Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a pozitivumai a belvarosba...

Mik a pozitivumai a belvarosban lakasnak kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
A hetedik keruletben lakunk es elvagyok kenodve a szmog, a kosz es a kutyaszar miatt. Mik az elonyei? Szeretnem jobban erezni magam kicsit. A hatranyokat tudom...
2017. ápr. 11. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
A 7. kerületben nem sok előny lesz, de ezt te is láttad még gyerekvállalás előtt. Viszont közel vannak a peremkerületek és egy fél napra ki tudtok szabadulni onnan. Vagy akár elmehettek a margitszigetre vagy a városligetbe.
2017. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hat ilyenekre gondolok, nekem elony a varosliget. Meg hogy minden egy kopesre van. De ennyi.
2017. ápr. 11. 11:11
 3/13 A kérdező kommentje:

Amugy jol ertem hogy azt irod hogy a hetedik keruletbe inkabb ne szultem

volna gyereket?

2017. ápr. 11. 11:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a belváros inkább a sulisoknak való. Ők bírják a nyüzsgést, egy pici baba meg talán kevésbé tolerálja ha percenként megy el a ház előtt szirénázva egy mentő vagy a ház alatt a metró stb. Gyerekes családoknak szerintem ideálisabb lenne a zöldövezet (akár családi ház, akár panel).


De te is írtad, hogy el vagy kenődve a szmog, kosz és kutyaszar miatt...

2017. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Keress baba klubokat, jatszohazakat, ez elony.

Tarsasagot. En kint lakom egy kis faluban, 30 oetcre van egy kisebb varos busszal, ami orankent jar. Hidd el, cserelnek veled, mert nem egy nagy orom babakocsival napi egy orat buszozni ha jell wgy csomag pelenka, vagy talalkozni akarunk babas baratnokkel, vagy csak jatszoterre menni.

2017. ápr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Amugy nem konretan A belvarosra gondolok, mi a liget kozeleben lakunk.

Es vilagos, kedves 1-2., de nem tudom, azt irtam hogy szeretnem jobban erezni magam, nem azt hogy rosszabbul vagy ugyanugy. Mindenesetre kosz, legkozelebb elgondolkodom hogy erdemes-e gyereket szulnom a hetkerbe.

2017. ápr. 11. 11:42
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Mi a 7. kerületben laktunk, a Hernád utcában, biztos ismered, közel a Liget.

Hmmm...hiába szeretnéd, hogy felvidítsalak, nem tudlak.

A kisfiam még ott fogant, és hál' istennek, sikerült eladnunk a lakást, mire megszületett. Mi szó szerint menekültünk a hétkerből! Oda tényleg nem szabad gyermeket vállalni.

Nekünk sikerült kiköltöznünk zöldövezetbe, peremkerületbe, hát össze sem lehet hasonlítani. Az egész várandósságot még ott csináltam végig, pont a fiunk születése napján kellett kiköltöznünk a lakásunkból (nem így terveztük, de a fiunk váratott magára, felrúgta a terveinket😊), a barátaink költöztettek minket, amíg mi a férjemmel szültünk. Hát, szörnyű volt ott terhesnek lenni, azaz, maga a terhesség csodálatos volt, csak én is napjában 50x elkenődtem, hogy miért kell ott élnünk. Aztán egyszer csak belépett egy család, a hirdetésre jelentkezett, és a pasas mellényzsebből letette a foglalót. Mondjuk nagyon áron alul tudtuk eladni, de minket már az sem érdekelt.

Szval nem irigyellek, soha, de soha, de soha, semmi pénzért nem mennék vissza. Próbáljatok eljönni onnan ti is!

2017. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hetes vagyok! Még annyit, hogy én legjobban a lakosságot utáltam, persze, zavart a kutyaszar is, meg a piszok, de azok az embereknek nem nevezhető véglények...iszonyatos volt. A férjem lakása volt, még egyetemista korában vette, hogy majd milyen jó legénylakás lesz. A végére már Ő is utálta a környéket. Magát a lakást egyébként szerettük.
2017. ápr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:((
2017. ápr. 11. 13:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is a hetedikben lakunk (Dembinszky) és nagyon szeretjük. Férjem az 5-ben dolgozik, fél óra alatt itthon van. Rengeteg családi program helyszíne érhető el gyorsan. Igaz, ez minden metró-közeli helyről elmondható lenne. Erzsébet-kártyátok van? Kb. két hetente megyünk vele Állatkertbe, mert az egész banda bent van 2200 forintból (8600 helyett), pedig öten vagyunk... És szuper az ovi, ahová a legnagyobbam jár. És persze a Liget - anno ezért választottuk a környéket. Lehet, hogy ezek nem mérhetők Neked a hátrányokhoz, de csak ötleteket akartam adni. Hogy jobban érezd magad :-)
2017. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!