Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezen megy keresztül a négyéves...

Ezen megy keresztül a négyéves lányunk? Mit csináljak? Borzalmas.

Figyelt kérdés

Megcsaltam a páromat ezelőtt 2 évvel. Nagyon megbántam, az egyik legrosszabb döntésem volt, nem is tudom megmagyarázni a dolgot. A gyerek születése után nem volt olyan a kapcsolatunk, mint előtte, alig volt időnk meg kedvünk bármilyen formában együtt lenni. Egyszerűen csak megtörtént. Akkor egyszer. Aztán persze borzasztó bűntudatom lett és végiggondoltam, hogy mit veszthetek. Valahogyan mindent máshogyan láttam a megcsalás után, elkezdtem értékelni mindent, a családunkat. Aztán olyan jó lett minden. 2 éve boldogok voltunk, igaz én nem tudtam a szemébe nézni bűntudat nélkül és terveztem is hogy valamikor elmondom, de eddig nem tettem. Most megtudta.


Hazajött, nem hallgatott meg, csak kiabált, nem hagyta, hogy egy szót is szóljak. A gyerek fent volt az emeleten. Gondolom meghallotta a kiabálást és lejött. Annyit hallott, hogy kiabált velem az apja és hogy ocsmány szavakkal illetett és látta, hogy felpofozott. Azt mondta, hogy takarodjak el a házából. A lányomat mondtam, hogy nem hagyom ott vele, azt mondta, hogy el akar válni. Anyukáméknál vagyunk azóta (1 hónapja). A kislányom nagyon rosszul viseli. Soha nem hallotta az apját kiabálni. Nem érti, hogy mi volt ez az egész.


A párom azt mondta, hogy megpróbálhatnánk újra, vissza fogunk költözni. Attól félek, hogy a kislányunk már nem lát majd minket olyannak, mint előtte. Hogy értessem meg vele, hogy csúnya volt, amit én csináltam (erről semmit sem tud) és hogy az sem volt normális, hogy megütött. Egyáltalán hogyan magyarázzam el a dolgokat neki? Úgy csinál mintha nem érdekelné, mintha elfelejtette volna. De nincsen így, ez most már világos.



2017. máj. 10. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A megcsalád gusztustalan dolog, de ezt nyilván te is tudod. Ennél csak az rosszabb, hogy megütött. Soha, soha ne menj olyanhoz vissza, aki bántalmaz. Amúgy se lenne ezek után működőképes a kapcsolatotok.
2017. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

A saját szintjén magyarázd el neki, mert ő csak annyit érez, hogy zavar van erőben. A férjed pofonjára nem térnék ki, az tényleg kimagyarázhatatlan, bármennyire is jogos volt az idegessége.


Mondd el a lányodnak, hogy csúnya dolgot csináltál, ezért apu haragszik rád és te is nagyon bánod már.

Ez azért is fontos, hogy egyrészt példát mutass arról, hogy hibázhatunk, de azt fel kell vállalni, illetve ne saját magát hibáztassa a helyzetért - ami ilyenkor gyakori.

2017. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Idióta a férjed, amiért egyáltalán visszafogad, de te is, ha ezek után hajlandó vagy odaköltözni hozzá.


Így tönkre fogjátok tenni a gyereket, mert 99%, hogy midig téma lesz a félrekúrásod, hol így, hol úgy.

Ezt a kapcsolatot le kellene zárnotok, elválni és békén hagyni a másikat, a tüske örökre köztetek marad.

2017. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

A gyerekek sokkal egyszerűbben és könnyebben veszik az akadályokat, mint a felnőttek. Szerintem ezt hármasban beszéljétek meg, nem kell túlbonyolítani. Üljetek le és mondjátok el neki, hogy apa és anya nagyon összevesztek és haragudtak egymásra, de most már kibékültetek és minden rendben van. Egyébként minden házasságban vannak feszültségek, van kiabálás, akár még tányércsapkodás is, szóval egy gyereket nem lehet mindentől megkímélni és nem is szabad. Természetesen ez most kicsit más, durvább dologról van szó, amit nyilván a férjednek nagyon nehéz megemészteni, de mi nők is hibázhatunk és igenis meg lehet bocsátani. Viszont azt beszéljétek meg, hogy akkor ezt a dolgot véglegesen zárjátok le, ne hozódjon fel minden vita alkalmával, kár egymásban forgatni a kést.

Szerintem minden helyre hozható, fordított helyzetben lehet te is pofon vágtad volna a párod gondolkodás nélkül, hiszen túl sok, amit kockára tettél, a jövőtök függött egy félrelépés miatt, sajnos nem mérlegeltél akkor, hogy mi a fontosabb. Ne fogadj el olyanoktól tanácsot, akiknek maguknak is sza..r a házasságuk és itt osztják az észt, mit és hogyan kell csinálni. Ha te úgy érzed, hogy a párod részéről a durvaság most fordult elő először és utoljára, ha úgy látod, hogy van további cirkuszok nélkül esély arra, hogy újra egy család legyetek, akkor igenis próbáld meg, támogassátok egymást, viszont legyél nő! Ne arról szóljon az újrakezdés, hogy te minden nap bocsánatot kérsz és lesed a kívánságait, mert egy nagyon kellemetlen helyzetbe kerülhetsz utána. Kérd ki magadnak, ha nem olyan hangnemben beszél veled, vagy viselkedik, nyilván keserű lesz még egy ideig, de ezt próbáljátok meg rövidre zárni. Sok sikert. A kislányotok pedig el fogja ezt az egészet felejteni, hidd el, hogy pár év múlva már nem is fog erre az időszakra emlékezni.

2017. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy ne magyarazd. Ebbol jo kapcsolat soha nem lesz. Vege.
2017. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
A gyerek érdekében ne menj vissza. Aki egyszer megüt, megüt még egyszer. És ezek után amúgy sem lenne már az igazi a kapcsolatotok.
2017. máj. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem a gyetekte tartozik a szexuális életetek, nehogy elmondj neki bármit is!

Annyit mondj, hogy összevesztetek, mert a felnőttek is csinálnak buta dolgokat, de most már megbocsájtottatok egymásnak és ennyi.

2017. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Tényleg mekkora genyó a férj, mert felpofozta az asszonykát, aki 2 éve belehazudik az arcába.

Szerintem az is felért egy - két arculcsapással, amikor megtudta a férj, hogy a neje félrekavart.

No mindegy, a gyerekenek el kell mondani az ő szintjén az igazat.

Jelen esetben: anya rosszat csinált, nem mondta el apának, de apa megtudta, nagyon mérges lett, és ezért kiabált, és adott 1-2 pofont anyának. A hazugság és a verekedés, csúnya beszéd is nagyon buta dolog, de néha a felnőttek is csinálnak olyan dolgokat, amit nem szabad.

Mindketten nagyon megbántuk, és ne haragudj, hogy ilyen butaságot csináltunk.ha beszélni szeretnél róla, nyugodtan kérdezz, mindenre válaszolni fogunk. Apa és anya is nagyon szeret, és mindig szeretni fogunk!

2017. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A férjed lenyeli a félrekúrást, te pedig a pofont. Újra egyesül a család, a kislányotok pedig boldog lesz. És ti is.
2017. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!