Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utalhat nagyobb problémára...

Utalhat nagyobb problémára egy kisgyereknél, ha még csak észre sem veszi, hogy bekakilt/bepisilt?

Figyelt kérdés
Két és fél éves a kislányunk. Sem pelusban, sem bugyiban nem veszi észre és semmilyen módon nem jelzi, hogy bekakilt vagy bepisilt. tudomást sem vesz róla. ha nem cseréljük ki, órákig is ellenne benne. Most például el is aludt délután és csak elalvás után vettük észre, hogy bekakilt, már nem akarom felkelteni, de nem létezik, hogy egészséges gyereket ennyire ne érdekeljen a dolog. Pár hete próbálkoztunk, hogy levesszük a pelust és úgy talán észreveszi, de a pisis bugyiban is elücsörgött vígan, nem vette észre, hogy nedves, nem szólt... mit gondoltok erről? :-( feleslegesen aggódunk?
2017. márc. 15. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
És most hagyod a kakában aludni?
2017. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Egyenes út a nephrológiára.

Vagy bocs, mégsem. Azok, akik magasról kakkantanak a higiéniára, még véletlenül se szokták megjárni.

2017. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Termeszetesen nem hagytam, almaban is ki tudtam cserelni most is, maskor is. Nem ebred fel ilyesmire. A nem akarom felkeltenit igy ertettem, hogy ezert felesleges felkelteni, mert feleslegesen mondanam neki, hogy bekakilt, mert nem veszi eszre. Ebren sem erti, nemhogy felalomban, hogy mi a helyzet, csak rosszul fogalmaztam, ugy tunik. Lehet ez szimpla dac a reszerol, hogy nem vesz rola tudomast vagy nagyobb gondra utal?
2017. márc. 15. 15:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy hogy nem érdekli vagy csak elvan benne. Az én középső fiam is elvan benne. Bár ő van amikor szól, de ez ritka pl ma délelőtt hogy kinn játszottak az udvaron csak ebéd után vettük észre, hogy bekakilt. De van olyan amikor pisil a pelusba és akaratlanul is odanyúl és mondja hogy jön. Mi még nem próbáltuk pelus nélkül mert én úgy gondolom nem kell siettetni, ha akarja leteszi ahogy a bátyja is majd.

Ha viszont valóban nem észleli akkor ahogy írták fel kell keresni a dokit.

2017. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én megkérdeznék egy dokit. Elég furcsa, ha nem zavarja. Nálunk az 1 éves is húzogatja a pelenkát ha tett bele valamit, az más kérdés, hogy ha véletlenül nem lenne kicserélve, akkor utána beletörődne, hogy ez van rajta és kész. Kétlem, hogy teljesen szokványos lenne, hogy simán elvan az átázott bugyiban, ne ajd' isten a kaki is ott himbálózik benne...
2017. márc. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem 2,5 évesnél ez nem tragédia.Azt gondoltam nagyobb gyerekről van szó.Nyilvàn nem lesz hamar szobatiszta.Amikor teszed tisztàba hangosan mond "bekakàltàl"akàr mutasd is meg neki.Vagy ha észreveszed hogy éppen pisil-kakàl kérdezd tőle vagy mond hogy most kakàl xy-ka.
2017. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk, mutatjuk, stb. De valahogy nem jut el hozza. Mar area is gondoltam, hogy dafke se mutat erdeklodest. Marmint, hogy napi szinten tema es ezert ellenall. Amugy is nehezkesebben, lassabban tanul. Jarunk fejlesztesre is vele

Ott is rakerdeztunk, hogy ez gond-e, de csak annyit mobdtak, hogy hat azert utanszolasnak mar kellene lennie. Marmibt tudnia kene jelezni, hogy valami tortenik vagy tortent a pelusban. Bugyit is azert adtuk ra, hogy abban legalabb megerzi, hogy nedves. A kenyelmes pelusban nem. De bugyiban sem :-((( kezdunk aggodni. Nephrologus mit csinal amugy?

2017. márc. 15. 21:55
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Én nem aggódnék a helyedben. Kétszeresen is oka lehet, ha ez a helyzet, természetes életkori sajátosságok okán.


De előzetesen annyit elmondok, hogy a szülőnek következetesnek kell lennie pl a szobatisztaságra nevelés során. Itt főleg arra gondolok, hogy a bilit másfél / két éves kortól már érdemes naponta felajánlani neki, miközben pelenkás, DE ÉJJELRE akkor is javaslom a pelenkát, ha már nappalra szobatiszta! Ugyanis a legtöbb esetben az éjjeli ingerre felébredés később szokott kialakulni.


Valamint ha már kialakult adott napszakra a szobatisztaság, akkor nem szabad változtatni azon, hogy nincs rajta pelenka, más szóval nem szabad visszaadni rá többet azon napszakokra! mondom, feltéve, hogy kialakult arra.


Ezen felül erőltetni tilos.


Ha a fentiek szerint jársz el, akkor jársz el jól.


Rátérve, mi a kétszeres ok, amik miatt nem aggódnék a helyedben - kivéve, ha te mint szülő rosszul csinálsz valamit: nos, ha jól jársz el, akkor még mindig marad két tényező, olyan tényezők, melyekkel viszont semmi baj nincs, mert természetes életkori sajátosságok:


Az egyik, hogy abszolút mindegy, mikorra alakul ki a nappali szobatisztaság, semmi jelentősége, csak annyi fontos, hogy a negyedik szülinapig alakuljon ki.


Semmit nem jelent, ha pont akkorra alakul ki, vagy ha már 12 hónapos korra. Ugyanis a kisgyermekek képességei egymáshoz képest eltérő sorrendben alakulnak, ezért képtelenség IQ-ra, EQ-ra következtetni ilyesmiből, kivéve, ha "határidőre" nem alakul ki.


A másik természetes tényező, életkori sajátosság -amely miatt szintlén idő kell a szobatisztasághoz-, hogy 1 és 3 éves kor között jellemző a dackorszak a gyerekeknél. Ezen belül egyénenként változó, hogy mikor, de minimum fél éven át tart, legkésőbb bő 3 éves korig.


De megemlíthetek egy harmadik tényezőt is, a testi/fiziológiás:szervi tényezőt. A vizelet és székletkontrollhoz évek kellenek, mire kialakulnak és nagy a szórás gyermekenként, aminek nincs jelentősége. Kinél előbb alakul ki, kinél később.


Baj akkor van, ha túlaggódja a folyamatot a szülő, mert ez esélyesen átragad a gyermekre és blokkolhatja a fejlődésben.


Vagy ha a hozzászólásom elején írtakra ha nem ügyelsz, akkor is lehet baj.


Korrigálásra van esély, de ez függ a hiba fajtájától és súlyától.

2017. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

...és egy fontosat kifelejtettem: a kisgyermekek, bölcsődés korban azáltal érzékelik a kakit, pisit, ha meztelenek.

Tehát nem bugyiban, nem pelusban!


Ezért vannak szülők, akik nyáron pucér altesttel engedik a kertbe a szobatisztává váló kisgyermeküket - már persze ahol van kert. Akad, akik a fűtött szobában, parkettára hagyják üríteni, bár ez utóbbi már gusztus dolga...


A lényeg, hogy pucéran fogja észlelni, főleg mert látja!

(De némileg taktilis (tapintás, bőrérzékelés, hőérzékelés) okokból is.)

2017. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szinte mindig száraz pelussal ébred. Délután is és reggel is. Ezért gondolok inkább dacra. De létezhet, hogy az ennyire erős? Hogy ennyire ellenáll? valamit nagyon rosszul csinálunk, pedig egy gyereket sikerült már leszoktatnunk a pelusról :-) vagyis nem is, ő magát szoktatta le :-D sima ügy volt, néhány nap alatt. A lányunk úgy tűnik, keményebb dió. Akkor ház próbáljuk kicsit lazábbra venni a dolgokat és ne is témázzunk rajta...
2017. márc. 20. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!