Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudok megtanitani egy...

Hogyan tudok megtanitani egy olyan gyereket biciklizni vagy kismotorozni aki fél ezektöl?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 èves elmult sajnos kicsi korától fèl az uj dolgoktól eddig bármire probálram ráültetni megijedt ès orditott rajta
2014. júl. 17. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha minden új dologtól fél, akkor nem ártana kivizsgáltatnod, mert lehet, hogy asperger kóros.

Ne erőltesd a biciklizést. Hagyd olyan helyen, ahol látja és ha akar, rátud ülni magától.

2014. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem szereti, ne erőltesd! A kismotorra már amúgy is nagy, majd lehet egyből kétkerekűzni fog.
2014. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányom motorozott, de a biciklizéstől nagyon félt (majdnem egy évet loholtam mellette), akkor is üvölt, ha mellette vagy? Mi jártunk mozgásterápiára is, mert voltak gondok az egyensúlyával, több területen túlérzékeny. Nincs egyébként gond a mozgásával, nem szóltak az oviban hogy kontrollálatlan?
2014. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én fiam is fél a bicajtól, a háromkerekűre ráül, de a kétkerekűtől tart. Mi most rollerrel próbálkoztunk, azt szívesen fogadta és egész ügyesn megy már vele.
2014. júl. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyensuly zavara is van mert a kèpcsön is bizonytalanul jön le meg csak az egyik lábát használja
2014. júl. 18. 07:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha egyensúly problémái vannak, akkor nem árt valami szakemberhez fordulni, hogy ezen hogy lehet javítani. Te is tudsz egy-két dolgot tenni. Pl. rakj le egy papírcsíkot a padlóra, és neki végig kell rajta sétálnia tyúklépésben, kinyújtott karokkal. Ilyesmi.


Engem sajnos nem tanítottak meg bicajozni kiskoromban, és azóta is nagyon bánom.

2014. júl. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem kell erőltetni! Barátkozzon biciklivel távolról, ha egészséges, előbb utóbb megtanulja.
2014. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
FUTÓbiciklire gondoltál, ugye? Mert egyensúlyproblémás gyereket kudarcra ítélnél pedálossal. Futóbicó, olyan alacsonyra állított üléssel, hogy teli talppal letett lába is picit hajlítva legyen. Ha érett rá, pillanatok alatt megtanulja. Ha meg nincs sikerélmény, akkor egyelőre örülj bármilyen egyéb mozgásfajtának, amit szívesen csinál (tricikli, átugrálós akadálypálya, homokozó szélrönkjén kézenfogva végigmenni, bárhol szélesebb kőkorlátot látsz, ajánld föl neki, hogy kézenfogva jöhet ott stb.)
2014. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen futóbicajra gondoltam de sajnos mindentöl fèl csak nem tudom mièrt ordit rajta azelött a hintalóval is ez volt de aztán ráült
2014. aug. 16. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!