Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha az ovis lányod színeket...

Ha az ovis lányod színeket akar a hajába festeni néha, te megengeded neki?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor miért? Csak kíváncsi vagyok miért ellenzik ezt annyian...
2015. júl. 29. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Egy kis hajszínezőtől semmi baja nem lesz. Gondolom a tartós festéket ellenzik, az még egy felnőtt haját is megviselheti, nem hogy egy pici gyerekét.
2015. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Egyrészt korai óvodás korban hajat színezni, másrészt ellenkezik az értékrendünkkel, hogy kicsi lányok ilyen dolgokkal foglalkozzanak. Óvodás korban játsszon inkább!
2015. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%

Ilyennel miért ne? Megengedném, bár valószínűleg csak nyáron amikor nincs oviba. Vagy délután.

[link]

2015. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Semmilyen leírást nem tartalmaz, hogy milyen anyagokból áll, amit a hajára ken. Ez mitől biztonságos? Attól, hogy rózsaszín dobozban árulják kislányoknak?
2015. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Jézus második, nálad nem kicsi a baj... Egy 3-5 éves gyerek nem azért akar színeket a hajába, mert r_banckodni akar, hanem mert a szép, meg izgalmas. Bár lehet az én lányom a fura, de ő rengeteget "fodrászkodott", folyton tele volt a feje csatokkal meg szalagokkal.
2015. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
Azért te sem gondolod komolyan, hogy a csat meg szalag egyenértékű a hajszínezéssel...
2015. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Őszinte leszek, jöhet a lepontozás. Mikor kislány voltam (értsd: elmúltam 2 és fél éves) a nagymamám aki akkor körmös volt, sokszor kifestette a körmöm, meg matricákat ragasztott rá, mert tetszett. Sőt. Mikor 9 éves voltam, anyukám bemelírozta a hajam a megmaradt hajfestékével. A világon semmilyen rossz hatást nem okozott sem a körmömnek, sem a hajamnak, sem a felfogásomnak ez az egész. Véleményem szerint egy ilyen kisgyerek még abszolút nem divatból, avagy lázadásból teszi mindezt, hanem mert picit tetszik neki. De ennyi. Mellesleg, ha egy szülő ezt annyira ellenzi, akkor el lehet neki magyarázni hogy pl kihull a haja meg ilyenek. Akkor nem kéri majd. De azért szerintem egyszer-egyszer mondjuk nyári időszak alatt a legszigorúbb szülők is megengedhetnének egy kis hajszínezőt. Vannak erre kimondott porok is. Nem hiszem, hogy ez károsabb lenne az erkölcseinek és az értékrendjének, mint az arcfesték, vagy a játékboltban kapható sminkkészlet. A kislányok szeretnek nagylányosat játszani. És ha anyuka festi a haját, meg a körmét, miért ne tehetné meg 1x-1x, ha már kiskonyhája van, meg babái? :) Csak móka, semmi egyéb.:)
2015. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
nem engedném meg, mert nekem anno megengedték, és teljesen tönkrement a hajam. majd akkor festheti a haját, ha 18 elmúlt és már nem tudok tenni ellene semmit. kivéve ha hennával akarná festeni, mert azt megengedném, mivel az jót tesz a hajnak, gyógynövény. én is azzal színezem régóta, és segített a hajamon. de ezt sem 14-16 éves kora előtt!
2015. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%
Anyuka nem festi a kormet, se a hajat, nem is sminkel csak szokoevente es enelkul is igenyes, apolt, jo megjelenesu no, es ezt adja at a lanyanak is, igy nincs hajszinezo.
2015. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

A gyerek szemszögéből miben más a hajszín, mint a hajcsat?


Ezek szociálisan rögzült sztereotípiák, amit a kisebb gyerekek még nem sajátítottak el. Ha a hajára nem ártalmas a cucc, én simán beszínezném neki. Úgy tudom, hogy lehet kapni spray formában, ami néhány hajmosással lejön.


Én 13 éves korom óta festem a hajamat, ráadásul 2 hetente, mert bitang gyorsan nő. Dús és erős hajam van, akinek ilyentől kihullik, az váltson márkát, vagy nézesse meg a hormonháztartását orvossal.

2015. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!