Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Összeszokott közösségbe hogy...

Összeszokott közösségbe hogy illeszkedjek be?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, felvettek egy céghez. Az irodában rajtam kívül 6 ember lesz, akik már egy összeszokott társaságot alkotnak, mondhatni barátok. Ismerik egymás családját, munkán kívül is szerveznek közös programokat (grillezés, balatoni hétvége), évek óta együtt dolgoznak. Voltam már bent náluk munkanapon, folyamatosan nyomták a poénokat. Velem is egyből elkezdtek poénkodni, kicsit kellemetlenül is éreztem magam így hirtelen. Hozzáteszem, ők többnyire 35-40 körüli férfiak, csak egy nő van köztük (ő is a "banda" része), én 22 éves lány vagyok.


Visszahúzódóbb természetű vagyok, ha ismeretlen társaságról van szó, de amúgy igénylem a társaságot, és én is szeretek nevetni, poénkodni, csak kezdeményezni nem nagyon tudok egy új helyzetben. Szóval kell egy kis idő, hogy feloldódjak új emberek között.


Hogyan érdemes viselkednem az első napokban? Kezdeményezzek velük beszélgetést? Hogy reagáljam le a poénjaikat? Mit tegyek hogy ne érezzem magam nagyon kívülállónak?


2015. aug. 20. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom örülnek Neked, azért poénkodták túl egymást, mert még egy nő érkezik a csapatba.

Én a magam részéről sosem erőltetem a vigyort ilyen helyzetben, ki is lógok rendesen. De inkább vagyok természetes, minthogy a nap végére megfájduljon a fejem a bárgyú poénoktól, meg a kényszervigyorgástól.

Nem hiszem, hogy ez lesz a legjobb munkahely/társaság a részedre. :(

2015. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát, én sem tudom, mennyire lesz nekem való ez a társaság, de muszáj volt munkát keresnem, és túl sok lehetőség nem volt. Itt érdekes a munka, szakmámba vág, a fizetés kifejezetten jó, elég nagynevű cég, szóval az önéletrajzomban is jól fog mutatni. Sok iroda van, ahol hasonló munka zajlik, szóval lehet hogy egy idő után át tudnám magam kérni máshova, ha nagyon kínosan érzem magam. Most azért ide raktak, mert pont azt a munkát fogom végezni, amit az egyik férfi (őt előléptetik), ő fog betanítani, meg itt volt hely amúgy is.

2015. aug. 20. 08:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy hasonló munkahelyem, hozzánk is jött egy visszahúzódó 20-22 éves lány. Semmi baj nem volt vele, hamar befogadtuk. Mindenképpen legyél barátságos és érdeklődő velük, akkor nem lesz gond. A poénjaikon nem kell nevetned, bár az lenne a szerencsés, ha legalább némelyiket értékelnéd.

Azt még nem tudni, hogy ez a munkahely mennyire jön majd be neked, az függ a munkatársak személyiségétől és a munkahelyi hangulattól is. Ezekről nem írtál, az, hogy poénkodnak, nagyon általános jellemzés. Szerintem nagyobb esély van arra, hogy jól fogod ott magad érezni 1-2 hónap után, de ez csak feltételezés.

40f

2015. aug. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fokozatosan, észrevétlenül megszokod őket és ők is téged. Meg kell ismerjétek egymást. Hamarosan jobb lesz.
2015. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!