Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett beszélni gyermek...

Mikor kezdett beszélni gyermeketek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 hónaposan egy két szót tud. Le van maradva?
2017. jan. 29. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Nincs lemaradva semmivel, bár azért az 1-2 szónál egy 22 hónapos gyerek már többet tud.

Az én kisfiam nagyon korán érő típus volt sok mindenben, így a beszédben is. Ő 22 hónaposan már önálló, összetett mondatokban beszélt.

De még van időd a tiédnek is. És a beszéd terén nagyon gyorsan is képesek a gyerekek fejlődni, tehát lehet, hogy most még csak pár szót mond a kisfiad, 2 és fél éves korára meg majd abba sem hagyja, úgy mondja.:)

Mindenesetre amíg a gyermekorvos, illetve a védőnő szerint minden rendben van, addig te se aggódj. Van még ideje, nincs elkésve semmivel.

2017. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Az én fiam decemberben volt 3,és tavaly nyáron kezdett beszélni,de csak szavakat.Néha érthető volt máskor babanyelv.Most kezd egyre jobban beszélni és egyre többet:) későn érő típus,az oviba is jeleztem,hogy sztm le vagyunk maradva..

Még most se mindig érthető de javuló..Ha aggódsz gyermekorvossal beszélhetsz.

Mi a védőnőtől kaptunk egy fejlesztőhőz időpontot,telefonszámot..most megyünk majd hozzá nemsokára..

2017. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Majdnem három évesen, de komplett mondatokkal kezdett, úgyhogy bőven behozta a lemaradást:-D
2017. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Fiuk altalaban kesobb kezdenek el beszelni. Tobb ismeros kisgyerek is volt a csaladban, aki kb 4 eves koraig meg sem szolalt, aztan egyik naprol a masikra folyekonyan beszelt. Megvannak a videokazettak datumozva, en anno egy evesen folyekonyan beszeltem, mondatokban. De ez ritka. En meg menni nem akartam sokaig. A masik gyerek meg hamarabb megy. Nincs lemaradva egyaltalan. Ha sokat foglalkoztok vele ugyis raragad, attol meg lehet, hogy tud sok mindent, csak nem kerult meg at az aktiv szokincsbe, nem hasznalja. Majd fogja.
2017. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan hogy érti e, mert kéréseket sem teljesít, nem mutogat, ha hívom pl nem jön oda. Sokat foglalkozom vele egyébként, ezért is aggódom egy kicsit
2017. jan. 29. 16:51
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem azért nem beszélnek mert nem tudnak, hanem mert nem érzik még szükségét a nyelvi kommunikácionak. Ebben a korban még sokaknak igy teljes a

a világ és ez nem baj.

Sok szülő lát rémeket sajnos ami meg pont hátráltatja a gyermeket.pl ha görcsösen a beszédre irányítják a gyerek figyelmét azért sem fog megszolalni.ők elutasítják a teljesítménykényszert. Ezért sem ajánlatos logopedus sem 3 év alatt ill hogy a szülő ezzel zaklassa a gyermeket

2017. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

*és kérdésre, gyermekem 13 hónapos korától kezdett beszélni kb 18-20 hónapos korig és kristálytisztán, érthetően, egyszerű és összetett szavakat mondott, aztán pár hónapra megkukult és 24 hósan most a hangutánzó kifejezéseknél tart meg a halandzsánál.pedig tud beszélni. Szakemberek szerint a mozgáskoordinácio kerülhetett az előtérbe mert vagy ez, vagy a beszéd fejlődik jobban, egymást váltogatva.

Addig is legaláb jobban gyur a nonverbális kommunikáciora, jelenleg talpraesettebb és szocializáltabb a társainál a gondozók szerint ebben 3 éves szinten van.


Így én tudatosan görcsösség nélkül játszom vele akár "primitiv" játékokat is ha pl a gyermekem attol kacag hatalmasat hogy kutya macska ugatos nyávogós kergetőzőset játszunk, ám legyen, az élmény, a nevetés így is jobban fejleszt

2017. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2èvesen a lànyom semmit sem beszelt csak 4-5 szót! Aztan jott a jo ido vittuk gyerekek koze, rokonok jottek stb. Tobbet hallott es megeredt a nyelve ugy 2,5 honapos korara
2017. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2,5éves*
2017. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Meselj neki, es mondòkázzatok! Az is ragad. Eloszor abbol mondott reszleteket amit az akkor kapott mondokaskonyvből olvastam neki
2017. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!