Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyereke mehetne kor...

Akinek a gyereke mehetne kor alapján ősztöl iskolába azóktól kérdezném!?

Figyelt kérdés

-megy a gyereketek iskolába?

-ha nem, miért nem?



2017. márc. 31. 15:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Persze, hogy megy. Minek maradna plussz éveket oviban ?
2017. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem megy. Augusztus legvégén született. Nekem már ez elég ok lenne (=ő lenne a legfiatalabb), de egyébként is: születése óta fejlesztésre hordjuk, megkésett mozgású volt, majd megkésett beszéd, szociális érése is lasúbb, nem iskolaérett.
2017. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves 2! egy így teljesen egyértelmű.

2017. márc. 31. 16:18
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
6,5 éves iskolaérett lenne, de megkésett beszédfejlődés és maradék beszédhiba miatt tartom egy évet. Remélem jól döntök, mert így 7,5 évesen megy majd suliba. Mérlegeltem több véleményt is. Az iskola első évében még heti 3 logopédiára szorulna, nem akarom leterhelni, mint kis elsőst, hogy még a délutánjai is be legyenek táblázva.
2017. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon átgondolt döntéshozatal eredménye, hogy nem megye. Július végén született, beszédhibája van még.

Nem fogom megbánni...tanító vagyok. Látom és tisztában vagyok vele, hogy miről nem marad le 6 évesen.

2017. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Jövő héten lesz 6 éves a lányom. Megy szeptemberben iskolába. Iskolaérett az óvoda szerint és szerintem is.
2017. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Májusban lesz 6 éve és marad még egy évet oviban. Beszédhibája van és nagyon pici 104cm és 14kg. (koraszülött volt)
2017. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Ugyan nálunk tavaly volt ez a kérdés aktuális, de leírom. Kisfiam augusztus végén született, épphogy betöltötte volna csak a 6. életévét. Mi azért sokat gondolkodtunk az óvónőkkel, mert rengeteg szempontból simán iskolaérett volt már akkor is, és alkatilag is magas, erős fiú volt. Mégis arra jutottunk, hogy hátrányt jelenthet neki, ha ő lesz a legkisebb, hiszen 7-7 és fél évesek lesznek az osztálytársai. Illetve az önbizalmára, bátorságára még ráfért egy kis löket, így maradt még 1 évet oviban. Egyáltalán nem bántuk meg, utolsó évben úgy kinyílt az oviban, olyan bátor, önálló, magabiztos lett, hogy sokkal szívesebben engedem őt így az iskolába.
2017. márc. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Májusban lesz 6. Végül úgy döntöttünk, hogy nem megy, pedig nagyon szerettük volna, de nem alkalmas még rá.
2017. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Április végén lesz hat,megy szeptembertol. Nalunk is kozos dontes az ovonokkel,ok is es mi is ugy látjuk,hogy iskolaerett.
2017. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!