárólag a HPV-t kapták/kapják meg. Azt fontosnak tartom.

2017. márc. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó!


Nem kell ahhoz rendszeresen túrázni járni, hogy kullanccsal találkozzon az ember.

A bárányhimlő meg nem csak enyhe lefolyású lehet, a gyerek akár az intenzív osztályon is kikötés.

Mindenkinek magánügye, hogy milyen oltás adat be a gyerekenek. Az enyém is megkapott anno mindent, kivéve az influenzát, annak nem láttam értelmét és az orvos se javasolta.

2017. márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Gyakran megyünk a szüleimhez, akik Zalában laknak, ami kullanccsal elég jól ellátott terület.

Bárányhimlő... pont az oltás előtt egy ismerősöm esetét kísértem végig: a nagyobb, óvodás gyerek megkapta, tőle elkapta a 8 hónapos kistestvér. A csecsemőnek olyan szövődményei lettek, hogy el kellett távolítani az egyik szemgolyót.


Lehet, hogy a lányomnál szövődménymentes lefolyású lett volna, de nem mertem kockáztatni.

2017. márc. 13. 09:24
 9/17 A kérdező kommentje:

A HPV tényleg fontos, nekem nemrég volt konizációs műtétem (méhszájtól felfelé kúp alakú kimetszés). A szövettan eredménye "súlyos rákmegelőző állapot" volt, az orvos szerint akár tíz éve is megkaphattam a HPV-t, mert azt mutatták ki elsődleges forrásként.


Ezt is meg fogja kapni, de még 3 éves sincsen, tehát a HpV oltás nála még nem játszik a kora miatt. De amint lehet, beadatom neki, pont azért, hogy ne járjon úgy, mint én. Ha épp nem időben megyek rákszűrésre és nem intézi gyorsan a műtétet az orvosom, most már jó eséllyel kemoterápián lennék.

2017. márc. 13. 09:27
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen fogyatékosok miatt van kanyarójárvány Romániában. Miattuk vannak veszélyben a kismamák, a súlyos betegek és a 15 hónap alatti babák. Köszönjük nekik, hogy "okos, felelős" szülők módjára nem "kínozzák" a gyereket. A múlt héten elhunyt oltatlan kétéves kislány is hálás lehet a szüleinek...
2017. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!