Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan illeszkedjek be bármely...

Hogyan illeszkedjek be bármely anyuka közösségbe, pl játszotér, szomszédok, ha nem bírom a nevelési ingert?

Figyelt kérdés

Két példa:

1 játszotér

Gyermekem nyugis jellem, szeret barátkozni, én játszotéren nyugodtan hagyom szaladni, motorozni, homokozni, mert értelmesmód kikerüli a hintázokat, nem dobálozik homokkal, stb. Én mindig munka után kimerülten a hangom sem tudnám felemelni. De joformán mindenhol(tisztelet a ritka kivételnek)de folyamatosan azt hallom ki hogy neveli kényszeresen, vagy regulázzák a gyerekeket. Annyira kín nekem ez az egész, pláne hogy mindig csak a gyerekek a témájuk, valahogy annyira nem érdekel, hogy csámpázás miatt más ortopedushoz jár, igy általában nekem mindig rossz játszóterezni, a gyermekkel sem tudok igy egy jot játszani.


2.szomszédok


Egyik anya azért utál mert nem veszek tőle gyerekruhákat(gondolom nem megy a szekér nekik mert elég agressziven tukmálja)ezért kibeszél másoknak, más meg kapva rajta, szintén elkezd velem ellenségeskedni, legutobb ok nélkül teremtette le a gyerekem, jo nagy hanggal. Azt sem tudtam, mit mondjak, hogy a gyerekem ne legyen szomorú.


2017. márc. 30. 20:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Milyen érdekes, én pont azokat az anyukákat nem kedvelem, akik kilóméterekre vannak a gyerektől és a padról néha odakiabálnak valamit. Én követem a gyerekem és folyton dicsérem vagy tiltom, ha igényli játszom vele. Az enyém nem mindig kerüli ki a hintázókat és lazán oddébblökne másokat vagy elvenné a játékukat. 2 és fél éves.



Nem muszáj beilleszkedni, nekem sincs anyuka társaságom, mert még nem találtam szimpatikus anyukát.

2017. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom. Kicsit antiszociális vagy?

Próbáljatok meg más időpontban menni, hátha jobb csapat jön össze. Hülyék mindenhol vannak, de nem mindenki az. Ha nem akarsz nem is kell barátkozni.

2017. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
De miért baj ha a játszótéren is nevelve van a gyerek?-hagyjam szó nélkül hogy kiveszi a te gyereked kezéből a játékot???
2017. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem baj, csak nekem nehéz hallgatni(tényleg rossz amikor fáradt az ember, hogy más meg idegesen pattog körülötte)komolyan belegondoltam, elképzelni nem tudom hogy bírják ezt a gyerekek.

Olyan jo lenne inkább lazíto, kacago szülőket látni, de szinte 5 percenként dirigálnak.hogy lehet így boldogan játszani azt sem értem.


Nem antiszoc vagyok, csak valahogy nem érzem a "körömnek"még valahogy az anyákat, ezt az egész oldalt.

Meg ilyet, hogy ráripakodik a szomszéd a gyerekemre?!mik vannak

2017. márc. 30. 21:44
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Lazito ,kacago szülök nincsenek a játszon,max ha jol nevelt gyerekük van akkor nyugodt beszélgetö szülöket látsz.
2017. márc. 31. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Jól nevelt? Szerintem idősebb gyereket akartál mondani.
2017. márc. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Aha,aztán ha egy ilyen lazító,kacagó szülő gyereke kidobja a te gyereked szemét kővel,vagy fejbeveri a homokozóban,akkor te lennél a legjobban felháborodva,hogy miért nem neveli az anyja a gyereket,ugye?

Tudod,ha körülötted mindenki repülő,csak te vagy normális,akkor talán el kéne gondolkodni,hogy a hiba a te gépedben is lehet esetleg!

Ok,nincs energiád a gyereked nevelni! Azt azért ne mondd,hogy a te gyereked magától tanulta meg,hogyan kell kulturáltan játszani,mert ezt nem hiszem!

2017. márc. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A lazitást kacagást ugy értettem, hogy a gyerekekeikkel.


Egyik anyuka olyan szimpi volt ahogy láttam hogy két gyerekével focizik, egyfolytában játszik, de aztán az a folyamatos dirigálása ugy lehozott

Pl a kislánya egyutt motorozott az enyémmel olyan jo volt látni, hogy kedvesen dodgemeznek, parkolnak, kreativkodnak, erre az anyuka messziről(masik gyerek mellől)folyamatosan kiabál a kislányra.pl parkolasnál leült a kislány bogarat nézni, anyuka ordit hogy ne üljön le, a homokozo korul is motoroztak, anyuka ordit, hogy menjen onnan, a kislány egy idő mulva átment siros, hisztisbe, vége lett az egésznek. Sajnáltam mert olyan édesek voltak, nagyon aranyos a kislány, nagyon nagy a fantáziája, mesevilága :)


Igazábol lehet tényleg azért terhel csak az egész, mert mindig ki vagyok merülve. Olyan munkám van, hogy enni sincs időm, 10 felé kell figyelnem, minden azonnal kell, csak a rangsorolás segit valamit, ugy indulok a gyerekért hogy kész se vagyok, még éjszaka is nyomni kéne, de már alig látok.

2017. márc. 31. 08:12
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Én is ilyen anya voltam a fiammal. A Háború és békét kiolvashattam volna mellette. De a lányom.... kb 2,5 éves koráig ön-és közveszélyes volt.

Miért nem tudsz egy jót játszani a gyerekeddel? Én mindig tudtam a fiammal. Rá figyeltem nem másokra.


A szomszédra: vannak ilyen emberek. Nem csak anyák. El kell kerülni őket.

2017. márc. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Gyerekemnek soha eszébe nem jutott homokkal dobálozni.

10 honaposan már tudta, hogy nagy ivben kerüljük a hintázokat.


Igazábol a java szülői dirigálás nekem tulkapás.

Pl rászolnak a gyerekre hogy várjon, hagy csusszon le a masik a csuszdán, közben 4-5 gyerek is ugy csuszdázik hogy ügyesen sorakoznak. Nagyon aranyosak :)

Vagy volt hogy tanitottam a gyerekem hogy adjon virágot a kislánynak, de nem akarta elengedni :), erre anyuka megszidta a kislányát hogy nem is kell hogy elkérje mástol a virágot..nem is tudtam elmagyarázni hogy nem is kérte, én akartam volna.(mert kisebbként olyan cukik voltak hogy vitt pittypangot a mászokához egy kislánynak aki elfogadta és együtt fújkálgatták:) )

2017. márc. 31. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!