Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy gyerek a 2-3 éves kori...

Ha egy gyerek a 2-3 éves kori hisztikoszak idején rendszeresen a földbe veri a fejét (csak hisztik alkalmával), ez tényleg utalhat valamilyen pszichés problémára?

Figyelt kérdés

Arra kerestem választ itt, és más fórumokon is, hogy miként szüntethetném meg, hogy a 3 éves kisfiam a hisztijei során a földbe verje a fejét. Sokan tették fel ezt a kérdést orvosi oldalakon is, és több gyermekorvos, pszichológus is azt válaszolta, hogy az ilyen jellegű viselkedés, mint a fej rendszeres földbe verése a hisztik alkalmával, már nem fér bele a normális, elfogadható kategóriába, és azt javasolták a kérdést feltevő szülőnek, hogy vigye pszichológushoz a gyermeket.

Tényleg ilyen komolyan kéne ezt venni? Más családokban, ahol szintén verte a fejét a gyerkőc a földbe a hisztik során naponta többször is, elmentek vele pszichológushoz?

Ha igen ő mit javasolt?


2012. dec. 28. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hat nálunk nem volt ilyen, de ha lett volna, biztos elviszem. Ez tényleg nem normalis, hiszen magának okoz fájdalmat, gondolom nem is kicsit
2012. dec. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
A szomszédunkban egy szellemi fogyatékos kislány is ezt csinálja...
2012. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés, mivel tényleg balesetveszélyes, ugyanakkor nem utal különösebb pszichés problémára, hiszen a dackorszak velejárója, bár csak alkalomadtán. Tehát ha ez rendszeres, és/vagy nagy intenzitású (mármint a feje földhöz verése), az már utalhat gondra, de nem feltétlen pszichés gondra, hanem ezt megelőző kellemetlen érzelmi élményre akár.


Egy pszichológus ki tudja deríteni, hogy a kisgyermekre pszichés probléma jellemző-e , vagy csupán érte valami hatás, ami ezt kiváltotta. Általában játékterápiával diagnosztizálják.

2012. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az öcsém is ezt csinálta, azóta diplomás, családos férfi, semmi baj vele.
2012. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

figyelj, ha több pszichológus éd orvos azt mondja, hogy ez nem normális akkor tényleg belefér nálad a normális kategóriába, ha ismeretlen anyukák itt neked azt írják, hogy márpedig az?

megmondom őszintén, szerintem sem fér bele, hogy naponta többször annyira elfajul a hiszti, hogy a földbe veri a fejét!

tényleg balesetveszélyes, arról nem is beszélve, hogy az agya sérülhet úgy, hogy ettől lehet maradandó károsodása.

nálunk naponta többször ilyen előfordulna, tuti vinném orvoshoz!

2012. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kisfiam ugyanennyi idősen csinálta ezt rövid ideig, magától elhagyta. Hisztikorszak velejárója lehet..persze gyereke válogatja.Nem akkorát ütött, hogy megsérülne, sőt inkább ügyelt, amikor beverte,hogy meglegyen a balhé, de ne fájjon annyira.Mi nem csináltunk belőle akkora ügyet, és más ismerősömtől is hallottam már ezt. Kisfiam korán beszélt, fogékony értelmes gyerkőc.
2012. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ez nem teljesen normális. Nem agresszív egyébként a gyermek, kortársaival stb? Lehetséges, hogy ilyen módon próbálja magában levezetni a feszültséget stb. Mindenesetre én azt gondolom, hogy egy konzultációt mindenképpen megér a dolog egy gyermekpszichológussal. Melyik városban laktok? Esetleg tudok ajánlani...
2012. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam,csak én a falba vertem a fejem. Jól vagyok. Annak idején a gyerekorvos azt tanácsolta édesanyámnak,hogy bizza rám a dolgokat majd abbahagyom,ha kitombolom magam vagy ha fáj.Igaz ennek több mint 30 éve...Azóta a tudomány nagyot fejlődött és azt hiszem én is vinném.
2012. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7 -es, beírásod jó meglátást tükröz, kivéve az első szavaidat. Ugyanis tapasztalatból és a pszichológia tudományából ismeretes előttem, hogy a dackorszakkal nem ritkán együtt jár a fej falba/földbe verése, tehát ÉLETKORI SAJÁTOSSÁG, hogy megjelenHET 1-3 éves kor között. Tehát természetes dolog.


Épp úgy, ahogyan vannak temperamentumosabb gyermekek is, és ez se pszichés probléma. :) Mint ahogyan az se, ha egy gyermek visszahúzódóbb, befelé forduló.

2012. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kisfiamnál azon kívül,hogy ilyen módon vezeti le a frusztrációt, amit a hisztik alkalmával érez, semmi más probléma nincs. Nem agresszív másokkal, sőt kifejezetten kedves, jóindulatú fiúcska. Na jó, ha a bátyjával összekapnak valamin akkor előfordul egy kis lökdösődés közöttük (nem komoly), de fiútestvérek között egy kis "kakaskodás" szerintem teljesen természetes.

Régebben egyébként máshogy vezette le a dühét, tárgyakat vágott földhöz (ami éppen a keze ügyébe került), de erről leszoktattuk, mert néha értékesebb dolgok is a kezébe kerültek. Ezután tért át a fejecskéje beütögetésére. Persze az ő buksija a legértékesebb, ezért szeretnénk ha erről is leszokna. Egyébként bármit is vág földhöz, egy tárgyat vagy a saját buksiját, utána odajön hozzám, kér egy puszit, meg egy simogatást, és máris megnyugszik. Ha éppen mellette vagyok, amikor valamiért kiakad, akkor természetesen megpróbálom megakadályozni, hogy beüsse a fejecskéjét, de persze nem vagyok egész nap a sarkában.

A gyerekorvosunknak egyébként említettem, ő azt mondta nem kell vele foglalkozni, higgyem el, hogy a pici nem tudja (nem is akarja, mert fáj) úgy beütni a fejét, hogy kárt okozzon magának. Megérti, hogy engem megijeszt és aggódom, de el fog múlni, ez csak egy átmeneti időszak, majd megtalálja a módját, hogy másként vezesse le a dühét. Bennem azért továbbra is motoszkált a téma.

Most megnyugtat, hogy mások családjában is (ahol előfordult fejbeverős hiszti) nyomtalanul eltűnt az ilyen viselkedés.

2012. dec. 30. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!