Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tesztek/mondtok, ha a...

Mit tesztek/mondtok, ha a gyereknek nem sikerül valami és sírós hangon közli, hogy "nem tudooom"?

Figyelt kérdés
Az is érdekel, akinek már idősebb a gyereke és az idő igazolta, hogy jó módszerrel reagált.
2017. máj. 10. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyere, próbáld meg mégegyszer, ha nem sikerül, segítek.
2017. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az erőfeszítésért megdicsérni, és ne azért, ha valami sikerült neki.

Pl. Eddig nagyon ügyesen próbálkoztál. Gyere, segítek.

2017. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a "szabály", nem hisztizni, hanem 1. próbálkozni, ha nem emgy, akkor 2. segítséget kérni.
2017. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy meg tudod csinálni, +gyere és próbáld meg még egyszer. Ha szerinted nem megy akkor segítek és megcsináljuk együtt.


Ezek után általában egyedül megpróbálja. Ha ragaszkodik a segítséghez, akkor is csak együtt csináljuk, tehát helyette nem csinálom meg.

2017. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondom neki hogy probálja meg ujra,ha nem megy akkor segitek .
2017. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 2.5 éves. először is leszögezem hogy ebből nem értek semmit, (tehát nem nyafog) mondja rendesen. és akkor próbálja kifejezni mit nem tud. azt kb úgy folytatjuk mint az előző válaszolok, plusz én a végén úgy "segítek" hogy mondom hogy csinálja. tehát végeredményben ő csinálja meg egy kis súgással :)
2017. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiam már nagyobb, 8 éves, másodikos. Ha pl gyakorlófeladatot kell csinálnia, és nem megy, akkor szokott a szeme könnybe lábadni és próbálja visszanyelni a sírást. Ekkor szokta mondani, hogy ő ezt nem tudja megoldani. Ilyenkor mondom neki, hogy sétáljon egyet, tornázzon kicsit, igyon egyet és álljon neki újra. Kizökken a holtpontról. Ha még mindig nem megy neki, akkor együtt (tehát nem én helyette) megoldjuk.
2017. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!