Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves lányod választhat...

Három éves lányod választhat ruhát?

Figyelt kérdés

Sógornőmnél igen, mert sok mindent nem hajlandó felvenni, és épp ezt ecsetelte nekem, hogy milyen problémás választani, mire azt mondtam,hogy én nem fogom megkérdezni a kislányt (ő még csak úton van). Azt mondta, ekkora korban a kislányok eldöntik, nem fogok tudni mit csinálni vele.

Ez tényleg így lenne? Ennyire önállóan dönthetne egy pici gyerek? Nekem ez nagyon abszurd, és kíváncsi vagyok, mire számítsak, tényleg minden kislány és szülő ilyen?



2017. ápr. 13. 18:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Készülj fel rá, hogy valóban így van. :) 3 és fél éves a FIAM, de a boga úristennek nem tudok ráadni olyan nadrágot, ami neki nem tetszik. A nővérei pedig már 2-3 évesen simán megmondták, mit szeretnének felvenni. Persze lehet velük keménykedni, hogy csakazértis az van, amit te mondasz, de kérdés, meddig éri ez meg...
2017. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
2 éves a lányom,és kerek perec megmondja,hogy tetszik e neki egy ruha és hajlandó e felvenni,avagy sem.Másfél-2 évesen kezdődik a dackorszak,onnantól saját akarattal rendelkeznek.
2017. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
sógornőm is engedi őket választani (3 és 5 évesek) az eredménye hogy télen csak bolerót voltak hajlandóak felvenni, kint volt az egész derekuk.. ebből adódóan én eldöntöttem hogy ebben nem választhat, vagy ha igen, akkor pl két vastag pulcsi közül vagy két nadrág közül - de tényleg nem került még eddig erre sem sor, egyébként juliusban lesz 3 éves, és sok mindenben választhat, de az öltözésben nem, mert nem akarok új harcot a meglévők mellé minden egyes napra
2017. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez ettől bonyolultabb. Nem dönthet abban, hogy -10 fokban kell-e sapka, sál, kesztyű. Vagy nem dönthet, ha fehér/feketét kér az ovi mondjuk anyák napjára, és ő pirosba szeretne menni.

De hogy melyik fehér felső legyen, és hogy fekete leggings vagy fekete szoknya, na abban dönthet.

Sőt, én gyerekoromtól imádom a garbókat, vettem a gyerekeimnek is, de ők nem szeretik. Ezen nem vitázok, nem veszünk azóta olyat. Általában tudok nélkülük vásárolni, de csak azért, mert már ismerem az ízlésüket.


De egyébként, miért ne választhatna egyedül?

2017. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy két pulóver közül melyiket veszi föl, hanem arról, hogy azt kell megvenni, amelyiket a gyerek akarja, aki persze nem nézi az anyagát pl.

És kedves válaszoló, ha a te gyereked akar majd nem megfelelő ruhát megvetetni, és nem veszed meg, akkor neked is kár volt gyereket vállalni? Vagy csak annak, aki nem ugrál úgy, ahogy a gyerek fütyül?

2017. ápr. 13. 18:34
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is választhat. Most már este egyedül előkészíti én pedig megnézem. Nem értem mit kell ezen izmozni. Én is akkor érzem jól magam ha olyan ruha van rajtam, amit jól esett felvenni.


Természetesen az évszaknak megfelelő ruhát kell vennie. Bár nyáron nem ragaszkodtam hozzá, vehetett fel kabátot is - nem sokszor volt rá példa :-)

2017. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

2,5 éves lányom egyelőre nem szól bele hogy mit adok rá. Ha majd szeretne választani, akkor a 2 alternatívás verziót fogom alkalmazni. Az biztos, hogy nem fog gumicsizmában és tütüben oviba menni azért mert az jutott eszébe.


Barátnőm kislánya 3 éves. Csak olyan ruhát vesz fel, ami irgalmatlanul rózsaszín vagy Minnie egeres. Vért izzad vele az anyukája. Épp a héten vittem neki egy halvány rózsaszín csajos kisruhát és kapásból közölte, hogy soha nem veszi fel.

2017. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Természetesen nem arra vonatkozik a kérdés, hogy a lány egy másik szoknyát szeretne a szekrényéből. Az szerintem is mindegy, melyiket veszi föl.
2017. ápr. 13. 18:37
 9/20 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk általában én veszem neki a ruhát, szóval abból a készletből választhat.

Cipőt együtt veszünk mindig. Keresek párat, azokból választhat. Volt 1-2x hogy másikat akart, hisztizett, nem kapta meg. Nem csináltam belőle nagy ügyet. Lesz még olyan az életében hogy olyan cipőt akar amit nem vehet meg :-)

2017. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
"ami irgalmatlanul rózsaszín vagy Minnie egeres." :)))))) (nem kéne tartani a lakásban irgalmatlanul rózsaszínűt:)
2017. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!