Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél - 4 éves gyereketek...

3 és fél - 4 éves gyereketek hányszor fakad sírva egy nap?

Figyelt kérdés
Nem tudom, normális-e, az én fiam folyamatosan sír, mindenért: fel kell kelni, fel kell öltözni, oviba kell menni, haza kell jönni, bemegyünk a boltba, nem megyünk be a boltba, jön a mama, nem jön a mama... Gyakorlatilag nincs két óra folyamatosan, hogy ne sírna, van, hogy azt sem tudom, mi a baja, csak bőg, és hiába kérdezem, hogy mi nem jó. Elkényeztetni sem akarom, de mikor látom, hogy remeg a szája, már az egekben van a vérnyomásom, és inkább engedek, csak ne sírjon. Nem tudom, nevezhetem-e hisztinek, folyik a könnye, teljesen kipirul, elég élethűnek tűnik. Másnál is így van, vagy el kéne vinnem valami orvoshoz? Az oviban állítólag nem ilyen.
2017. márc. 16. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy azért sír mindenért, mert tudja hogy ér is valamit? Ha sír minden oké, az van amit ő akar. Szerintem.
2017. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. hetente egyszer.
2017. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
kezdem érteni, h miért van hetente több, pszichológusra vágyó gyerek(10-18éves)....
2017. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Az én 3,5 éves lányom is sír átlagban naponta egyszer, de nem ilyenekért, hanem mert a kistesó bántja, nem sikerül vmi stb.

Én azt javasolnám, ne engedd, hogy a sírással manipuláljon!

Mondd el neki szépen, hogy neked ez rossz, ideges leszel tőle, aztán ha megint csinálja, megint mondd. De ne engedj ezzel zsarolni! Ez nem normális!

2017. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vagyis tényleg nem normális, amit művel. Próbáltam már beszélni vele, de mikor éppen sír, olyan, mintha nem is hallana, utána pedig megígéri, hogy ilyen nem lesz többet, de aztán mégis. Sajnos igen, ezzel tud elérni dolgokat, de nem tudom, mit kezdhetnék. Mondták már, hogy hagyjam rá, ne foglalkozzak vele, de ő bírta tovább, majdnem egy óra ordítás után átkopogott a szomszéd, hogy baj van-e, nekem meg égett a képem. Ráadásul van, hogy a hányásig sír, ami ugye megint nem jó.
2017. márc. 16. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Ó, az én 3 és fél éves pasim is egy hisztigép. 3:) A nővére is az volt ennyi idősen, mostanra már egy kicsit jobb a helyzet nála. Kitartás, nem kell neki mindenben engedni, és majd kinövi lassacskán.
2017. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Két hét múlva lesz 4 éves a fiam. Ő szerintem egy igen akaratos kisemberke, mások (családtagok, ismerősök) szerint is különösen kemény dió.

Mostanra kezd lenyugodni, úgy érzem, lassan búcsút inthetünk a durva dackorszaknak. Ezzel együtt a sírások is nagyon megritkultak. Napi átlag egyszer sír látszólag ok nélkül, tehát amikor nem fájlalja semmijét, nem a tesója miatt bánkódik, hanem csak úgy, mert vmi nem az elképzelései szerint alakult. Én ezt nevezem hisztinek, és ebből egyre kevesebb van. Vannak napok, amikor egyáltalán nincs már hiszti.

Én a helyedben beszélnék a problémáról egy gyermekpszichológussal, ártani biztosan nem ártana, és lehet, hogy még segíteni is tudna. Én nem találom normálisnak, hogy egy ekkora gyermek ennyit sír.

2017. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én 3,5 évesem napjai is így telnek, ha jobbra nézek azért ordít, ha balra akkor azért... Pedig alapból aranyos ügyes okos lány HA 0-24ben foglalkozik vele valaki..

Nálunk az oviban is ilyen volt kb 1 hónapig, délben jön haza, de állítólag 1-2 órát ott is ordított amikor éppen nem tetszett neki valami (a végén derült ki hogy ezért vannak a hisztérikus rohamai)

2017. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet még nem a beszédkommunikáciot használja, mert lehet az amikor fáradt, nyűgös, mérges, több koncentraciot, önuralmat igényelne, egyszerűbb sírvafakadni.


A sok tiltást kapo gyerekek is sirosabbak.

Ki tudja mi éri oviban nap mint nap

2017. márc. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még nincs ugyan 3,5 de majdnem, igazi "színésznő" hisztis lánykám. Még sose mertem összeszámolni, de kb. napi 10-szer tuti sír, és lehet, hogy alálőttem. De abszolút látszik melyik a műhiszti és melyik, amikor tényleg megüti magát pl. A műhisztit figyelmen kívül hagyom, a valódit nem.
2017. márc. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!