Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól nézhet...

Mennyi idős kortól nézhet mesét a gyerek? Ti mikortól engedtétek?

Figyelt kérdés
egy hónapja elég erősen jelen van a szeparációs korszak,nem engedtem eddig nézni,de néha ki kell mennem a konyhába behozni neki a kajcsit,vagy mondjuk wc-re is jó lenne egyedül elmenni néha..ha csak közelítek az ajtó felé ordítás van,kivéve,ha beteszem a gyerekdalokat pl,vagy még magyar népmesékre,Mátyás királyra gondoltam.10 hós a babám,szerintetek ez is gáz?árthat?

#baba #mese #szeparációs korszak
2013. szept. 14. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 13 hós korától kezdtem el megmutatni neki a bogyó és babócát, könyvben is olvassuk persze...De nagyon megszerette,kb itt meg is ragadtunk.. Most másfél éves, van mikor ő kéri, van mikor sos dolog van és beteszem...Emellett persze sokat játszunk, és sétálunk együtt, mielőtt valaki megszólna:))Szerintem ezt is mint mindent ésszel kell adagolni, és nem baj ha hall magyar nyelvet ilyen formában is!Mátyás király különben szép mese, de valami színesebbel, egyszerűbben megrajzolt mesével kezdenék...
2013. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 Hónapos korában engedtem először mesét nézni a fiamnak, akkor is csak vacsora után 1-t, inkább olvastam neki. Most 3 éves, nézhet mesét, de vacsora után, most főleg az m2-n az élőszereplős-állatos műsorokat nézi: Állatkert a hátizsákban, Andy állatkertje. Ha beteg más a helyzet, akkor annyi mesét néz, amennyit akar, csak maradjon ágyban. 10 hósan én korainak tartom, de te ismered a gyerekedet, te tudod mi a jó neki. Ha zenét hallgat nem köti le? Az én fiamnak ennyi idősen egész nap ment valamilyen gyerek zene.
2013. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
enyém 1éves lesz 2 hét múlva.nem kötik le a TV-s mesék, csak a műsorok előtt a beharangozó dallam, de az bmi van, mindig odanéz, majd mikor vége elfordul, egyébként heti 2-szer van bekapcsolva a TV.
2013. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mintha én tettem volna fek a kérdést! :) Kislányunk 10 hós és Ő is sír, ha kimegyek. Így ilyenkor beteszem a gyerekdalokat (a part alatt, 3 szabó legényke stb.)és megnyugszik. Imádja! Minden nap elénekeljük apával neki ezeket a dalokat, így hatalmas nagy örömmel fogadja. Egyáltalán nem bánom, szerintem előnyére válik.
2013. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Én vittem magammal még a Wc-re is,ott is volt játék, újság, amit "olvasott".Konyhában volt a járóka és amíg késsel dolgoztam beleraktam,mert egyszer ezért vágtam el a kezem, mert a lábom alatt pakolt volna a konyhaszekrényben.
2013. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ,előbb szerintem csekkold le, hogy értelmes-e a mese, amit néz. Ha csak "gügyögnek" benne a szereplők, azt ne nézze, az béna, főleg, ha 3D-s grafikával van összecsapva.
2013. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
6.vagyok,és szerintem ha normális a mese, akkor akármennyi idős korától nézheti:)
2013. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát az én lányom már ennyi idősen nézett mesét, igaz nem sokat, de megvolt a kedvence, ami azóta is. Az egyik a Barney és barátai, amiben gyerek szerepelnek, és sokat énekelnek, táncolnak benne, és szerintem az egyik legjobb mese ami kicsiknek való, mert tanít is. Pl kb 1 éves lehetett, mikortól már nem engedte megmosni a fogát, nagy harc volt belőle mindig. Az egyik részben pedig megmossák a fogukat a gyerekek, szintén zenés részben...ha nem megy a fogmosás, ezt a részletet megnézzük és már szalad is a fogkeféért :)

A másik pedig a Majomparádé, ebben is zene és tánc van, ebben is gyerek szereplenek, elutánoznak 1-1 állatot, erre már ennyi idősen is rázta a popóját.

Szóval ezek egyrészt lekötik ha mondjuk tényleg muszáj valamit megcsinálnom, de egyébként nem lenne egyedül el, másrészt nem csak ül és bambul, hanem megmozgatja, táncol rá. Most 1,5 éves egyébként és már ő is utánozza az állatokat a gyerekekkel együtt. Szóval szerintem haszna is van... És egyébként is van olyan, hogy hiába megy a tv, mellett játszik, néha odanéz, ennyi...

Más mese viszont nem köti le...ezek egyébként a JimJam-on mennek...

Szerintem a Mátyás király nem elég figyelemfelkeltő...

2013. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

a gyerekdalok megy jó részt,ezek magyar dalok,csak van hozzá rajz,ezt éneklem neki napközben,meg mondókák


én is viszem a wc-re is,nekünk is van ott játék,meg vettem nagyobb szőnyeget,de folyton piszkálja a fürdőszoba szekrényt,meg ez csak nem jó na,

konyhába nem fér el a járóka sajna,de úgy állok,h lát közben kb 5 m a távolság,plussz ő is játszik,csak néha odanéz a tv-re,és én közben sokx éneklem pl a hej Vargánét

2013. szept. 15. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!