Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a szakszolgálatos szerint...

Ha a szakszolgálatos szerint gond van, miért küld el minden orvos?

Figyelt kérdés

Féloldali fejlődési lemaradás, egy laikus észre sem venné, annyira enyhe, viszont súlyos problémákat id fedhet pl idegrendszeri zavarokat


Babakora óta a c tartástól kezdve mindig minden tünetével próbálnám a javasolt doktorokat, neurologus, pszichologus,ortopédia, háziorvos h legalább röntgennel mr-el a csigolya v izomzati fejlodesi rendellenességeket kizárjuk, Mindenki elküld a másodpercek alatt meghozott negatív eredményével.

A szakszolgálat irt mozgásfejlesztést, és várták a csodát, hogy a gyerek ahogy nő, mozog, hogy a szervezete majd kompenzálja.

Hát nem..


Egyszerű rutinműtét helyretenné a nyakizmot, (akinél nem hat a sok nyujtás masszázs, dévény, két évesen műtik torticollis)de elutasítják a műtétet nem vállalják mert a gyermek nem mozgáskorlátozott.


Eltelik pár év, felülvizsgálaton már megint kihozza a szakszolgálat, a féloldali lemaradást, javasolják a neurologust, de már a szemészetet is.

A szemészet megint olyan hogy az kap csak kezelést aki nem lát jol, szinte észrevehetetlen nagyon enyhe ráadásul csak alkalmankenti egy szemet érintő szemtengelyferdüléssel szerintem ő is elfog küldeni.


Miért csak a mozgáskorlátozott, v mentálisan lemaradt, v rosszul láto gyerekekkel foglalkoznak csak? Én meg nézzem végig a gyermekem apro, de nem szűnő, alattomosan "támado" eltéréseit? Amik majd később okozhatnak lemaradást akár tanulásban, magatartásban, zavart az idegrendszerben..


Mit tehetnék?


2017. ápr. 13. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell annyira hinni a szakszolgálatosnak.
2017. ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Csakhogy én is látom a tüneteket..

Anno c tartás, féloldalas kúszás, egyik lábával megmaradt fogoreflex, megmaradt enyhén ferde nyaktartás, preferált kéz láb kar használat tul korán, enyhe arc és test asszimetria, egyik szem kevésbé "funkcionál", es kommunikációs zavarok is kezdenek megjelenni.


Egyik oldala valóban elmarad a fejlődésben tetőtől talpig mindent érint. Talán az agyat is..

2017. ápr. 13. 21:44
 3/11 A kérdező kommentje:

Annyiban segítség volt hogy kibeszélhettem magamból, hogy összeállt a kép. Már biztos, hogy idegrendszeri zavar, mert kétlem hogy ennyi területet ortopédia, vagy bárminemű fizikai betegség produkálna.


Ide neurológus kellene, aki nem küld el olyanokra hivatkozva, hogy dehiszen műkődik a térdrugo reflexe is, nincs semmi baja.

2017. ápr. 13. 22:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Magán orvos.
2017. ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezen is gondolkodtam..

Hogy nem hangzik durván, hogy a kórházi neurologus aki a gyerek 3 honapos kora óta jóformán kidob az ajtón, magánrendelésen meg hirtelen megtalálná a bajt..?


Milyen ember az ilyen? Hogy segít akkor egy orvos magánuton is, ha csak az az érdeke hogy visszajáro páciensei legyenek?


Szemészetre magánuton viszem mert oktoberre adnak id.pontot sztk -ban. Szerintük addig nyugodtan meg is vakulhat egy gyerek..

2017. ápr. 13. 22:54
 6/11 A kérdező kommentje:

Oktoberben mindenesetre el fogom színészkedni a hattyuk halálát az sztk-s szemészeten amolyan kész átverés show gyanánt), hogy áprilisban szolt a szakszolgálat, hogy valami nem jo és azota már lehet alig lát a gyerek és menthető lett volna, ha nem félévre tábláznak be, és látják min múlt egy gyermek szeme világa, mentsék, ami menthető.

De pezsgőt nem viszek a végére

2017. ápr. 13. 23:15
 7/11 A kérdező kommentje:

Tényleg, ezek után a kérdés fordított.

Hogyhogy a szakszolgálat segít, ha amugy egy szakorvos sem?

2017. ápr. 13. 23:27
 8/11 anonim ***** válasza:

A gyerek érdekében le kéne higgadnod.

Nyilván az az első az ellátásnál, akinek a baja tényleg baj.

2017. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Más meg nyomorogjon egy életen át?mert ugye súlyosabb esetek mindig vannak
2017. ápr. 14. 10:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért ha baja lenne rég megtalálták volna.

Már rég mentem volna magán úton másik dokihoz és kész.

Ha ennyire súlyosnak láttad az esetett miért nem mentél máshová?

2017. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!