Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 180 ezerből meg lehet élni...

180 ezerből meg lehet élni egy kisgyerekkel normális életszínvonalon?

Figyelt kérdés
Nemrég mondták ki a válást, van egy 4 éves kislányom, akit egyedül fogok nevelni. Szerencsére találtam munkát, így a bevételem a gyerektartással és a családi pótlékkal együtt 180 körül lesz, ahogy számolgatok. Ennyi pénzből meg lehet élni normális életszínvonalon egy kisgyerekkel? Hogy ne szenvedjen hiányt semmiben? Szerencsére a lakás adott, albérletet nem kell fizetni, csak a rezsit.
2017. márc. 29. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Így, hogy nem kell albérletet fizetned, biztos hogy jól megtudtok majd élni 180-ból de ezt leginkább te tudhatod. Láttad eddig is, hogy mennyi a kiadásod a háztartásra (étel stb..), a rezsit körülbelül ki lehet számolni, tudod az ovi ktg-ét, gyerekruha és egyéb költségeket.
2017. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így h nincs hiteles,albérletet nem kell fizetni így szerintem meg lehet.Bar ugye mi nem tudjuk az egyéb kiadásait és ivenyeid
2017. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A rezsi kijön 50-ből, szerintem kettőnknek a kaja is. Eddig ételre jóval többet költöttünk, főleg a férjem miatt. Ő nem csak sokat evett, de mindig különleges igényei voltak ezen a téren. Szerintem is ki kell jönnünk ennyi pénzből, inkább csak a váratlan kiadások miatt aggódom. Legalább 20 ezer forintot félre szeretnék tenni minden hónapban, hogy legyen mihez nyúlni, ha baj van.
2017. márc. 29. 12:44
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem olyan keves ahhoz, hogy ketten normalis szinvinalon eljetek. Mi ennel kevesebbol eltunk normal szinvonalon.
2017. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem simán.

Számolj úgy, hogy a 20ezret eleve elteszed, tehát gazdálkodj 160-ből. Azt mondod 50ből kijön a rezsi, és 50 a kaja, tehát még mindig van 60ezred ruhára, gyógyszerre, különórára, szórakozásra.

Bérlet, autófenntartás esetleg?

2017. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, így tervezem én is. Van egy kis autóm, de nem sokat használom. Bevásárlásra vagy ha valamilyen ügyet kell intézni. Az ovi közel van, oda gyalog járunk és a munkahelyemre is sétálni fogok.
2017. márc. 29. 13:26
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
simán, csak olyan dolgokat mint a ruha érdemes turiban, adományboltban beszerezni, mert azt ugye úgyis hamar kinövi. Amin nem érdemes spórolni az a cipő, gyógyszer. De más fajta márkájú ételeket simán vehetsz, adományboltokban és vöröskeresztes boltokban sokszor van kibontatlan boltból hozott játék. Érdemes ránézni a leértékelt termékekre a nagyüzletekben(tudod a hibás csomagolású darabok stb.) például karácsony tájékán szokott az lenni hogy játékra költhető utalványt kap az ember, ezt érdemes visszaforgatni az ajándékokba stb. okosan meg lehet oldani.
2017. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

Mi 3an vagyunk, a férjemmel,kisfiammal,kb230-250 a bevétel,ebből 100 az albi,kocsink is van,megtakarításunk is van,és jól megvagyunk.

Szerintem ha ügyes vagy,simán kijössz belőle.De különben az igényeidtől függ.

2017. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet belőle élni, mi 3an élünk 200ból, nem mondom hogy egyszerű mert nekünk hitel is van, meg most télen sokat kellett fűteni, de kijövünk ennyiből
2017. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
simán
2017. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!