Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Fényevő" gyerek. Meddig tart...

"Fényevő" gyerek. Meddig tart ez a korszak?

Figyelt kérdés

3 éves, az utóbbi néhány hétben minimális mennyiséget eszik. Szíve szerint csokin élne, de leszavaztuk. A "gyerek étel mellett még nem halt éhen" elv alapján rendszeresen kínáljuk normális étellel, de jó esetben egy-két falatot eszik.

Alma és sajt, ami még megy, de kezd egyoldalúan táplálkozni.


Gyerekorvosnak jeleztem. Megnézte, mondta, hogy teljesen egészséges és amíg nincs súlyvesztés, ne aggódjunk. Ha lesz, azt észre fogjuk venni. Mozgatjuk is sokat, de ez sem segít.


Bölcsődében kicsit jobban eszik, de ott is jelezték, hogy visszaesett az étvágya. Nem csinálunk hűhót az étkezésből, ha a kínálásra nemet mond, elpakolunk.

Belül azért idegesít a dolog, mert tényleg normál alkatú, viszont félek, hogy fontos tápanyagokhoz nem jut hozzá.

Meddig tart ez a dacból, vagy fene tudja mi miatti nem evés?


2017. ápr. 30. 17:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nyers zöldséget és gyümölcsöt aránylag jól eszik (bármi, ami nyersen ehető és roppanós állagú). De zsiradék, fehérje...ezekből szerintem kevés jut be.


Régen jolly joker volt a tonhal, tojás, cottage cheese, túró, joghurt. Most ezeket is nagyon ritkán eszi meg, de akkor is egy-két falat. Ráadásul a vacsora visszautasítása miatt korábban kel, mert éhes lesz reggelre.

2017. ápr. 30. 17:10
 2/11 A kérdező kommentje:
Meg hát a hajamra kenhetem, hogy ő nyers répát és paprikát vacsorázik. Hiába egészséges, pikk-pakk kimegy a gyomorból és persze, hogy éhes lesz :(
2017. ápr. 30. 17:11
 3/11 anonim ***** válasza:
A családban egy kisfiú nemrég lett 6 éves, és most már jobban eszik. Szóval előfordulhat, hogy sokáig tart...
2017. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én egy éves koráig tudtam megetetni.... Azóta az enyém is fényevö. Nagyon kevés az a fött étel, amit tutira megesz. Hideg kajàból is mikor milyen kedve van. A súlya szerintem nem nagy. 105 cm és 14 kg Az oviban a legvékonyabb. Nem tudom megtömni. Elfogadom,hogy ilyen az ètvágya,bár idegesïtö
2017. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A mai kisgyermekek között egyre több érzi és jelzi a természetes étkezést, vegetáriánizmust. Szerintetek az a rengeteg indiai gyerek, aki vegi családban nő fel -India lakosságának 90%-a vegetáriánus, évezredek óta-, azok nem élik meg a felnőtt kort?


Mintha India lakossága csak nőne, növekedne. A csecsemő halandóság jellemzően nem éhezésből ered arra felé se.

2017. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kèrdésnek semmi köze sem volt a vegetàriànus ètkezéshez......
2017. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenevők vagyunk, csak az egészségesebb vonalon szeretnénk mozogni. (Kevesebb iparilag feldolgozott kaja, kevesebb édesség, kevés gyorsétterem.) Nem mániákus vonal, 1-2 alapanyag van, amit nem használunk, mert én nem szeretem, vagy allergiás vagyok rá (tejszín, articsóka, kagyló, olívabogyó, sertés egyes részei). De ezek mind helyettesíthetőek, vagy ha a férjem eszi, akkor én udvariasan kivonulok, hogy ne lássam/szagoljam.

Eltiltani nem akarjuk tőle, ehet ilyet, csak én nem kérek belőle.


A tejszín számomra allergén, de eddig tejföllel mindig sikerült helyettesíteni. Ez az egy, amit rám való tekintettel soha nem tartunk itthon. Máshol persze ehet. De kétlem, hogy hiánybetegsége lenne a tejszín hiánya miatt.

2017. máj. 4. 15:29
 8/11 A kérdező kommentje:

De jelenleg ott tartunk, hogy a csokit átmenetileg kizártuk az étrendjéből. Mégis kb. naponta, étkezésenként három-négy kanálnyi bármi mást eszik meg.

A súlya nem csökkent, így vakarom a fejem, hogy hagyjam rá, vagy vizsgáltassam ki.

2017. máj. 4. 15:31
 9/11 anonim ***** válasza:

"A kèrdésnek semmi köze sem volt a vegetàriànus ètkezéshez"


A gyermek étkezési szokásairól is írt a kérdező, mégpedig az egyes számú kommentben.


És ez azt sejteti velem, hogy sok, mai gyerekhez hasonlóan (hiszen sok más gyereknél is épp ezek hozzáállást figyeltem meg, mint amiket a kérdező a saját gyerekénél) e gyermek is érzi, hogy a vegetáriánus étkezés a normális, egészséges.


Amíg el nem rontják eme természetes igényét a felnőttek avval, hogy rászoktatják vágóhídi termékekre.

2017. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pedig el lesz rontva, növésben levő szervezetnek kell az állati eredetű fehérje.

Bár jelenleg a fotoszintetizálást gyakorolja.


Kérlek, a kérdésre válaszolj, ne itt téríts.

2017. máj. 5. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!