Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnál ha az apuka...

Hogyan reagálnál ha az apuka levágná a lányod haját, míg te a munkában vagy?

Figyelt kérdés

Nagyon ki vagyok. Én dolgozok, gürizek mint az állat a munkahelyen, túlórázok, azt sem tudom mibe fogjak. A páromnak könnyű munkahelye van és nagyrészt tud lenni a lányunkkal. Már a fejemhez is vágta sokszor hogy ő van a gyerekkel, ő neveli.

Egyre többször csinálja, hogy amit én mondok, hogy nem ő azért is engedi. Már kiskorától ez van, de mostmár egyre jobban. A baj, hogy mostmár a lányom egyre többször az ellenséget látja bennem. És ez nagyon fáj nekem!

Pár napja éppen azt találták ki, hogy ő rövid hajat akar. Na hát az apja levágta neki.

Már mondja egy ideje. De még egyenlőre fodrászhoz nem tudtam elvinni. Úgy voltam vele, hogyha lesz annyim akkor elviszem és szép frizurát csinálunk neki. Csak hát nem ez az első kiadásom sajnos a fontossági sorrendben, de azért be volt tervezve, ha kell másnak a rovására is.

Hát mostmár ne kell gondolkodjak rajta. :(

Olyan amilyen.

Kérlek ne gondoljátok, hogy milyen vagyok. Ha azt szeretne, hát akkor majd amint tudom megteremtettem volna neki.

De hogy apuka gondol egyet. Ja és azt mondta, hogy fogadjam el a gyerek döntését. 9 éves.

Nemtudom, de nekem nagyon fáj ez az egész. Miért érzek így?

A másik, hogy egyik nőismerősünknél votl a gyerek és hát ő vágta le neki a körmét, mert az apuka azt mondta. Nekem is mondta tegnap a lányom, de nagyon késő votl már, mondtam neki, hogy holnap eljövök kicsit hamarabb és levágjuk. Na hát jöhettem. :(

És ami a legjobban fáj, hogy azt mondta hogy én rosszul vágom le neki meg stb.

Annyira nincs kinek elmondjam ezeket! Olyan szomorú vagyok. Holnap esküszöm haza sem jövök.

Mit tegyek? Mondjátok meg.

Bíztatásra vágyom nem még több bántásra!


2015. júl. 6. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Részben megértelek, mert engem is bosszantott, mikor a sógornőm vágott egy 5-6 cm-t a lányom hajából:S


De a haj az csak haj, majd megnő:) Beszélgess el velük, mondd el, mi bánt, mi fáj.

2015. júl. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha ez nem kitalált történet, akkor borzasztó hülye vagy.


A gyereknek nincs levágva a körme, mert nem érsz rá (maximum 5 perc!!!), ha meg más levágja, akkor hözöngsz!


A haját meg természetes, hogy ha röviden akarja, akkor le lehet vágatni, föként ilyen höségben nagyon kényelmetlen.

Az meg valószínü, hogy ÉPPEN AZÉRT nem várt emg téged a lányod, mert a szerinted "szép frizura" neki valószínüleg borzasztó, így meg olyan, amilyen a kislánynak tetszik.


Emellett a gyerek apjáról van szó, nem idegenröl!

2015. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem vágta le a férjed a körmét? Nekem 3 gyerekem van, néha előfordul, hogy azt veszem észre, nagy lett egyiknek-másiknak a körme;) De a férjem is képes levágni, nem járatna le bennünket emiatt...
2015. júl. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Én ilyen dolgokon már régen nem csinálok ügyet belőle. Pedig volt olyan év amikor munkából arra mentem haza, hogy a 6 éves fiam, és a 4 éves lányom is totál kopaszok. Az apjuk a kérésükre nullás géppel végigment a fejükön. Meglepetésemre a lányom baromira élvezte, hogy kopasz mint a fiúk. De az csak haj. Nagyon hamar megnőtt a hajuk.

Én megértem, hogy rosszul esett neked, de végül is tényleg sosem szánsz időt arra amit ígérsz. A munkát sem kéne ennyire nyomni, mert hidd el nekem. Egyszer arra ébredsz, hogy a lányod 18 éves lett. Gyorsan rohannak az évek..

2015. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek arra van ideje, amire akarja. Volt időd egy regényt írni ide,de arra nincs időd hogy levágd a gyereked körmét. Én a helyedben nem pont a lányom haján idegeskednék, ha apuka már panaszkodik, akkor félnek hogy előbb utóbb másnak is fog panaszkodni, és vigasztalódni. Valószínű a hajat is azért vágta le, mert ő hallgatja többet a gyerek kívánságait, csak eleget tett a keresnek, amiket te csak elnapolsz.
2015. júl. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem. Együtt élsz a gyereked apjával, akit a párodnak nevezel, és dolgozik is, mégis úgy beszélsz, mint egy egyedülálló anya "fodrászhoz nem tudtam vinni", "első kiadásom" "lesz annyim" "megteremtettem volna neki".


a párod is szülő. Elvihette volna ő is a fodrászhoz.

és egy körömvágás Max 2 perc, miért kellett másnapra halasztani?

2015. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A gyerekemnek rendszeresen szoktam vágni a körmét. Most sem volt hatalmas, de egy kicsit engedtem neki hogy megnövessze. Mert nyár van.

Azért halasztottam másnapra mert előző nap este 9-kor nem akartam nekiállni, mert már a lány is nyűgös volt.

Amúgy ha az apja vágja le nem is érdekelt volna, bár az csoda lett volna, mert még a 9 év alatt egyszer sem volt eszébe.

Amúgy én vagyok az aki a gyerekem kívánságait meghallgatom, én vagyok az aki nem ígér olyat amit nem tud betartani. A párom csak talán egy éve tudja hogy igazán van gyereke. Mert addig nem éppen úgy viselkedett. Most jött rá ez a fene nagy apaság. De csak azért, hogy engem bosszantson, bántson és fájdalmat okozzon ott ahol csak tud.

Lehet keresi is máshol amit akar. engem már nem érdekel. bár amúgy szerintem nem, de már azt se bánnám. Lehet jobb is lenne.

Az meg hogy mindig azt írom, hogy én vittem volna, én gyűjtöttem volna stb az azért van mert tényleg néha úgy érzem mintha egy egyedülálló anya lennék. Sajnos!

Nekem nem azzal van bajom, hogy levágták a haját igazán, hanem hogy nem beszéltük meg. Meg hogy megkértem hogy ne és azért is. csakhogy megalázhasson a gyerek előtt.

Nekem éppen elég baj, hogy ennyit kell dolgoznom. De nem tudok mit tenni! Mert különben mehetek. akkor meg aztán se házunk se semmink. Mert apuka nem igazán teremti meg!

szóval lehet kicsit most érzékenyebben vettem a dolgot. Aki bíztatott annak köszönöm szépen. Aki meg csak lealázni tudott még jobban, hát így jártam.

Nagyon tetszett, hogy apuka 0-ással levágta a gyerekek haját. (bár tudom anyukának nem!) Kicsit elmosolyodtam. Biztos szívinkfartust kaptam volna. :) Köszönöm, hogy elmondtad nekem.

És köszönöm mindenkinek!

Elmentem kicsit sétálni és próbálom félretenni a fájdalmam! De az biztos, hogy soha nem felejtem el! Holnap pedig úgyanúgy elmegyek reggel dolgozni és ott leszek késő estig mert nincs más választásom! :( (De legalább nekem van munkám! Még!)

2015. júl. 6. 19:53
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
én meg levágnám a kérdésben levő apuka haját nullással.
2015. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

A lányom derékig érő aranyhaját??? Bárki vágná le, biztos megfojtanám!!!


De nem ez a legnagyobb baj, hanem hogy ellened neveli a gyereket. Az nagyon durva! Nemcsak neked fáj ez, hanem a kislánynak az jön le, hogy amit anya mond, azt nem feltétlenül kell betartani, és hogy normális dolog, ha egyik szülő hülyét csinál a másikból. Ráadásul mivel ő is lány, és te vagy neki a viselkedésminta, ő is hasonló helyzetbe kerülhet felnőttként majd....


Beszélgetned kell erről a férjeddel, higgadtan, okosan.

2015. júl. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem bántalak, de a véleményem a következő:

Könyörgöm, egy hajvágásról beszélünk. A gyerek szerette volna, te nem értél rá, az apja meg igen. Nem fodrász vágta le és akkor mi van? A végeredmény a lényeg, hogy a gyereknek tetszik és ez a lényeg. Egyébként egy körömvágás max 5 perc, annyit egy 9 éves simán kibír.

Ne hajtsd magad ennyire a melóban, nem érdemes. Értékes idődet inkább a családdal töltsd!

2015. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!