Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komolyan szégyen, hogy anyakén...

Komolyan szégyen, hogy anyaként gyakorlatilag nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves gyerekem és valóban nem tudok főzni.

Nekem eddig ez nem tűnt fel, hogy probléma lenne. Csak ahogy beszélgettem az egyik anyukával a játszótéren, ott bukott ki a dolog. Én természetesen beszéltem erről a dologról, bevallottam, hogy szinte semmilyen ételt nem tudok elkészíteni.

Erre teljesen kibukott, meg elkezdte mondani, hogy ne mondjam már. Én meg konkrétan bizonygattam neki, hogy de tényleg nem. Nyilván ilyen mirelit kaját fel tudok melegíteni vagy gombócot tudok csinálni meg hasonlókat, de ezeket annyira nem szeretjük. Melegszendvicset állítólag jól csinálok, azt szoktam is esténként, de főtt kaját nem igazán.


Ez tényleg szégyen? Tudom, nekünk ez így jó, nem kellene hogy érdekeljen. De egyszerűen megdöbbentem azon, ahogy megdöbbent. Szerintetek ez ennyire egyedi eset valóban? Mivel ő azt mondta, hogy ilyenről még nem is hallott. Köztetek sincs ilyen?



2017. máj. 24. 14:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Oszinten szolva a netes receptoldalaknak hala fozni barki tud :) Kinezel egy szimpi kajat es koveted a leirt lepeseket.....es tadaam kesz a fott kaja :)
2017. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%

Nem szégyen, amennyiben megtehetitek anyagilag, hogy mindig rendeltek meleg ételt.

Ha nem, és azért nem eszik meleg ételt a család, akkor igen, én nem dicsekednék vele.

2017. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem tudsz főzni, akkor mit esztek? A kicsi is szárazat, vagy hozott kaját? Valóban elég szégyen.
2017. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem kissé gáz.. nem tudsz pl egy sima borsófözeléket vagy tökfőzit sem a kicsinek főzni vagy egy jó húslevest, gúlyást? Ő mit eszik akkor? Mert hogy ti elvagytok ezekszerint melegszendvicsen és mirelitkaján az más kérdés.
2017. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%
én magamtól tanúltam meg, mára már sokmindent meg tudok,jól főzők! nem nagyképűségből! senki nem tanitott, anyam sem, mar reg meghalt. netrol lehet egyszeru recepteket en ajanlom a mindmegette.hu nosality.hut én ezeken szoktam jókat talalni! de azért jó lenne megtanulnod, a meleg étel kell! és a házikosztnál ( ha jól van csinálva persze) nincs jobb
2017. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, szerintem "anya főztje" az mindenhol unikum és egyik legjobb dolog gyerekként, én nekem rosszul esne ha a gyerekemet ettől megfosztanám.

Emlékszek kicsiként még mamánál se ettem ,se suliba csak anyáét mert annál finomabb nincs is egy gyereknek.

Még kicsi, simán megtanulhatsz főzni, nem hiányzik ez a gondoskodás neked?

Nekem olyan jó érzés mikor a fiam és a férjem jóízűen elfogyasztják amit főztem és dícsérnek.

Mi is mikor megszületett menüztünk de hamar visszatértem a főzéshez mert az otthon íze az utánozhatatlan.

2017. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
49%

Szegyennek nem szegyen, igazabol rohadtul senkinek semmi koze hozza. A baratnom 39 eves, masfel eves a lanya, a baratnom SEMMIT nem tud megfozni. Tojast, es tesztat magaban. Ennyit. Multkor ott voltam, brokkolit " fozott ", es 40 (!) perc utan en zartam el a gazt ...

A ferje a munkabol hazaer es foz ( a baratnom otthon gyeden ) , azt eszik masnap a gyerekkel.


Szerintem ego, de az o dolga.

2017. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%

Azert nem akkira nagy vaszisz fozni tudni. Keresel egy kajat neten, megfozod a lepesek szerint es legkozelebb mar tudni fogod. Az elet fontos velejaroja de ne ez legyen az anyasagod merceje! Ferjem csaladjanal ez odaig fajult hogy ok etellel szeretik egymast.....ha ferjem nem zabal be anyoseknak 2 tanyerral megsertodnek, ha itthon merunk ebedelni megsertodnek, ha jonnek hozzank es azt kerem ne hozzanak etelt mert foztem, megsertodnek. Ez beteges, hogy azt hiszik a szeretet legfobb kimutatasa az hogy fozol es ok esznek es dicsergetnek. Marmint 30 eve meg meg regebben biztos az volt de mar nem.


Nezegess neten ha nem tudsz valamit de ne legyel fakanal-sarkany ;)

2017. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
86%
7-es, bocs de azzal kezded hogy szegyennek nem szegyen, aztan meg azt irod hogy szerinted ego.....most melyik? :)
2017. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
35%

Nekem a szegyen, es az ego mast jelent, vagy ugyanaz ?

Mindegy, mert tenyleg maganugy :)

2017. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!