Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyereketek milyen...

3 év körüli gyereketek milyen sűrűn eszik nasit péksütit stb?

Figyelt kérdés

nasit mint csoki, péksüti, fagyi, babapiskota, keksz pl illetve egeszsegesebb nasit mint pl koles golyo aszalt gyumolcs, müzli?


az én lányom nagyon sok zoldseget gyumolcsot eszik, kenyeret pl alig, de nagyon szereti ezeket a mürmüléket...délelőtt általában meguszom koles golyoval, babakekszel, babapiskotaval....uzsira natur joghurtos muzlit eszik...es sokszor mindez ellenere kap a boltba peksutit vagy muzliszeletet vagy kinder tojast esetleg fagyit (kb heti egy fagyi es heti 2 peksuti es heti egy csoki es heti egy-ket hazi suti...) minden napra jut valami...sok ez? azert kap ennyit mert en is szeretek enni es szerencsere keret is van ra, magamnak is mindig veszek valami ha a boltba/peksegbe vagyunk..

nem vagyunk amugy koverek, sokat mozgunk, kert van, sok zoldseg gyumolcs, de hedonistak is vagyunk :)


2017. ápr. 11. 13:04
 1/7 A kérdező kommentje:
inni csak vizet iszunk, max ha beteg mezes teat
2017. ápr. 11. 13:05
 2/7 anonim ***** válasza:
En inkabb arra keresnem az okot, hogy allandoan ehes. A normalis etkezesek milyenek? Mennyit eszik? Altalaban miket? Hanyszor? Milyen idokozonkent?
2017. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

3.5 éves fiamnál az uzsi tartalmasabb mert akkor éhes, rengeteget mozog az oviban is, itthon is :)

Kenyeret nem nagyon szereti esetleg ha falatokra vágom a szendvicset. Sok zöldséget gyümit eszik de napi szinten van nasi.

Köles golyót nem adok neki mióta a lidl márkás bio kölesgolyót behívták. Gyümi, joghurt, túró a kedence. Kinder tojás, pöttyös rudik. A nagy kedvence a dörmi maci.

Pékségben amit szeretne azt kap, általában csavart dolgokat szeretné.

2017. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
reggel 2.5 dl tej. 8 felé egy fel szelet kenyer felvagott sajt (vagy zoldseg ill hal krem), utana gyumi (fel alma vagy banán vagy narancs), utana 11 fele koles gilyi v banan chips, vagy aszaltgyumi v ha boltba megyunk akjir egy fel sajtos rud v muzliszelet. delben kis adag ebed (kb 10-15 dkg lehet), uzsi a joghurtos muzli v kenyer valami feltettel es utana - ha delelott nem kapott, akkir delutan kapjaacsokit cagy kakaoscsigat vagy fagyit pl ..vacsi kenyer de vacsira inkabb csak a feltétet zabalja le vagy megeszi az ebéd maradékot...furdes elott 2.5 dl tej
2017. ápr. 11. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy ovis fiam és egy bölcsis lányom van. Minden nap egyszer kapnak valami nasit. Az oviban, bölcsiben reformétkezés van, naponta elolvasom a menüjüket, és látom, hogy minőségi ételeket kapnak (pl. a kenyérfélék mindig teljes kiőrlésűek, sokmagvasak, napi szinten van gyümölcs, zöldség), ráadásul jó étvággyal esznek, az óvó néni és a gondozónéni mindig tájékoztat.

Szval mivel szinte semmi édességet, cukros ételt nem kapnak az oviban és a bölcsiben, én szoktam vinni Nekik meglepetést, általában vmi tejes édességet (tejszelet, Túrórudi), Kinder, Dörmi vagy a munkahelyi büféből valami sütit. Heti párszor ebben a jó időben fagyizunk, cukrászdázunk, olyankor az a délutáni uzsonna. Ezeken kívül mindig van nálam valami aszalt gyümölcs (imádják az áfonyát, szilvát), ha eszünkbe jut, csipegetünk belőlük. Én általában aszalt gyümiket nassolok.

Szval napi szinten valami apróság, hiszen mi is szívesen megesszük. Ha fagyizunk, az közös program a férjemmel, vagy a nagyival vagy az ovis, bölcsis társakkal.

2017. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Az lemaradt, hogy pékárut (tehát péksütiket) viszont nagyon ritkán esznek. Alapból nem vagyunk a férjemmel nagy péksütisek, így a gyerekek sem szokták meg.

2017. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na 5-ös valahogy mi is pont így vagyunk. ő ugyan még nem ovis, de a minőségre én is figyelek, sokat sütök kenyeret, vagy a pékségben olyat választok ami egészségesebb (most pl csökkentett ch tartalmút vagy barna magvasat)

ha a pékségbe veszünk valami édeset, azt nyiéván uzsira kapja ő is - aznap akkor nyilván nem kap még joghurtos műzlit is csak pl gyümölcsöt mikor felkel az alvásból és akkor séta alatt meg a péksütit...

ha délelőtt már otthon reggelizett, és mégis a pékséből is enne valamit, akkor az csak valami kevésbé cukros hízlaló dolog lehet - sajtos kifli, vagy sajtos rúd, tudom ezekben is van minden de legalább nem kakaós csiga..

2017. ápr. 11. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!