Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5-4 év közötti gyermekednek...

3,5-4 év közötti gyermekednek milyen feladatai vannak, mit csinál meg rendszeresen önállóan?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre gondolok, hogy öltözik-e egyedül, ha igen, mely ruhadarabokat képes felvenni, felhúzza-e magától a cipőjét, elteszi-e a ruháját a szennyestartóba, az edényeket evés után a mosogatóba, stb?


Fontos, hogy kimondottan erre a korra vagyok kíváncsi és rendszeresen általuk végzett cselekvésekre. Nemet is írjatok. Köszönöm, ha válaszoltok.



2017. ápr. 21. 15:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Feloltozott egyedul mindharom.


Elpakoltam utanuk. 2 lany. 1 fiu.


Mar nagyok.

2017. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. ápr. 21. 16:09
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Ez teljesen független a gyerek nemétől, az otthoni feladatok mindenkire egyformán vonatkoznak.


A játékokat egészen kicsi koruktól együtt pakoljuk össze, azaz a nagy kosarakba beledobáljuk a nap végén, így ez természetes számukra, s 4-5 évesen már maguktól csinálják.


A szennyes ruhát mindig a szennyesledobóba dobjuk, ugyanígy.


Segítenek leszedni az asztalt, és ami nem szúró vagy éles eszköz, szépen bepakolják a mosogatógépbe.


Maguk után rendet raknak, 4 éves kortól virágot locsolnak felszólításra, öltözködés is kb ettől a kortól megy egyedül. De természetesen mindenben segítünk.


A mosógépbe együtt pakolunk be, a főzésnél is segédkeznek nekem vagy az apjuknak. Piacra együtt járunk, ők választják ki a szép zöldséget vagy hogy milyen gyümölcsöt vegyünk.


Ellenőrzik, hogy van-e a kutyának és a macskáknak innivalójuk.


Körülbelül ennyi, de ezekre tudatosan vannak trenírozva pici koruktól, mert a családban mindannyian házimunkát kell végezzünk, mert egy csapat vagyunk, s senki nem cselédje senkinek, a felnőttek pedig dolgoznak mindketten.


3, 5, 7 évesek.

2017. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Nemrég lett 5 éves a csajszi, de 3,5 - 4 évesen is tudta ezeket :

- mindent felvett egyedül, ami nem gombos, de 5 évesen már ez is megy

- ha koszos a ruhája, akkor bedobja a szennyesbe, ha nem, akkor leteszi székre és nem szanaszét dobáltja

- elpakolja, amivel már nem játszik

- takarításnál segít törülgetni, seperni

- mosásnál segít bedobalni a ruhákat a mosógépbe

- a konyhában is segít : pl. panírozás, gombóc gyúrás, figura szaggatás sütinek

- evés után nem hagyja ott a tányért, mint eb a ... szerencsére képes bedobni a mosogatóba az evőeszközt, tányért a mosogatóba, a kaja maradékot pedig a kukába

Szerintem egyik sem olyan dolog, hogy egy ilyen korú gyereknél csoda számba menjen.

2017. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4.

Szerintem sem olyan nagy dolog, de a fiam szerint igen.Első gyerek. Próbálom belőni, h mi volna a mérték, mert az oviban is azt monják, h ő a csoport picikéje, így hát tetőtől talpig öltöztetik-vetkőztetik. Szerintem meg mindenkit megvett kilóra. Ezért a kérdés :-)


Maximum a nadrágját húzza fel, esetleg a zoknit, cipőt nem, deréktól felfele semmit. saput húz önállóan. Eljátssza a hattyú halálát, ha arra kérem, hogy kakiláshoz húzza le a nadrágját és az alsóját! Most lett elegem, azt próbálom belőni, h mennyit követeljek meg tőle.


Köszönöm, ha írtok még.

2017. ápr. 21. 16:25
 6/16 anonim ***** válasza:

Nadrágot, cipőt, rövid ujjú pólót le-,felvesz. Pulcsit, hosszú ujjút, kabátot csak nyavajogva vesz le.

Együtt szoktunk összepakolni.

A ruhákat szín szerint szennyesbe válogatja. Egyedül ezt csinálja szívesen.

2 hónap múlva 4 éves fiú. (Egyke, ha számít)

Akinek egyedül pakolja el a mosatlant, ott mosogatógép van? Mert ezt nem is kérem tőle. Nekünk csak mosogató van. Én rosszúl lennék, ha a porcelán/üveg poharakat/tányérokat egymásra ejtené a mosogatóba.

2017. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
4 éves lesz a fiam. Ő is eléggé "elmarad" önkiszolgálás területén sajna, de ez az én hibám nyilván. A cipőjét le és felveszi. Kabátból kibújik, de pólóból nem :/ Alsógatyát és a nadrágot nem szívesen húzza fel pisilés után, szoktam neki segíteni, de az oviban megoldja egyedül. Én is a napokban eszméltem rá, hogy óriáscsecsemőt nevelek, úgyhogy most ráhajtok ezen hiányosságokra.
2017. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettetek. Mindenkinek ment a zöld kéz


Vmelyik válaszoló: az egykeseg az én esetemben olyan értelemben számít, h ÉN gyakran érzem magam bizonytalannak, h adott életkorban mit várhatók el egy gyerektől és ez kihat rá is. Ha mar végigmentem volna ezen az úton egy tesoval, biztos stabilabb ismeretanyaggal rendelkeznek. gyakran azon kapom magam, h ovatossagbol inkább "alalovok". A nemet meg azért kertem, mert kiváncsi voltam rá, h igazolódik-e a tétel, mi szerint a fiúk eleve "lustabbak" 😀

2017. ápr. 21. 22:16
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Az exemnek 4 eves lesz a fia a nyaron.

Na, o egy borzaszto elkenyeztetett oirascsecsemo.

Konkretan SEMMIT nem csinal.

Nem tudja le- fel venni a cipot, semmi ruhat, fesulkodni, orrotfujni sem.

Esetleg kezet mos egyedul.

Nem pakol el semmit maga utan, soha nem lattam semmit , hogy a szemetbe rak.

De ertheto, a szulei a s***eben vannak allandoan.

" kersz ajandekot, kisfiam ? "

2017. ápr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1honap mulva lesz 4eves. Lany.

Ezek kozul mindent kepes egyedul megcsinalni.

Oviban önálló, mindent szepen teljesiti. Itthon lusta. Nyustolni kell ezekert., de megcsinalja.

2017. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!