Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korai két és fél évesen...

Korai két és fél évesen elhagyni a déli alvást?

Figyelt kérdés
Este nyolckor bemegyünk a szobájába és fél tíz legtöbbször, mire elalszik. Kilencnél előbb nem is ásít. Reggel pedig hatkor kelünk (bölcsi). Már kétszer előfordt, hogy másfél órán át feküdt csendben a helyén (a déli alváskor) és nem aludt el. Na mondom akkor gyere ki. Nem volt semmi baja este nyolckor sem, nem volt hisztis, álmos, stb. Gondoltam akkor hagyjuk el az ebéd utáni alvást és akkor este hátha hamarabb elalszik, nem másfél óra az altatás. Kinek mennyi idős kortól nem alszik a gyereke ebéd után?
2010. máj. 13. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korai. Az nem baj, ha nem alszik, csak pihenjen egy kicsit.
2010. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Az én lányom is ekkor hagyta el a délutáni alvást. Eleinte nyűgös volt délután, de hiába próbáltam lefektetni, nem volt hajlandó. Néha délután színezés közben elaludt magától. Most 3.5 éves és már nem is álmos napközben. Viszont 8-kor már alszik és általában 7-8 körül kel vagy keltem, mert oviba kell menni. Persze jó lenne ha aludna még, de nem tudsz mit tenni ellene. Egyetlen hátránya, hogy az oviban ugye aludni kéne, mivel ő nem tud és csendben feküdni sem tud 2 órán keresztül, ezért enyhe óvónői nyomásra hazahozom ebéd után.
2010. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon korai. Még a 7 éves lányom is alszik az oviban minden délután:)

Én mindhárom gyereket letettem aludni vagy legalábbis pihenni, míg oviba nem kerültek.

2010. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem gyermektől függ.Az én fiam sem alszik két éves kora óta napközben a kislány pedig igényli.
2010. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A mi fiunk 3 és fél éves. Gyakran nem alszik délután, de akkor is lerakjuk pihenni 1-2 órára, hogy este bírja, mert ő különben nagyon hisztis és álmos. Ettől függetlenül 8-kor megyünk aludni és fél 9 körül már aludni szokott.

Szerintem korai elhagyni, de minden gyerek más. Ha a te gyermeked nem igényli, és tényleg nem álmos, akkor elhagyhatod, baja ettől még senkinek nem lett. Max ha nem jön be a dolog, visszaálltok:)

2010. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg gyereke válogatja. Ha le tud feküdni, tud pihenni az jó. Nem muszáj aludni, ha nem tud, nem akar. Én soha nem aludtam az oviban, mindig csak lefeküdtem a többiekkel, de nem aludtam. Szerintem vannak olyan gyerekek, akik nem igénylik. Mint ahogy nekünk felnőtteknek is eltérőek az igényeink. Ha nem nyűgös, nem túl álmos, akkor hagyd. Viszont ha este 8-tól fél 10-ig nem alszik el, akkor vidd később este is. Igaz, a lányom még csak 2 éves és még most nem bölcsis, de 9-kor viszem aludni, általában negyed óra alatt elalszik. Lehet, hogy a 8 óra korai neki.
2010. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gondom az, hogy reggel muszáj hatkor kelnie (a bölcsi miatt) és akkor viszont aludna még, úgy kell ébresztenem. Tehát ezért lenne fontos, hogy este elaludjon időben.
2010. máj. 13. 15:07
 8/17 anonim ***** válasza:
A bölcsiben nem alszanak?
2010. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég korai, hiszen még 6 éves koráig legalább azt fogják várni tőle, hogy aludjon. Úgy értem, még az oviban is.

Ennyi idős az én fiam is, néha ő sem alszik, ha nem fárad le eléggé délelőtt, vagy csak úgy szimplán nem akar, megesik, de azért általában szokott. A bölcsiben sokszor úgy keltik fél négykor, amikor odaérek :D

2010. máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
75%

Üdv!

Anyum mesélte hogy én soha nem aludtam így délután.

Már másfél éves koromtól kezdve este 7-kor feküdtem és 8-9-kor keltem. Amikor 4 évesen oviba mentem, minden nap 6-kor keltettek és este 9-ig is fent tudtam maradni anélkül hogy igényt mutattam volna a délutáni alvásra. Mondták anyunak is hogy próbáljon altatni de nem ment, semmi értelmét nem láttam a dolognak, hiszen nem voltam álmos. Egyszer ismerősnél voltunk és a velem egykorú gyerekeknek délután aludnia kellett de én nem voltam hajlandó, papírt és tollat kértem és megígértem hogy csendben leszek. Álladóan rajzoltam, 4 évesen olvastam 5 évesen pedig írtam is, ezeket csináltam az oviban is a délutáni alvás helyett.

Szerintem ne erőltesd az alvást, ha látod hogy fárad, ültesd le valami nem kimerítő játék elé vagy nézzetek egy mesét, azalatt a teste kipihenheti magát, a szelleme pedig ébren marad.

_Raven_

19/L

2010. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!