Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állatok gyerekek mellett?

Állatok gyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket adjatok tanácsot. Fiam mikor cumizott (nagyon nagyon cumis volt) megkérdeztük miért cserélné el a cumiját, ekkor 3 éves volt...és ő madarat szeretett volna. Meg is vettük neki a papagájt, le is szokott a cumiról. De most 5 éves,kiderült asztmás, de nem allergiás a madár tollra sőt semmire. Nagyon ragaszkodik a madárhoz, ha csak megkérdezem nem e cseréljük el valami szupi játékra keservesen sír hogy én elakarom venni tőle. Viszont most várandós vagyok a tesóval, egyrészről nagyon hangosak a madarak,plusz napi 3szor porszivozok körülöttük mert kipiszkolnak. Tudom ezt én rontottam el, de annyira megörültem mikor volt amire elcserélje a cumiját, hogy bármit megvettem volna. Hogyan tehetném meg hogy elajándékozom hogy ne sérüljön a fiam lelkileg? Vagy hagyjam öket itt? tanácstalan vagyok :(

2015. okt. 28. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetre sem ajándékoznám el a madarat, te vetted a gyereknek és ő ragaszkodik hozzá. Pont. Nincs kérdés.

Az én lányom talált egy pici tacskót, imádja, sosem ajándékoznám el.

2015. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem ajándékoznám el őket!
2015. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisbaba is hangos lesz,zavarni fogja a tesót,őt miért nem ajándékozod el?Komolyan miért kéne elajándékozni?Semmi gond nem lesz,hozzá fog szokni a csecsemő.Nem értem miért kell a gyerek kívánságát teljesíteni,ha neked gondot okoz.Ne abban a szobában legyenek,ahol a baba.És minden gond megoldva.Ezek még csak nem is kutyák,macskák,hogy figyelni kelljen rájuk,bent vannak a kalitkában.Jobb nem is lehetne.
2015. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy élőlényt nem lehet visszacserélni "valami szupi ajándékra". A kisfiadban több a felelősségtudat és lelkiismeretesség, mint sok felnőttben. Akkor fog sérülni, ha ennek az ellenkezőjére tanítod, pláne erőszakkal.


Hangosak a madarak, hát az a dolguk. A kistesóknak általában nem tudnak olyan csendes körülményeket biztosítani a szülők, ezt szokják meg eleve. A nagyot se fogod tudni lepisszegni adott esetben, majd meglátod.


És koszolnak... ez a piszok semmi nem lesz ahhoz képest, ami több gyerek mellett adatik az embernek.


Nem tudsz mást tenni, mint jó képet vágni a dologhoz, és megmondhatod a kisfiadnak, hogy ne féljen, nem veszed el a madarát. Szerezd vissza a bizalmát!

2015. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegeny kisfiad, esküszöm belekönnyeztem, mikor belegondoltam, hogy mit érezhet, hogy el akarod venni a madárkáját :( :( Eszedbe ne jusson ilyesmi! Mégis mi baja lenne a babának egy kalitkába zárt madártól, ne hülyéskedj már... Max nem egy szobában tartod őket, a madár lehet a konyhában, előszobában...
2015. okt. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem is értem a kérdést...a madarat a teso majd megszokja,max másik szobába vigyétek át őket,vagy cseréld le a kalitkát olyanra amiből nem tudnak annyira kipiszkolni.

Nekünk 2 kutya volt a baba mellett,én se voltam allergiás,de asztmám lett,nem tudni mitől,de nem szabadultam meg a kutyáktól.

2015. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Helyezd át olyan helyre a kalitkát, ahol könnyebb takarítani és nincs folyamatosan a gyerek légterében. Pl. előszoba. Tegyél fel valami védőfóliát a kalitka aljára úgy az 1/3-áig, hogy ne legyen annyi szemét, nekem működik. A magot ne a szélére, hanem középre tedd, felülről lógasd, akkor nem tudja úgy szétköpködni a héjat. Soha nem adnék túl rajta egyébként, főleg a gyerek szereti. Le kell őket takarni, ha csendet akarsz.
2015. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Keress neki más helyet! Ne add oda senkinek.


Nekünk kutya volt a kertbe. kicsi kert, nagy kutya. Kisfiam oda született. Amikor 15 hos lett, egyedül maradtam vele, hát eléggé nem birtam idővel, hogy hajnalba kivinni a kutyát, este kivinni a kutyát. Nem hagyhadtam egyedül a fiamat a lakásba. Igy amikor kisfiam 2 éves lett, elajándékoztuk, egy autista kisfiu szülei jelentkeztek érte. 1 hétig jöttek miknden nap, ismerkedtek a kutyussal. Végül elvitték. Na most kisfiam nem sérült lelkileg, mert tudta jó helyre kerül és a beteg kisfiúnak segit gyógyulni a kutyus. Jó célt szolgál :) viszont, onnantól kezdve, fél év alatt, önbizalomhiányos lett. Nem értettem, de amikor a pszichológussal beszéltünk erről, mindig oda lukadtunk ki, hogy onnantól kezdve határozatlan a gyerek. Ha tehetném visszacsinálnám.... De ennek 3 éve. Viszont megigértem neki is magamnak is, ha lesz nagyobb kertünk, a kutya is belefér az életünkbe.

2015. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is hasonlóan vélekedek. Van kutyánk is igaz ő már öreg. Panelban lakunk, külön szobában lesz a picitöl a madár. Csak a rokonok, barátok, védőnő elbizonytalanitott. Mind azt mondják vigyem el őket a pici miatt, meg hogy a fiam asztmás és biztos a madártól. A pulmonológián rákérdeztem ott doktornő annyit mondott nem ajánlja. De maradnak a madarak...nekem sem lenne szivem hozzá, csak oladlról mindig kapom az állatok miatt.
2015. okt. 28. 09:33
 10/11 anonim ***** válasza:
tedd egy másik helységbe .mint ahol pici lesz .és kész .
2015. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!