Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Boltban állat módjára kiabáló...

Boltban állat módjára kiabáló és rohangáló gyerekek?

Figyelt kérdés

Tegnapi friss élmény. Anyuka előbb még kiabált a három lurkóra, fenyegette őket eredménytelenül, aztán már nem is zavartatta magát, pedig abban a nagy üzletben mindenki őket nézte.

Ez tényleg elkerülhetetlen lenne? Láttam már anyukákat normális, viselkedni tudó gyerekekkel vásárolni, lehetséges mégis, hogy a szülő nem tud mit tenni?

Kicsit megijedtem most, a sajátom még csak úton van.

Ti mit gondoltok ilyenkor? A gyerekek ránézésre 3, 5, 5 évesek lehettek.



2017. máj. 9. 07:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
42%
Csak azok a válaszok hasznosak, ahol a gyerekek nem tudnak viselkedni civilizált környezetben? Érdekes...
2017. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
94%
Én inkább úgy veszem hogy azok a válaszok hasznosak, ahol a válaszoló bevallja hogy nem mindig tökéletes és nem próbál meg okoskodni annak ellenére, hogy igazából mindannyian tudjuk, hogy a gyerekek nem gépek, és van hogy hisztiznek, meg fáradtak és nem fogadnak szót, és a szülők sem tökéletesek és van hogy nem megfelelően kezelik a helyzeteket és ebből kifolyólag a gyerekük nem viselkedik mindig minden helyzetben fegyelmezetten... Bakker, én 36 vagyok, lassan 37, de még én is van hogy fáradt vagyok, vagy ideges vagy elszakad a cérna... csak most már tudom, hogy ilyenkor nem az a megoldás ha mondjuk lepakolom a konzerveket a Tesco-ban, hanem máshogy vezetem le a feszültséget. A gyerekeink is tudni fogják mert elmondjuk nekik, meg mert következménye van ha ilyet csinálnak. Azért szerintem a szülők nagyon kis százaléka nézi mosolyogva tétlenül ha ilyet csinál a gyereke...
2017. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
74%

Egy gyerek gyerekként viselkedik,ami normális, és azt nem kell erőszakkal lenyomni. De ez nem jelenti azt, hogy üvöltözhet, ugrálhat a padokon, fellökhet másokat vagy azt, hogy a szülőknek nem kell figyelni rájuk.


Igen, a gyerekek hangosabbak, de ez önmagában nem baj. Az már az,ha őrjöngenek.

2017. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
88%
Én azt hiszem, hogy külön kell választani azt, ahol a gyereknél elszakad a cérna, meg amikor játszóháznak néz egy boltot. Nyűgösködni meg sírni nyilván szoktak a gyerekek - főleg ha nem a megszokott környezetükben vannak, de amikor már az egész bolt azt nézi, ahogy az apróság minden polcot kifordított a sarkából - hát azt nem gondolnám természetes viselkedésnek.. Érted, egy 3-4 éves gyereknek már nem ártana elmagyarázni, melyik az a színtér, ahol játszunk. Mert mondjuk egy bolt nem az.
2017. máj. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nekem mindegyik válasz hasznos. Mivel saját tapasztalatom nincs, mindenkié ugyanannyit ér most nekem.

Valaki írta, hogy megkérdezte a szülőtől ilyenkor, ő is ilyen volt-e.

Én is megkérdeztem, és bár nekem nincs testvérem, ha a többi gyerek rendetlenkedett váróban például, én akkor is csöndben ültem a széken, mert el volt várva tőlem. Én is el szeretném majd a gyerektől, ha nagyobb lesz a normális viselkedést.

2017. máj. 9. 13:43
 26/28 anonim ***** válasza:
27%
Hát én azokat a gyerekeket jobban szeretem, és többre tartom ,akik normálisan, csendben viselkednek a boltban stb. . F..zert kell hangoskodni, ordítani,mint a kettyósok.
2017. máj. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
nekem mar nagyon regen volt kisgyerekem de eleg gyorsan es mai szemmel nezve roppant eliteloen inteztem a dolgot. Egyszer hisztizett az uzletben kb 2,5 evesen. akkor mondtam neki hogy vagy abbahagyod vagy hazamegyunk es en egyedul visszajovok vasarolni es tobbet nem jossz velem. nem hagyta abba. kiraktam a cuccot hazavittem beraktam a kisagyaba, szoltam a nagyinak hogy a gyerek a kisagyban van nezzen ra idonkent. visszamentem, bevasaroltam es tobb mint 2 evig soha nem vittem magammal az uzletbe. parszor eljatszotta a hisztit otthon, amit azzal buntettem hogy 1-2 oraig egyszeruen ignoraltam es nem vettem rola tudomast amig le nem csillapodott, akarhogy sirt vagy konyorgott. meg felnottkent is emlegette hogy szo nelkul milyen szigoru tudtam lenni hozza. Nem, nem erdekelt hogy mennyire szenved meg a lelki akarmije serul, engem egyetlen gyerek se ugraltat se meg nem szegyenit senki elott. a sajatom a legkevesbe. a szomszed hisztizo lanyat aki atjott jatszani egyszeruen hazavittem es tobbet nem engedtem be az ajton. egyszeru modszerek es hatasosak szerintem.
2018. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Coffelia ***** válasza:

Van, hogy elkerülhető, és van olyan is, hogy kizárt, és már csak túl kell élni az aznapot valahogy mentális és fizikai sérülések nélkül.

Soha nem tudhatod, mi minden történt már az adott családnál aznap. Hogy mennyi kötelező intéznivaló jutott, hogy volt-e bármi segítsége az anyukának aznapra, hogy mit ettek, van-e valamelyik gyereknek táplálékallergiája, diétahiba, amitől kerge lett (mint például a tejben lévő kazein). Nem tudhatod, hogy az anyuka aznap hány órát aludt, dolgozik-e napi 8 órat a harom gyerek kezelése mellett, hogy van-e egyáltalán apuka, vagy tök egyedül tolja évek óta. Nem tudhatod, tegnap hogy viselkedtek, es hogy fognak akár csak eg óra múlva, vagy holnap. És azt sem, hogy miért. Mert egy 10 perces borzalmas jelenet nem feltétlenül jellemzi egy család életét. Es persze lehet, hogy igen, mindwn napjuk így telik, lehet, hogy anyuka egy nemtörődöm alak, apuka piál, a kölykök meg determináltan kerge tahók lesznek.

És ezt vajon a kívülálló honnan képes eldönteni? Hát... kereken kimondva az égvilágon sehonnan.

Ezért nem érdemes foglalkozni másokkal.

Ami meg a konkrét választ illeti:

Amikor gyereked lesz, idővel meg fogod ismerni, és arra is rájössz, hogy hónapok alatt gyökeres változásokra képes. A tündibündi, szófogadó, segítőkész egyévesből égedelem kétéves lesz, aki röhögve fog elrohanni, amikor pakolsz a szatyraidba a boltban, biztos éppen akkor, amikor már nyugtáztad, hogy de jó, az enyém még mindig milyen rendes. Mert egyszer beüt az akarat, a dackorszak, ez így természetes. És hidd el, nincsenek univerzális megoldások. Van olyan gyerek, aki néhány megvonással (ma akkor már nem fagyizunk, ma már nem játszózunk, nem mesézünk, mert ezt és ezt csináltad, amit nem szabad) már elfogadja a szabályokat, es van olyan akaratú is, akivel ezt 3964x kell elvégezni, mire megy neki. Mert függ az idegrendszeri érettségetől, a fejlődő kompromisszumkészségétől, a példamutatásodtól. Az enyém két éves, naponta szembesülök vele, hogy az idomítás (megcsinálod, mert azt mondtam), szart sem ér. Működik a terelés, a motiválás, a magyarázás, de a szülő nem egy feneketlen kút, nem fog minden egyes nap minden egyes percében Mary Poppinst játszani, egyszerűen azért, mert időnként mentálisan és fizikailag kiürül. És vagy van segítség, vagy nincs. Ha nincs, akkor szívás van.

És ha kiürültünk, ha a gyerek hullafáradt, de ez van, le kell tolni az aznapi penzumot, akkor bevesszük a leszarom tablettát, felvesszük a fapofát, végigcsináljuk a vásárlást, mert enni kell, aztán hazamegyünk, megetetjük a zizzent kölyköket és lerakjuk aludni. És utána minden rózsásabb.

2018. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!