Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti másfél éves gyermeketek...

A ti másfél éves gyermeketek is csinálja ezeket, és hogy tudnám megakadályozni benne ha nem fogad szót?

Figyelt kérdés

Kislányom 21 hónapos, és két olyan problémám van mostanában vele (többek között) amire nem tudok megoldást...Hozzáteszem, van egy nővére aki 6 éves, és ő ezeket nem csinálta soha.

1. Állandóan levetkőzik (ha otthon vagyunk). Azért nincs még olyan meleg, pelenkáig vetkőzik és utána mezítláb szaladgál a hideg kövön :-( nézni is rossz. Ha visszaadom a ruháját (magától még nem tudja felvenni, csak le) akkor természetesen ismét leveszi. Általában hasrisnyanadrág és body, esetleg rá még egy leggings van rajta otthon. Az otthoni kis cipőjét is azonnal leveszi. Ha zoknit adok rá harisnya helyett, azt is leveszi. Ja, és este a pizsamáját is leveszi, egyedül a cipzárosat nem tudja levenni úgyhogy csak azt adhatom rá pedig annyira cuki patentos pizsijei vannak... Nem tudom, miért nem fogad szót!

2. Sajnos ki tud már mászni a kiságyból (legalsó állásban van), de annyira még nem ügyes hogy ne zuhanjon a parkettára...attól félünk, hogy ha kiesik akkor kitöri a nyakát mert fejjel lefele fog esni :-( ha viszont netán kimászna rendesen, azzal meg az a gond hogy mindenhova szeret felmászni (pelenkázó, kanapé), tehát hajlamos olyan dolgokat csinálni ami veszélyes. És nem tudom, ezzel mit lehet kezdeni...ötlet?


2017. márc. 11. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét fiam vetkőzött, most a kicsi 2 éves, megőrülök tőle. A kiságyban emiatt nem alszik már jó ideje, szét is szedtük.Nincs megoldás.
2017. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

23 hónapos fiam szintén vetkőzik itthon,van hogy még a pelust is leveszi magáról.

Zoknit nem tűri a lábán.

Ő is mezítláb szaladgál a hideg kövön.

Papucsa van,de nem veszi fel.

Ha fel is veszi,akkor a szobában szaladgál benne,de az is max 2 perc :)


A fel-le máazkálással én annyit tettem,hogy eladtam a kiságyat.

Már nyugodtan aludhat leesésgátlós ágyon vagy a ti ágyatokon napközben.

Egyébként este mellettem alszik születésétől fogva.


A csupaszkodást majd kinövi szerintem.

Addig meg elég csak akkor vissza adni rá a ruhát ha hüvös van.

2017. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyum nálunk is ezért iktatta ki a kiságyat nagyon hamar, mert fejjel lefele lógtunk belőle. Vetkőzős négyünk közül én voltam egyedül, de megőrjítette őt is. azóta is bosszankodva meséli. 28/N (három bátyám van: ) )
2017. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a második volt csak vetkőzős, amikor örömmel rájött, hogy ezt már tudja, de tán nem ilyen mértékben és 1-2 hónap alatt kinőtte, és akrobata is csak ő volt (egyszer átugrott az állványos kiskádból a nagykádba...). A vetkőzésről le fog szokni remélhetőleg. Próbáld elterelni a figyelmét, valami más szeretett tevékenységet felkínálni neki, pl. a kezébe adni valamit, vagy jobb híján rajtaütésszerűen megcsikizni, meghintáztatni, mielőtt rákezdene.

A kiságy oldalát le kéne szerelni vagy másik ágyat szerezni neki. Egyébként meg hát követni kell még mindenhová és leszedni, ha mászik. Nálunk az volt sokszor terhes, de ebből a szempontból mázli, hogy ő is követett mindenhová, így vécére is, postás elé is együtt kellett mennünk. Ha nálatok muszáj olykor a biztonságos szeparáció, akkor keresnetek kell valami hálós járókát/utazóágyat, ami elég magas vagy házilag/asztalossal megmagasíttatni a kiságyat valamiképp(?).

2017. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseriteni, de kislanyom 27 honapos de meg mindog vetkőzik. Talan mar nem olyan sokszor. Mikor megkerdezem miert vetkőzik le : -muszáj... szorit. Nem jó, bevág :D Teljesen mindegy mit adok rá. Várom a nyarat, akkor n lesz gond ha levetkőzik. Azt vettem észre, ha elkezd unatkozni, akkor vetkőzik. Ha pl legozunk, akar egy orat is elvan ruhában .

A kiságynál mi akkor vettünk masik ágyat, amiből leesni nem tud, de le tud maszni ha akar. Mikor eletveszelyesen logott ki a kiságyábol.

Kitartás!

2017. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 19 hónapos, szintén vetkőzik, mindent levesz magáról. Én sem tudom, mi a megoldás. Ő a legkisebb, hárman vannak, két nagytesója nem csinálta ezt.
2017. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igazából a babakocsiban is vetkőzik, mindent levesz magáról amit le tud (sapka, kesztyű, sál, cipő) és kidobálja a babakocsiból (aztán az öreg nénik meg sápitoznak, hogy miért nincs rajta sapka...). Hónapok óta csinálja de azt hittem, hogy megunja. De látom, másnak a gyereke is sokáig csinálta, és nincs ellene praktika. :-(

A kiságy deszkáját most 5 cm-el lejjebb tette a párom, de teljesen felesleges volt mert így is kimászott (illetve azt nem vártuk meg, hogy kimásszon hanem amikor láttuk hogy lassan átlendül és már fejjel lefelé lóg, akkor elkaptuk de utazóágyból mászott már ki amikor nem voltunk ott). MIndjárt 4 óra van, és a délutáni alvást még nem sikerült elkezdenie mert megrészegült a hirtelen szabadságtól (kivettük a két rácsot) és ki-be járkál az ágyban. Szerintem még pici ehhez :-( nem fogja megérteni, hogy aludni kell, és nagyon kevés az alvásigénye, eddig is sokáig tartott az altatás, most meg el fogja hagyni akkor a délutáni alvást? A hálós járóka még az utolsó mentsvárunk, valaki írta hogy jó ötlet lenne, elkérem anyóséktól és megpróbáljuk hátha abból nem mászik ki.

2017. márc. 11. 15:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom alig 1 éves kora után valamikor kezdte ezt a vetkőzősdit (a zokni persze jóval korábban is ment, de azon azért megdöbbent más is, hogy a body alá! feladott harisnya is ment már akkor).


Kíváncsi leszek meddig tart. Most pont másfél és teljesen levetkőzve rohangálna, ha hagynánk. :)

2017. márc. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az ágyat megszokja, 2 napig lesz max érdekes, hogy szabad. Az enyém 14 hónapos kora óta nem kiságyban alszik (utálta, 10 percen kén fölébredt arra, hogy nekiment a rácsoknak), de nagyon hamar megszokta, hogy attól, hogy nincs bezárva, még nyugodtan ott maradhat aludni.
2017. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kiságy rácsából kivettünk kettőt, és megmutattuk neki, hogy ott ki tud mászni. Így kevésbé volt veszélyes mint a rácson át.

A vetkőzésre nem tudok mit mondani, az a kislányomnál nem volt.

2017. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!