Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor esett ki a gyermeketek...

Mikor esett ki a gyermeketek elsö foga? Mikor vittétek elöször fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam alig mult 5 éves.Az also metszöfoga mozog egy pár napja.Az apja szerint azért mert jön alatta a maradando foga.

Én látni nem látok alatta semmit,annyit hogy mintha helyezkednének a fogai,az elmult idöben nagyobb lett a rés a két metszöfoga között,illetve néha mondta régebben hogy fáj neki.

De látni nem látok semmit.

Pár napja leesett a mászokárol és pont az állára esett,az inye a körül a fog körül bevérzett.

Félek hogy kitört,meglazult a foga az eséstöl,nem pedig ténylegesen kiesni készül.

Valahogy én tudok különbséget tenni vagy csak fogorvos?Ti foglalkoznátok vele,vagy ugyis tejfog,tehát elöbb vagy utobb ugyis ki fog esni?


2017. ápr. 18. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
5 éves és 4 hónapos volt, amikor 2 hét alatt kiesett a 2 alsó metszőfoga. Fogorvosi vizit évente van az óvodában. Most múlt 6 éves és azóta nem esett ki több foga és nem is mozog.
2017. ápr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen hullott ki az első két foga. Ne aggódj, biztos nem lesz semmi baj, de én ettől függetlenül elvinném egy fogorvoshoz, mert ha elkezdődik a fogváltás, akkor amúgy is érdemes megnézetni. Mi is járunk kb évente, a kicsivel most megyünk majd először (3és fél éves). A nagy fiam imád amúgy oda járni, mert mindig nagyon megdícsérik.:) egyébként még hónapokig eltarthat, mire kipottyan a fog. Nálunk volt, hogy 3 hónap múlva esett csak ki, de volt ami kb 1 hét alatt...
2017. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-3 éves korban jó elvinni, aztán majd a fogorvos mondja a többit.
2017. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!