Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez problémára...

Szerintetek ez problémára utalhat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy éppen most 3 éves fiam.Viszonylag később kezdett mindent( járni,beszélni).Sokszor még most is úgy beszél,hogy csak mi értjük ( néha mi sem).Mindent megért.Sokszor volt ,hogy tanítgattuk a színekre pl.Többször volt,hogy megtudta mutogatni őket helyesen,aztán van,hogy össze vissza keveri őket,mint akinek sosem tanítgatták.Ha megkérdezem a nevét,nem mondja meg vagy azt mondja " nem tudom".Pedig tudja...Emiatt sokszor kaptam már furcsa rosszalló tekinteteket..Mintha " beteg" lenne a gyerekem.Szerintetek ez normális,más gyereke is csinál így,vagy aggódnom kellene? Hozzá kell tennem,hogy iszonyatosan dacos,akaratos.Sokszor csak azért sem fogad szót.Lehet emiatt van? Mit gondoltok? Nagyon aggódom.
2017. máj. 6. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem csak dacos. Az exem fia 4 eves, es nem tudja a szineket.

Ha gond van, az ovoda ugyis jelzi majd.

2017. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez ismernünk kéne őt, így bármi lehet. Van olyan, hogy csak szivatnak, de lehet, hogy tényleg nem tudja akkor. Vizsgáltasd meg, az a biztos.
2017. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom most megy oviba.Majd javulni fog.Én is nehezen tanultam beszélni.3 éves sz helyett s-et,r helyett j-t, betűket hagytam ki a szavakból pl. állat helyett áat-ot mondtam meg troli helyett tojit meg hasonlók.

Oviban javulni fog.Hanem akkor lehet majd aggódni

2017. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én Kisfiam 2,5 éves. 1,5 éves kora óta kerek mondatokban beszél velünk, idegenek előtt meg se szólal szinte! Bármit kérdeznek, lehajtja a fejét! Életkori sajátosság, ezen ne aggódj! Ráadásul pasi, szóval azért se! Mennyivel kezdett később járni, beszélni? Ez fontos lehet! Egyébként hivatalosan 6 évesen tudják helyesen használni az "r" hangot a beszédben! A "nem akarja" és a "nem tudja" között nagy a különbség! Ha egyszer megcsinálta, akkor tudja, max. nem akarja! Nem bazári majom, hogy szerepeljen, akinek nem tetszik nyaljon sót! Ő egy kis ember, akinek lehet, hogy nincs kedve reggel 9-kor parádézni, mert kicsi, álmos és stb. Ő egy kisgyerek, aki inkább bújna anyucihoz az ágyikóba, ahelyett hogy felkeljen és óvodába menjen minden reggel! Beteg? Nem! Csak mások az igényei! Hétfő reggel, Garfield! Mond valamit?
2017. máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!