Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell tenni, ha a gyerek a...

Mit kell tenni, ha a gyerek a saját nevén szólítja az anyját?

Figyelt kérdés

Kb 2 éves a gyerek, minden nap hallom, hogy az anyukája nevét kiabálja az udvaron. Ő mindig kijavítja, hogy "anya", de eddig még nem mondta ki a gyerek.

Ti ilyen esetben mit tennétek? Figyelnétek rá, hogy ha a keresztneveteken szól nektek?

Szerintem nagyon rossz érzés lehet, néha látom az anyukán is, hogy teljesen elkeseredve mondja a gyereknek, hogy 'anya', de lehet, hogy ezt már csak belemagyarázom.

(Ja, és állítólag senkitől nem hallhatta a keresztnevet, maximum 1-1 családi összejövetelen véletlenül, ha a gyermek is hallja, akkor mindenki anyaként hivatkozik rá, ezért nem értik ők sem, ráadásul az apa szót rendesen kimondja.)


2017. ápr. 1. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%

Én amikor sír vagy nyafog, sokszor ugy reagálom le, hogy beszéddel leutánzom. Én is nyafogok, hogy o jaj anya anya, már megint anya anya van haj haj mi történik., na itt van anya :)

Olyat hogy kijavítom, magyarázom, nem alkalmaznék

2017. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%
Vagy pár honaposan amikor jött egy olyan korszaka hogy mindenen meglepődött, engem is ugy vizsgált mintha először látna, itt azt irták rá vagy idegrendszeri érés vagy látásfejlődés miatt másnak tűnhet most neki a világ, akkor pl bemutatkoztam neki nevetve , hogy nem ismersz meg? Én vagyok anya. Az anyád.ami utobbi olyan erdekesen hangzik..:D
2017. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%

Szoval "sokat"beszélek neki magamrol.

Pl anya is fáradt

Anya is szokott mérges lenni, megesik ez

Stb

Szerintem nem is tudja a nevem

2017. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Semmit.Örülnék, hogy az iskolaérettségi vizsgálaton ezzel már nem lesz probléma. Kedvesen mosolyogva mondanám, hogy igen én vagyok az, Kovács Júlia, a te anyukád.
2017. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekkori barátnőm hívta a keresztnevén apukáját, miután anyukám először hallotta kérdezte tőlem,hogy nem az igazi apukája?Mondtam,de az :) Nekem egy ideig fura volt,aztán nem. A fiam durván 1 évig felváltva vagy a keresztnevén vagy apaként hívta az apját, én nem javítgattam, a férjem viszont igen és ebből ilyen csak azért is dolog lett.Egy idő után már ráhagyta és a végére apunak szólította és azóta is.
2017. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
7%
Miért a lepont?
2017. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Nincs olyan, hogy mit kell tenni 😀. Van, akit zavar, van, akit nem. Van, hogy csak neha szolitja valamelyik szulot keresztneven a gyerek van, ahol szinte mindig.

En pl nem orulok neki. Engem meg soha, de a ferjemet mar volt, hogy apa helyett a neven szolitotta valamelyik gyerekunk. Ha nem zsinorban tobbszor csak veletlenul, semmit sem szoltam. Viszont, amikor egymas utan jopar alkalommal, en elbeszelgettem vele. Nem javitottam ki, csak elmondtam, hogy az apjukat a keresztneven a vilagon mindenki szolithatja, de apanak egyesedul csak es kizarolag ok, senki mas.

Na ez hatott 😉 Az en gyerekeim kelloen egocentrikusak, hogy beinduljon a radar naluk arra, hogy "csak a tied" 😁😁 Nem is szoktak at.

En is ismerek olyan anyukat, akit a gyereke nem anyanak szolitotta, o is ki volt bukva. De olyan apat is, akit meg egyaltalan nem zavart. Egyebkent azert elhagyjak a gyerekek ezt egy ido utan sztem. Ugy ertem maguktol is.

2017. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

"Olyat hogy kijavítom, magyarázom, nem alkalmaznék"

Ezért! Akkor honnan tudja, hogy kell helyesen mondani vagy csinálni a dolgokat.

Magyarázni kell egy gyereknek. Vagy ha nem tud vmit ,és megkérdi azt mondod, jaj ezt anya nem tudja.

2017. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Neked semmit nem kell tenni, mivel nincs közöd az illetőhöz és a gyerekéhez.
2017. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Vannak dolgok amiket nem erőltetéssel kell a gyerekbe vésni. Pl ahogy azt sem hogy puszit adjon, vagy azt mondja szeretlek

Igy értettem utolso.

2017. ápr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!