Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktivitás, másfél évesen?...

Hiperaktivitás, másfél évesen? Vagy teljesen rendben van? Bőv lent.

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy valóban jól gondolom-e hogy ez egy kori sajátosság, és minden rendben van a kisfiammal, avagy anyósomnak van igaza aki szerint hiperaktív a kisfiam. Másfél éves, és késő délután/kora este eljön minden nap az az időszak amikor gyakorlatilag szinte lehetetlen bármilyen játékkal, mesével, énekkel, mondókával lekötni, és csak szaladgálni szeret a lakásban. Dobálni a játékait, közben hangosan kiabálni nevetni. Érdekelne, hogy csak az én környezetemben lévő gyerekek csinálják-e ezt, vagy ez tényleg teljesen normális. Anyósomnál voltunk szopmbat délután-este és ő erre a következtetésre jutott. Fontos tudni, hogy sok friss zöldséget, gyümölcsöt eszik, friss alapanyagokból főzünk, nem használunk finomított cukrot félkész/zacskós ételt/italt, szénhidrátot, is nagyon keveset fogyasztunk. A "legdurvább" hozzáadott cukros-csokis dolog a túrórudi, mert ebből néha kap. De csoki, cukor, chips ilyesmit soha. Ez ugye azért fonots mert sok kutatás szerint a sok tartósítószer, ízfokozó, hozzáadott cukor miatt vannak hiperaktív gyerekek -ami nálunk az étrend okán kizárható-. Lényeg: tényleg lehet-e abban valami hogy mindezektől függetlenül hiperaktív, avagy jól gondolom, hogy ez a korral jár és majd kinövi.
2011. nov. 15. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:

dehogy hiperaktív!

a hiperaktivitás nem itt kezdődik, egyrészt 3 éves kor alatt nem is vizsgálható, nem tudják kimutatni, másrészt a lehető "leggyermekibb" dolgot csinálja a kisfiad, teljesen természetes, hogy futkározik, kiabál közben. Így vezeti le a felgyülemlett napi feszültséget és a mozgásigényük is jóval nagyobb, mint a felnőtteknek. ne aggódj, teljesen normálisan viselkedik.

2011. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

semmi baj vele :-))


a nagy gyerekeim is ilyenek még pedig 7-9 évesek

kicsinek is sokszor rohangáltak lefekvés előtt és délután is az alvás után


h kinövi e?

van aki genetikailag ugribugri :-) pl a gyerekeim

van aki képes órákig csendben egymaga játszani

ez is az is rendben van

2011. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

ah itt a gyiken minden gyerek hiperaktív.


azok a szülök kimondottan szeretik ráfogni akik képtelen voltak megnevelni a gyereket, vagy egyszerüen nem akarják felfogni hogy igen a gyerek aktív, de ez nem hiperaktív, csak normál.


szerintem telejsen normál a gyereked. ez még elég sokáig így lesz. föleg ha nem alszik délután nagyon feltudnak estére pörögni. akár nagyobb gyerekként is.

anyám kedvenc megoldása hogy az unokákat a tv elé ülteti ekkor, de hirtelen iszonyat csend tud lenni. általában ha én is ott vagyok (unokaöcsémék, nekem még csak 1 éves) akkor hagyom egy mesét végig nezni, ez lecsillapítja öket és valami aktív tenni valót keresek nekik, így nem kell a tv elött ülniük, de nem is rosszak.


szerintem ez a túlpörgés egészen kora bubertáns korig megmarad változóan.

2011. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jól gondolod. Őersze nem azt mondom, hogy tuti nem hiperaktív a kisfiad, de ebben a korban ezt szerintem még nem tudnák diagnosztizálni, ellenben a gyerekek nagy része ilyen korban így viselkedik.

Nekem 3 éves a kisfiam, és még ő is nekiáll néha délutánonként-este körbe-körbe szaladgálni a szobában. Nekem eszembe sem jutn, hogy hiperaktív :-)

2011. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondoltam, de persze a bogarat beleültette a fülembe. Sok hasonló korú gyerekes családot ismerek, és ott is ezek a tapasztalatok, ezért kérdeztem, hogy akkor nálunk a környezetünkben mindenki hioperaktív-e. :) Én is úgy gondolom hogy aktív. Az energiáit napi 2 sétával/motorzással nem tudja teljesen úgytűnik levezetni :) Amúgy mostanában azt szoktam csinálni, hogy bevonom a házimunkába. Értem ezalatt hogy "segítsél anyának ágyneműt húzni", Vidd ki légyszíves a szennyestartóba a lehúzott ágyneműket/ruhgákat" ilyesmik. Így kicsit "kezelhetőbb" -nem szeretem ezt a kifejezést:) -. Amúgy semmi baj nincsen vele, nyugodt, jó alvó, jó evő, imád sétálni/motorozni, levegőn lenni. -csak ugye sajnos hamar sötétedik, így nem tudunk 6-7óráig a kertben bóklászni, játszani, játszóterezni. Köszönöm, hogy megereősítettetek :) anyósomnak meg toll a fülébe :) elfelejtette milyen egy ekkora gyerkőc.
2011. nov. 15. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen csak gyanújelekről lehet beszélni.

Jól alszik e?

Jó étvágya van?


Ha most mozgékony,de jól alszik és nem rossz étvágyú akkor az nagyon megnyugtató.

2011. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"azok a szülök kimondottan szeretik ráfogni akik képtelen voltak megnevelni a gyereket"


Igaz nem azon szülőkről írsz,akiknek orvosilag hiperaktívnak diagnosztizált gyerekük van???

Akik a gyerek kisbabakora óta állandó készenlétben ,stresszben élnek az éjszakai alvászavarok,nappali viselkedészavarok,a gyerek kiszámíthatatlansága ,megnyugtathatatlansága,dührohamai miatt...akik vagyonokat sem sajnálnak a gyerek fejlesztésére,akik kiállnak a gyermekük mellett,mégha

mások szörnyszülöttnek is gondolják a gyereket.

És szüntelenül próbálják nevelni a gyereket...ez nem nevelési kérdés,hogy ha valódi hiperaktivitásról van szó!!!


Gondolom te azokra gondoltál akikkel nem foglalkoznak a szüleik,elhanyagolják őket,rossz példát muatatnak alkoholizálnak,kábítószereznek stb. és amiatt alakulnak ki a viselkedésproblémáik.

2011. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jézusom, fel tudnám akasztani már magam ezektől a kérdésektől!!!!! hogy mondhatnak felnőtt emberek ekkora hülyeségek???

1,5 éves hiperaktív? és honnan veszi anyósod, nem hajlandó a matek házit megcsinálni? könyörgöm a hiperaktivitás egy súlyos figyelemzavaros betegség, de minden 2. anya mosolyogva büszkélkedik, hogy az ő gyereke bizony hiperaktív mert képes 1 órán át rohangászni a játszótéren. jajjj :(


egyébként nekem furcsa, hogy nem esztek szénhidrátot, nagyon nagy szüksége van arra a gyereknek. nem csak a chipsben és a sütiben van szénhidrát, nagyon sok egészséges ételben amire szüksége van a megfelelő fejlődésre

2011. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"könyörgöm a hiperaktivitás egy súlyos figyelemzavaros betegség,"


Ez így igaz,a hiperaktivitás nem merül ki a szaladgálásban,súlyos problémákat,nehézségeket,konfliktusokat okoz,sajnos sokszor kirekesztéssel jár.

2011. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

így van, és egy borzasztó nehéz gyermekkorral jár ahol nem elég szülőnek lenni, pszichológusnak, nevelőnek, neurológusnak és még sorolhatnám minek kell lennie :(

jó lenne ha anyák nem dobálóznának ezzel...

2011. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!