Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem sok segítséggel rendelkező...

Nem sok segítséggel rendelkező anyukák, ti mennyit hiányoztok munkahelyről? Nem merek váltani

Figyelt kérdés

Részmunkaidőben dolgozom. Ahogy átnéztem, ebben a honapban annyiszor kellett csúsztatnom, hogy a napi 6 orát nem győzöm letulorázni.

Alig élunk meg, de nem merek 8 orás állásokat pályázni mert félek, hogy kirúgnának.


Amiket munkaidőben kellett intézni:

Gyerek szakszolgálati felülvizsgálata, másik nap eredmény fellebbezés átbeszélése, ujabb napon személyesen kormányhivatalban intézni(beszédlemaradás), gyerekszemészet(magán)ovis szülői, másik nap ovisbeiratás, bölcsisgyereknap, pár napos gyerekbetegség, 3 éves statusz-egyik nap védőnő, másik nap dokinál, navnál adobevallás modositása, telefonszerződesbontás, fundalakáskassza nyitás, bírósági tárgyaláshoz ügyvédfogadás, lakbérfelszolitás miatti hivatali magyarázkodás


És még rendszeres fejlesztésre is kellene hordani a kicsit..


Kb minden honapom hasonlo, juniusban lesz ovis szülői, birosági tárgyalás, tel.szerzodes tényleges felmondása, időpontokat kapok fejlesztőorákra (nem magán), bolcsis ballagás is szerintem junius lesz, juliusban minimum 2 het szabi bolcsis nyári szünet, es neurologushoz is idopontot kéne kérnem, stb


Kb minden honapom hasonlo. Mindezt hogy tolerálná egy 8+ órás munkahely??

A mostaniban még az is szerencse, hogy a bölcsi/ovi mellett van.


2017. máj. 26. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem váltanék, amíg ovis, csak hasonlóan 6 órásra. Bár nekem van segítségem (ha pl. beteg leszek), de az ilyeneket én oldom meg. Dokikhoz, védőnőhöz mindig tudok úgy időpontot kérni - persze ha nem sürgős - hogy max. fél órát késsek vagy délután/este legyen (csak akkor jön mindkét gyerek, nemcsak a célszemély - sajnos nálunk is vannak , bár szerencsére csip-csup, krónikus problémák). Hivatali ügyeket ennyit nem szoktam intézni, de pl. diákigazolványt csináltatni tavaly reggel hétre mentünk (kinéztem, hogy heti egyszer akkor kezdik a "rendelést") és így 8 előtt már az oviban volt, banknál is van fiók, ami már 8 előtt nyit. A telefont meg legutóbb neten váltottam, mindent emailben intézem és még házhoz is hozták, de szerintem ezt is lehet hétvégén intézni pl. bevásárlóközpontban, ha nagyvárosban laksz. És mi is járunk heti 3x különórára. Szóval persze nem lehet mindent megúszni, de érdemes kilogisztikázni, utána nézni és rögtön határozottan mondani időpontkéréseknél a telefonba, hogy sajnos neked csak ez meg ez az időintervallum a jó, mert a gyerek bölcsis és te dolgozol.
2017. máj. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán ennyire nem vagyok egyedül a problémákkal, de én is szinte mindent egyedül intézek a gyerekek körül. Anyukám még dolgozik, anyósom vidéken él és beteg, a férjem pedig folyton dolgozik-utazik-tárgyal. Szomorú még leírni is!😢

A gyermekeim most ősszel kezdték az ovit és a bölcsit, végigbetegeskedték ezt a tanévet. Március hónapban összesen 3 munkanapot tudtam dolgozni, mert a fiam hazahozta a skarlátot, és a férjem kivételével mindenkin végigment. Kezdte a fiam, folytatta a bölcsis lányom, és én is elkaptam. Az apjuk alig érintkezik a gyerekekkel, természetesen ő megúszta.

A főnököm elég megértő, neki is pont ilyen korú gyermekei vannak, a felesége ugyanígy folyton otthon van a gyerekekkel, bár ő otthonról is tud dolgozni. Egy-két csörtém volt a főnökömmel, kértem, hogy ne példálózzon a feleségével, én ugyanis nem vihetem haza a munkám (állami cégnél dolgozom védett iratokkal, nem lehet adathordozón vagy bárhogy kivinni azokat). Próbálunk egy olyan munkarendet tartani, hogy ha a gyerekek (vagy a saját) betegségei miatt sokat hiányzom, próbálok pótolni. Anyukám munkaidö után egyszer-egyszer átveszi a gyerekeket, én pedig bemegyek dolgozni. Vagy ritkán hétvégén is van ilyen.

Neked azt tanácsolom, hogy most ne válts! Ha a mostani főnököd még tolerálja ezt s helyzetet, pusztán a jobb anyagiakérr mist ne dobd el ezt a munkát! Nem tudhatod, hogy egy 8 órás munkában milyen főnököd lenne, és ha itt a 6 órából sokat hiányzol, akkor ott a 8 órából, egy jelentően hosszabb munkaidőből töltenél sokat távol. Ha ez a munkahely még így stabil, biztos, várj! Hátha alakulnak valahogy a dolgaitok. Miért nincs segítséged? Egyedml neveled őket? Szüleid élnek?

2017. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudsz váltani sajnos.

Én is 6 órában dolgozom, nincs nagyszülői segítség, csak a férjem, és a 2 gyerek állandóan beteg. Én is összevissza járok dolgozni, van h délután 1-re megyek csak be, hogy a férjem reggel legalább egy fél napra be tudjon menni dolgozni.

Bennem is mindig felmerül h jó lenne 8 órában dolgozni a nagyobb fizu miatt, de aztán egy nagyobb betegeskedési hullám után rájövök hogy ennek még nem jött el az ideje.

Ráadásul egyáltalán váltani sem tudok mert egyrészt nem hirdetnek 6 órás munkát, másrészt ennyi hiányzás miatt már próbaidő alatt kirúgnának az új helyemről...

2017. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!